شمانیوز
کد خبر : 947811

برگزاری ادامه رقابت‌های لیگ نوزدهم قطعی شده و جزئیات آن به زودی اعلام می‌شود.

به گزارش شمانیوز و به نقل از برترین ها: برگزاری ادامه رقابت‌های لیگ نوزدهم قطعی شده و جزئیات آن به زودی اعلام می‌شود.

در همین راستا طبق خبری که به دست ما رسید برگزاری ادامه رقابت‌های لیگ برتر قطعی شده و طبق تصمیمی که در این خصوص گرفته شده قرار است 5 هفته این رقابت‌ها بدون حضور تماشاگران برگزار شود و پس از آن با توجه به شرایط وقت در مورد 4 هفته بعدی تصمیم گیری خواهد شد.

صحبت از تغییراتی در شرایط برگزاری بازی‌ها و قوانین هم مطرح است که هنوز جزئیات آن اعلام نشده ولی به نظر می‌رسد اعمال قانون 5 تعویض برای هر تیم یکی از این موارد باشد.

به گزارش ایسنا، سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ می‌گوید باید مسابقات فصل جاری فوتبال تا قبل از ۱۱ مرداد تمام شود تا بازیکنان دچار مشکل نشوند.

سهیل مهدی، سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره برگزاری جلسه با مسوولان وزارت بهداشت به منظور فراهم کردن شرایط مناسب برای برگزاری بازی‌های باقی مانده از فصل جاری گفت: در روزهای گذشته خدمت مسوولان وزارت بهداشت بودیم. در بحث برگزاری مسابقات تضمین‌های لازم را دادیم تا افراد درگیر در برگزاری بازی را به حداقل برسانیم.

او ادامه داد: قول دادیم تست‌های لازم را را در فضای تمرین از بازیکنان بگیریم و با همکاری کادرپزشکی تیم‌ها بتوانیم بازیکنان و عوامل تیم‌ها را با سلامتی کامل به مسابقات برسانیم و جزییات را به ستاد ملی مقابله با کرونا، فدراسیون پزشکی ورزشی و همین‌طور ایفمارک اعلام کنیم. اگر شرایط بدون مشکل پیش برود، تضمین‌های لازم را داده‌ایم و امیدوارم فاز نخست برگزاری مسابقات که شامل برگزاری تمرینان است، به سرعت آغاز شود.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ در گفت‌وگو با برنامه تلویزیونی «فوتبال برتر» درباره تاریخ احتمالی شروع مسابقات اظهار کرد: منتظریم تاریخ دقیقی را اعلام کنم. از صحبت مسوولان این‌طور استنباط کرم که احتمالا تمرینان از اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد شروع شود و بتوانیم بعد از حدود سه، چهار هفته تمرین، مسابقات را شروع کنیم و تا اواخر تیرماه یا اوایل مرداد به پایان برسانیم.

مهدی تاکید کرد: AFC یازدهم مرداد را برای اتمام مسابقات فصل جاری اعلام کرده تا بعد از آن بتواند مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را به صورت متمرکز در یک کشور برگزار کند. هر چقدر بتوانیم از این برنامه جلوتر بیفتیم، به نفع تیم‌های ماست. اساس برنامه‌ریزی ما اتمام مسابقات تا قبل از ۱۱ مرداد است تا بازیکنان دچار مشکل نشوند.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ یادآور شد: این که چند هفته از مسابقات لیگ برتر به بعد از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا موکول شود، شرایط خوبی نیست. باید بازیکنان فرصت لازم برای فصل بعد و حضور در مسابقات آسیایی و ملی را داشته باشند.

رئیس کمیته مسابقات: لیگ ادامه نیابد، قهرمان را مشخص می‌کنیم

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ می‌گوید، اگر لیگ ادامه نیابد، قهرمان مشخص خواهد شد.

سهیل مهدی، درباره آخرین وضعیت شروع لیگ برتر اظهار کرد: پروتکل‌های بین‌المللی را بررسی کردیم و در این بین پروتکل‌های بهداشتی دانمارک و بوندسلیگا را دریافت کردیم و دقیقا مطالعه کردیم. در این پروتکل‌ها موارد بهداشتی به دقت عنوان شده بود.

وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی تیم‌ها اجازه تمرین دارند، گفت: پالس‌های مثبت خوبی گرفتیم. امیدوارم دستور را بگیرم تا باشگاه‌ها وارد فاز تمرین بشوند. اگر روی برنامه فعلی پیش برویم، در شهریور و مهر بازی‌های ملی را باید برگزار کنیم. اگر تا آن زمان بازی‌های ما شروع نشده باشد، بازیکنان بدون تمرین باید در تیم ملی حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: اگر قرار به برگزاری مسابقات باشد باید تمهیداتی را اتخاذ کنیم. به طور مثال در بحث برگزاری، تعداد توپ جمع کن‌ها کم می‌شود و عوامل برگزار کننده هم باید از ماسک و دستکش استفاده کنند. روی نیمکت هم بازیکنان یکی در میان می‌نشینند و اگر فضا کم بود، می‌توانند از سکوی تماشاگران استفاده کنند. تصمیم گرفتیم کنفرانس خبری حضوری هم نداشته باشیم و کنفرانس ویدئویی برگزار شود. خبرنگاران هم از مسیر‌های مشخصی باید وارد می‌شوند.

مهدی اضافه کرد: ابتدا خواهش کردیم در فاز اول تمرینات شروع شود و بعد از ٣ تا ۴ هفته که تیم‌ها تمرینات بدنسازی را پیگیری کردند، مجوز شروع مسابقات را بگیریم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره بحث سندسازی برای دریافت مجوز حرفه‌ای هم گفت: در ٩سال اخیر که در سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال بودم، سندسازی نکردیم. ما خیلی از موارد را بررسی می‌کردیم و اگر ایرادی داشت، برمی‌گرداندیم. در این میان گاهی باشگاه سندی ارائه می‌کرد و از زیر دست کارشناس هم رد شده به AFC ارسال می‌شد اما بعد از اینکه که مدارک به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال می‌شد، مسئولیت سند صادر شده، ١٠٠ درصد بر عهده صادر کننده سند است.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که اگر لیگ برگزار نشود، قهرمان مشخص می‌شود، گفت: ١٠٠درصد این کار را می‌کنیم چون باید نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا و همینطور تیم‌های سقوط کننده را هم معرفی کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه