شمانیوز
کد خبر : 957220

بیوگرافی مصطفی دنیزلی را در سایت شمانیوز می خوانید:

مصطفی دنیزلی (Mustafa Denizli) بازیکن سابق و مربی فوتبال ترکیه ای، متولد ۱۰ نوامبر ۱۹۴۹ برابر با ۱۹ آبان ۱۳۲۸ در شهر آلاچاتی در استان ازمیر ترکیه است. مصطفی دنیزلی سابقه سرمربی‌گری در تیم‌های مطرح ترکیه مانند گالاتاسرای، فنرباغچه و بشیکتاش را دارد و در سال ۲۰۰۰ از طرف فدراسیون جهانی تاریخ آمار فوتبال به عنوان یازدهمین مربی برتر دنیا انتخاب شده بود. مصطفی دنیزلی سرمربی پیشین‌ تیم‌های پرسپولیس و پاس، با عقد قراردادی در دفتر باشگاه تراکتورسازی‌ در ترکیه، هدایت این تیم تبریزی را برای فصل آینده به‌عهده گرفت. مصطفی دنیزلی با اعلام باشگاه تراکتورسازی مدت قرارداد این مربی ترکیه‌ای با باشگاه تراکتورسازی یک فصل است و قابلیت تمدید قرارداد برای فصل‌های آینده را نیز دارد.

آشنایی با سرمربی جدید تراکتورسازی/ دنیزلی به‌دنبال اتمام کار ...

شروع دوران مربیگری

از سال ۱۹۸۷ بعد از خداحافظی از بازیکنی دوران مربیگری و سرمربیگری را شروع کرده است

او هدایت تیم هایی مانند گالاتاسرای، آلمانیا آخن کوجااِلی‌اسپور، ترکیه، فنرباغچه، مانیسااسپور، پاس تهران، پرسپولیس تهران، بشیکتاش، ریزه‌ اسپور، خزر لنکران، اسکی‌شهراسپور، قاسم‌پاشا اسپور، تراکتورسازی تبریز را بر عهده داشته است‌.

 

دنیزلی تنها مربی تاریخ این کشور است که موفق شده در طول یک فصل، یک تیم را به طور همزمان قهرمان لیگ و جام حذفی کند.

 

مصطفی دنیزلی در مربیگری بسیار سختگیر بود. او نظم و انضباط کامل را در اردو حاکم می کرد و تا ریزترین مسائل، حتی وعده های مشترک غذایی بازیکنانش را هم زیر نظر می گرفت. دنیزلی تیم را به سختی تمرین می داد و نفس همه را می گرفت. خود او اما وقتی شاگردانش در زمین مسابقه مرتکب اشتباه می شدند، همه سختگیری ها را کنار می گذاشت و از تحقیر بازیکنان خاطی خودداری می کرد.

 

تراکتورسازی | یک دنیزلی دیگر در راه است؟ - شفقنا ورزشی | داغ ترین ...

 

مصطفی دنیزلی سرمربی تیم تراکتوسازی

باشگاه تراکتورسازی هنوز مدت قرارداد دنیزلی با این تیم را اعلام نکرده، اما تنها خبر امضای رسمی قرارداد او  در حضور محمدرضا زنوزی، مالک و غلامرضا صادقیان، مدیرعامل باشگاه را به تایید رسانده است.

 

تراکتورسازی که فصل نقل و انتقالات را با جذب چهار بازیکن آغاز کرد و درصدد حفظ ستاره‌های خود است، اکنون با انتخاب مصطفی دنیزلی به‌عنوان سرمربی، نشان داده بیش از فصل گذشته به دنبال قهرمانی و رقابت با مدعیان است تا به ناکامی‌های سالیان اخیرش پایان دهد.

 

مصطفی دنیزلی: 3 پیشنهاد جدی از ترکیه دارم

افتخارات مربی‌ گری مصطفی دنیزلی

گالاتاسرای

سوپر لیگ فوتبال ترکیه: ۱ (۸۸–۱۹۸۷

 

سوپر جام فوتبال ترکیه: ۲ (۱۹۸۸، ۱۹۹۱

جام ترکیه: ۱ (۹۱–۱۹۹۰

لیگ قهرمانان اروپا: نیمه نهایی (۹۱–۱۹۹۰

جام در جام اروپا: یک چهارم نهایی (۹۲–۱۹۹۱

تیم ملی فوتبال ترکیه

جام ملت‌ های اروپا: یک چهارم نهایی (۲۰۰۰

فنرباغچه

سوپر لیگ فوتبال ترکیه: ۱ (۰۱–۲۰۰۰

پاس تهران

لیگ برتر ایران: نایب قهرمان (۰۶–۲۰۰۵

لیگ قهرمانان آسیا: یک چهارم نهایی (۲۰۰۵

بشیکتاش

جام ترکیه: ۱ (۰۹–۲۰۰۸

سوپر لیگ فوتبال ترکیه: ۱ (۰۹–۲۰۰۸

شخصی

یازدهمین مربی برتر دنیا با انتخاب فدراسیون جهانی تاریخ آمار فوتبال

 

مصطفی دنیزلی در نزدیکی تراکتورسازی :: ورزش سه

همسر مصطفی دنیزلی

مصطفی دنیزلی در سال 1977 وقتی 28 ساله بود با دختری بنام Juliette Aruh ازدواج کرد که ثمره این زندگی یک دختر بنام سلین بود اما این زندگی در سال 1989 بعد از 12 سال به طلاق ختم شد.

 

آقای مربی در سال 2010 دومین بار با اوین آلچی (Evin Elçi) دختر وزیر وقت کشور ترکیه که 25 سال از وی کوچکتر بود ازدواج کرد که ثمره این زندگی هم یک دختر بنام لای شد. این زندگی آقای مربی هم در نهایت در 2016 به طلاق ختم شد.

 

بعد از درخواست طلاق، توسط برادران همسرش که قصد داشتند 5 میلیون لیر از او اخاذی کنند و او که حاضر به پرداخت چنین پولی نشد توسط آنها به شدت مورد ضرب و شتم و روانه بیمارستان شد. او حالا مجرد است و تنها زندگی می کند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه