شمانیوز

رحمان رضایی (زادهٔ ۱ اسفند ۱۳۵۳ در نور) بازیکن سابق فوتبال اهل ایران است. رحمان رضایی عضو تیم ملی فوتبال ایران بود رحمان رضایی پس از جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷ از فوتبال ملی خداحافظی کرد.

رحمان رضایی (زادهٔ ۱ اسفند ۱۳۵۳ در نور) بازیکن سابق فوتبال اهل ایران است. رحمان رضایی عضو تیم ملی فوتبال ایران بود رحمان رضایی پس از جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷ از فوتبال ملی خداحافظی کرد. رحمان رضایی برای نخستین بار در زمان مربیگری میروسلاو بلاژویچ به تیم ملی ایران دعوت شد.

 

رحمان رضایی سرمربی پارس جنوبی می‌شود؟

اطلاعات کامل

نام کامل رحمان رضایی

زادروز ۱ اسفند ۱۳۵۳ (سن: ۴۵ سال)

زادگاه نور، ایران

قد ۱۸۵ سانتی‌متر

 

دوران مربیگری​

پیکان (مدیرآکادمی فوتبال)

راه‌آهن (دستیار)

تراکتورسازی (دستیار

برق جدید فارس

رایکا بابل

ذوب‌آهن (مدیر فنی)

 

رحمان رضایی: پرسپولیس در جام حذفی هم قهرمان می شود/ موفقیت های تیم ...

اطلاعات باشگاهی

باشگاه کنونی ذوب‌آهن (مدیر فنی)

پُست مربی (گذشته: مدافع)

 

دوران باشگاهی

رضایی پیش از حضور در فوتبال ایتالیا در تیم‌های برق تهران، راه‌آهن و ذوب‌آهن اصفهان حضور داشته است.رضایی سابقهٔ حضور در سه تیم ایتالیایی (پروجا، مسینا و لیورنو) را دارد.او به همراه تیم پروجا ۲ فصل در سری آ، به همراه تیم مسینا ۱ فصل در سری بی و ۲ فصل در سری آ و به همراه تیم لیورنو ۲ فصل در سری آ حضور داشته است. وی مجموعاً ۶ فصل در سری آ و ۱ فصل در سری بی حضور داشته است.رضایی پس از بازگشت از فوتبال ایتالیا، حضور در تیم‌های پرسپولیس، الاهلی قطر، شاهین بوشهر و پیکان را نیز تجربه کرد. رحمان رضایی در تیر ۱۳۹۱ اعلام کرد که دیگر فوتبال بازی نمی‌کند و به‌دنبال مربیگری است.

 

رحمان رضایی به جم نرفت؛ حضور مسئولان استانی در تمرین پارس جنوبی

مربیگری

وی در شهریور ۱۳۹۲ به عنوان مدیر تیم‌های پایه باشگاه پیکان تهران نیز انتخاب شد. او از دی ۱۳۹۳ تا بهمن ۱۳۹۳ دستیار علی لطیفی در تیم فوتبال راه‌آهن بود. رضایی از آذر ۱۳۹۴ تا دی ۱۳۹۵ دستیار امیر قلعه‌نویی در تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز بود. وی از بهمن ۱۳۹۶ تا اردیبهشت ۱۳۹۷ به عنوان سرمربی در تیم فوتبال برق جدید فارس فعالیت می‌کرد. از آذر ماه سال ۱۳۹۸ بعنوان سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم انتخاب گردید.

 

گل‌های ملی

تاریخ مکان حریف گل نتیجه مسابقه

۱ ۱۳ خرداد ۱۳۸۴ ورزشگاه آزادی، تهران کره شمالی ۱–۰ ۱–۰ مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۶

۲ ۷ خرداد ۱۳۸۵ ورزشگاه آزادی، تهران بوسنی و هرزگوین ۲–۲ ۵–۲ بازی دوستانه

۳ ۱۸ بهمن ۱۳۸۵ ورزشگاه آزادی، تهران بلاروس ۲–۰ ۲–۲ بازی دوستانه

 

منبع : ویکی پدیا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied