شمانیوز

کریم بنزما فوتبالیست با سابقه و توانمند اهل فرانسه است که اکنون عضو باشگاه رئال مادرید می باشد. کریم بنزما در پست مهاجم یکی از بهترین بازیکن ها بوده و برای تیم رئال مادرید گل های خوبی به ثمر رسانده است.

کریم بنزما فوتبالیست با سابقه و توانمند اهل فرانسه است که اکنون عضو باشگاه رئال مادرید می باشد. کریم بنزما در پست مهاجم یکی از بهترین بازیکن ها بوده و برای تیم رئال مادرید گل های خوبی به ثمر رسانده است. دوستان عزیز سایت شمانیوز برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاع از زندگی نامه کریم بنزما این فوتبالیست معروف با مشاهیر تاریخ ما همراه باشید. کریم بنزما ، فوتبالیست اهل فرانسه است که والدین او اصالتاً الجزایری و مسلمان اهل منطقه کبیلیا هستند.

 

 

a1673e826ea962066172139c8f990c75

 

دوران کودکی

در شرح زندگینامه کریم بنزما این گونه آمده است: کریم مصطفی بنزما در تاریخ ۱۹ دسامبر ۱۹۸۷ در شهر لیون، سومین شهر بزرگ فرانسه به دنیا آمد. پدر و مادر وی اصالتا اهل الجزایر هستند و مسلمان اهل سنت منطقه ی کبیلیای الزایر می باشند. کریم بنزما ششمین فرزند خانواده است و هشت تا خواهر و برادر دارد. پدرش کارمند مجلس و مادرش خانه دار است.

کریم بنزما که از کودکی به فوتبال علاقه داشت در تیم فوتبال مدرسه ی ژان لورگت بازی می کرد. در این مسابقات توانست به ترایون بارون ملحق شود و توجه چند استعداد یاب را به خود جلب نماید. بنزما در همان جا نخستین قرارداد خود را با المپیک امضا کرد. پس از شش سال به مدرسه ی ژان مولین رفت و به عضویت تیم ژرلاند ولاژ تولا درآمد. در این میان خانواده ی کریم دائما او را مورد تشویق قرار می دادند.

گیامه تورا، مربی تیم تولا ولاژ که بازیکنان مشهوری از جمله بن عرفا، مالودا و برونو انگوتی را به دنیای فوتبال معرفی کرده بود، حال وظیفه داشت کریم بنزما این مروارید درخشان و با استعداد فرانسوی را رشد و جلا دهد. مربی در طول این شش سال کریم را مخصوصا از لحاظ بدنی، با برنامه های سرعتی و قدرتی خود به خوبی آماده کرده بود؛ به گونه ای که در نوامبر سال ۲۰۰۳ در هر بازی دو تا سه گل درون دروازه رقیب کاشت و بیشتر از قبل توجه همگان را به خود جلب کرد.

 

pbCEenSy8wzz

آغاز فعالیت حرفه ای

کریم بنزما به صورت حرفه ای فوتبال خود را از باشگاه المپیک لیون شروع کرد و در سال ۲۰۰۴ میلادی به تیم بزرگ سالان همین باشگاه ملحق شد.

پس از سپری شدن پنج سال از حضور وی در باشگاه لیون، کریم بنزما در فصل دهم سال ۲۰۰۹ به باشگاه رئال مادرید ملحق شد. رقم انتقال قرارداد او از باشگاه لیون به رئال مادرید ۳۵ میلیون یورو اعلام شد، اما با در نظر گرفتن عملکرد فوق العاده مثبت و نحوه ی بازی او مبلغ قرارداد تا سقف ۴۱ میلیون یورو نیز افزایش پیدا می کرد.

کریم بنزما زمانی با باشگاه رئال مادرید قرارداد بست که ستارگان معروف فوتبال مانند کریستیانو رونالدو و کاکا نیز در همان سال با همین باشگاه قرارداد منعقد کردند.

افتخارات کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما,زندگی نامه ی کریم بنزما

بنزما در رئال مادرید

 

حضور در باشگاه رئال مادرید

نخستین باری که کریم بنزما برای تیم رئال مادرید بازی کرد، یک بازی دوستانه در شهر دوبلین در مقابل شامروک روورز جمهوری ایرلند بود، که کریم در نیمه دوم وارد زمین بازی شد و تک گل این مسابقه را در دقیقه ۸۷ بازی در دروازه حریف کاشت.

 

میزان درآمد

در سال ۲۰۱۲ به کریم بنزما این مهاجم تیم رئال مادرید لقب پردرآمدترین ورزشکار فرانسوی داده شد. او در مجموع از تیم رئال مادرید و قرارداد با برند آدیداس ۱۳ میلیون یورو دستمزد دریافت کرده است. بنزما سالیانه حدود ۸.۵ میلیون یورو از باشگاه رئال مادرید دستمزد دریافت می کند.

 

کری کریم بنزما پس از گلزنی و پیروزی در دربی مادرید: فقط یک مادرید ...

سریع ترین گل تاریخ ال کلاسیکو

کریم بنزما در تاریخ دهم دسامبر ۲۰۱۱ میلادی موفق شد سریع ترین گل تاریخ بازی های ال کلاسیکو را در ثانیه ۲۱ بازی به ثمر برساند.

کریم بنزما بهترین گل زن فرانسوی در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا با به ثمر رساندن ۵۵ گل می باشد.

و جالب تر از همه این که کمتر پیش می آید بازیکنی را به زین الدین زیدان نسبت بدهند ولی با ظهور و پیدایش کریم بنزما این بازیکن خوب و توانمند، اغلب افراد به او لقب «زیزو جدید» را داده اند. زیزو لقب زین الدین زیدان است.

 

e51171ded492aaed43a2985b603af8f5

کریم بنزما و همسرش

 

کریم بنزما شیعه است یا سنی

کریم بنزما یک مسلمان سنی مذهب است که در کنار ورزش حرفه ای خود از نماز و روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان غافل نمی شود.

9c06508787d38577e51dc30625bfe268

کریم بنزما و فرزندانش

کریم بنزما از دو نامزد سابق خود صاحب دو فرزند است . دخترش میلیا در سال ۲۰۱۴ و پسرش ابراهیم در سال ۲۰۱۷ بدنیا آمده است،

بنزما و فرزندانش

کریم بنزما و فرزندانش

 

برخی از عنوان ها و افتخارات کریم بنزما

افتخارات شخصی

کسب عنوان آقای گل لیگ ۱ فرانسه در سال ۸- ۲۰۰۷

کسب جایزه ی براوو در سال ۲۰۰۸

کسب عنوان بهترین بازیکن لیگ ۱ فرانسه در سال ۸- ۲۰۰۷

کسب عنوان بهترین بازیکن سال فرانسه در سال های ۲۰۱۱، ۲۰۱۲، ۲۰۱۴

کسب عنوان قهرمانی جام ملت های اروپا زیر ۱۷ سال در سال ۲۰۰۴

کسب عنوان قهرمانی لیگ ۱ در باشگاه لیون در سال ۵- ۲۰۰۴

کسب عنوان قهرمانی لیگ ۱ باشگاه لیون در سال ۶- ۲۰۰۵

کسب عنوان قهرمانی لیگ ۱ باشگاه لیون در سال ۷- ۲۰۰۶

کسب عنوان قهرمانی لیگ ۱ باشگاه لیون در سال ۸- ۲۰۰۷

کسب عنوان قهرمانی جام حذفی باشگاه لیون در سال ۸- ۲۰۰۷

کسب قهرمانی سوپر جام فوتبال فرانسه در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷

کسب عنوان قهرمانی لالیگا تیم با رئال مادرید در سال های ۱۲- ۲۰۱۱ و ۱۷- ۲۰۱۶

کسب عنوان قهرمانی کوپا دل ری با تیم رئال مادرید در سال های ۱۱- ۲۰۱۰ و ۱۴- ۲۰۱۳

کسب عنوان قهرمانی سوپر جام با تیم رئال مادرید در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۷

کسب چهار عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا با تیم رئال مادرید در سال های ۱۴- ۲۰۱۳، ۱۶- ۲۰۱۵، ۱۷- ۲۰۱۶، ۱۸- ۲۰۱۷

کسب سه عنوان قهرمانی جام باشگاه های جهان با تیم رئال مادرید

کسب سه عنوان قهرمانی سوپر جام اروپا در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶

 

منبع : پرورش افکار

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • شایان نجفی

    عالی