شمانیوز

زهرا خواجوی در ۱۹ بهمن ماه سال ۱۳۷۷ در همدان به دنیا آمد. زهرا خواجوی از بچگی به ورزش علاقمند بود و از همین سنین به فوتبال گرایش پیدا کرد...

زهرا خواجوی در ۱۹ بهمن ماه سال ۱۳۷۷ در همدان به دنیا آمد. زهرا خواجوی از بچگی به ورزش علاقمند بود و از همین سنین به فوتبال گرایش پیدا کرد. زهرا خواجوی بعدها تصمیم گرفت دروازه بان فوتبال شود. زهرا خواجوی در تصمیم خویش بسیار مصمم بود تا آن جا که تبدیل به دروازه بانی ۶ دانگ در رده بانوان شد.

 

zahra-khajavi-biography-7

 

چکیده ای از بیوگرافی زهرا خواجوی

نام کامل: زهرا خواجوی

ملیت: ایرانی

باشگاه: وچان کردستان

تاریخ تولد: 1377- 11- 19

محل تولد: نهاوند همدان

پست: دروازه بان

شماره پیراهن: 1

 

zahra-khajavi-biography-6

زهرا خواجوی بعدها به اردوی تیم ملی فوتبال بانوان ایران هم دعوت شد. وی هم اکنون بازی کن و گلر شماره یک تیم ملی بانوان ایران است. زهرا همچنین در تیم باشگاهی وچان کردستان عضویت دارد.

زهرا خواجوی، دروازه بان ۲۰ ساله تیم فوتبال بانوان وچان کردستان با ۹۴۰ دقیقه گل نخوردن، رکورد کلین شیت فوتبال ایران را شکست.

 

zahra-khajavi-biography-3

پیش از این پیام نیازمند، دروازه بان تیم سپاهان با ۹۳۵ دقیقه گل نخوردن، رکورد کلین شیت فوتبال ایران را داشت ولی خواجوی در لیگ فوتبال بانوان توانست از وی بگذرد و رکورددار کلین شیت شود.

 

مصاحبه ای کوتاه با زهرا خواجوی

گفتید فوتبال را ۱۰ نفره بازی کنند؟

بله، هنگامی که به دروازه بان ها احترام نمی گذارند، باید فوتبال ۱۰ نفره برگزار شود.

یعنی دیگر دروازه بانی نمی کنید؟

من پرقدرت به کارم ادامه می دهم، ولی این کار باعث می شود کسی به دروازه بانی علاقه ای نشان ندهد و آینده دروازه بانی فوتبال نابود شود. این رفتار ها انگیزه دروازه بانان را کم می کند و اصلا حرفه ای نیست.

از نحوه انتخاب ۳ نفر برتر باخبرید؟

نمی دانم چه طور انتخاب کردند، ولی من آمارم از بیرانوند بهتر بود و درصد کلین شیت هایم نشان می دهد کم تر از گلر برتر مردان نبودم و حتی مربیان لیگ برتری با من تماس گرفتند و گفتند حق تو بود که حداقل در جمع ۳ نفر برتر باشی، ولی نفرات دیگری برترین شدند.

 

zahra-khajavi-biography-2

 

ازدواج زهرا خواجوی

زهرا خواجوی مجرد است و هنوز ازدواج نکرده است.

 

منبع : بیتوته

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied