شمانیوز
کد خبر : 963159

مجتبی عابدینی شورمستی ( متولد ٢٠ مرداد ماه ۱۳۶۳ درتهران، اصالتاَ سوادکوه مازندران) عضو تیم ملی شمشیربازی ایران در اسلحه سابر است.

مجتبی عابدینی شورمستی ( متولد ٢٠ مرداد ماه ۱۳۶۳ درتهران، اصالتاَ سوادکوه مازندران) عضو تیم ملی شمشیربازی ایران در اسلحه سابر است. مجتبی عابدینی شورمستی فارغ التحصیل رشته مدیریت ورزش در مرحله کارشناسی ارشد است،  مجتبی عابدینی از سیزده سالگی بطور حرفه ای وارد عرصه شمشیربازی شد و از رده های نوجوانان و جوانان، جزء نخستین های این ورزش بود. مجتبی عابدینی المپیک تابستانه ۲۰۱۲ با قهرمانی در مسابقات انتخابی المپیک تابستانه ۲۰۱۲ در کشور ژاپن به المپیک لندن راه یافت. در المپیک، در سابر مردان و اولین بازی در برابر فلورین زالومیر از رومانی با نتیجه ۱۵ بر ۷ شکست خورد و در رتبه ۳۶ قرار گرفت. بازی های آسیایی وی در بازی های آسیایی ۲۰۱۰ کره جنوبی، اینچئون توانست بهمراه علی پاکدامن، محمد رهبری و فرزاد باهر بعد از شکست تیم شمشیربازی سابر از کشور چین به دیدار نهایی راه یابد. در رقابت پایانی با شکست برابر تیم کشور میزبان به جایگاه دوم و نشان نقره مسابقات دست پیدا کرد.

 

biography-mojtaba-abedini-1

المپیک تابستانه ۲۰۱۲

وی با قهرمانی در مسابقات انتخابی المپیک تابستانه ۲۰۱۲ در کشور ژاپن به المپیک لندن راه یافت. در المپیک، در سابر مردان و نخستین بازی در برابر فلورین زالومیر از رومانی با نتیجه ۱۵ بر ۷ شکست خورد و در رتبه ۳۶ قرار گرفت.

 

biography-mojtaba-abedini-2

 

بازی های آسیایی

وی در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ کره جنوبی، اینچئون توانست بهمراه علی پاکدامن، محمد رهبری و فرزاد باهر بعد از شکست تیم شمشیربازی سابر از کشور چین به دیدار نهایی راه یابد. در مسابقه پایانی با شکست برابر تیم کشور میزبان به جایگاه دوم و نشان نقره مسابقات دست پیدا کرد.

 

biography-mojtaba-abedini-3

مسابقات ۲۰۱۵ لهستان

مجتبی عابدینی در مسابقات کلاس آ لهستان با غلبه بر نماینده کره جنوبی که عنوان قهرمانی جهان را در اختیار دارد به جمع هشت بازیکن برتر این رقابت ها صعود کند. عابدینی که بعد از صعود مستقیم از مرحله مقدماتی موفق شده بود با غلبه قهرمان المپیک از روسیه یک مرحله دیگر صعود کند، با برتری در برابر رقیب کره ای که به جمع هشت بازیکن برتر مسابقات کلاس آ لهستان صعود کرد.

المپیک تابستانه ۲۰۱۶ ریو

مجتبی عابدینی در مسابقات المپیک ۲۰۱۶ با غلبه بر شمشیربازان اوکراین، کره جنوبی و فرانسه، توانست به جمع چهار بازیکن برتر این رقابت ها صعود کند.

جام جهانی ایتالیا ۲۰۱۷

مجتبی عابدینی در فینال جام جهانی پادووا ایتالیا به مصاف زاتماری از مجارستان رفت و در پایان با شکست ۱۵ بر ۱۲ برابر این شمشیرباز مدال ارزشمند نقره را بدست‌آورد . وی در نیمه نهایی ن یز ۱۵ بر ۱۴ اوه از کره جنوبی را شکست داد. وی ابتدا متئو نری و سپی هر دو از ایتالیا را شکست داده بود و بعد در یک دیدار حساس با نتیجه ۱۵–۱۴ برابر ساندرو بازادزده از گرجستان به برتری رسید.

عابدینی برای صعود به نیمه‌نهایی برابر لوکا کوراتولی از ایتالیا را ۱۵–۱۰ از پیش رو برداشت.

 

biography-mojtaba-abedini-4

جام جهانی لهستان ۲۰۱۷

مجتبی عابدینی قهرمان شمشیربازی کشورمان، در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ورشو لهستان برنده شد و جز ۸ بازیکن برتر دنیا، به مرحله بعد صعود پیدا کرد وی در پایان پنجم شد.

 

مسابقه ها جهانی مجارستان 2019

مجتبی عابدینی بعد از کسب مدال برنز در بوداپست، تا رده دهم رنکینگ جهانی صعود کرد." گو" شمشیرباز کره جنوبی پس از عابدینی در رده یازدهم قرار گرفت.

 

biography-mojtaba-abedini-5

عناوین قهرمانی مجتبی عابدینی:

کسب نخستین مدال طلای شمیشیربازی ایران در جوانان آسیا در سال 1383

کسب مدال طلا در بازی های کشورهای اسلامی

کسب مدال طلا در رقابت های بین المللی کیش

کسب مدال طلا در رقابت های قهرمانی آسیا

 

منبع : بیتوته

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه