شمانیوز

وینفرد شفر سرمربی سابق استقلال در دو برهه امیدوار به گرفتن پست سرمربیگری تیم ملی ایران بود ولی یکبار مسئولان کمیته انتقالی و یکبار هم سن بالای او مانع از این اتفاق شد.

پس از جام جهانی 2006 بود که سکان هدایت تیم ملی توسط کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال و بعد از برکناری عجیب دادکان به امیرقلعه نویی سپرده شد، اما حذف در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آسیای2007 مقابل کره جنوبی که در ضربات پنالتی رخ داد، پایان این کار مربی را رقم زد، تا کمیته انتقالی خیلی زود به دنبال جانشین این مربی برای رساندن تیم ملی به جام جهانی 2010 باشد.


در آن روزها محسن صفایی فراهانی در راس کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال مسئولیت انتخاب جانشین امیرقلعه‌نویی را برعهده داشت و در روزهای انتهایی آبان ماه سال 1386 همه مطمئن شده بودند که سرمربی بعدی تیم ملی یک چهره از فوتبال اروپا خواهد بود و از میان پیتر وید، آرتور جورج، سانتینی، زدنیک زمان و وینفرد شفر که صفایی فراهانی پس از مذاکره تلفنی برای ملاقات حضوری با آنها به اروپا سفر کرده بود، شانس وینفرد شفر بیشتر شده بود. 


شفر حتی در یکی از مصاحبه‌های خود طوری صحبت کرده بود که انگار حضور او در راس کادر فنی تیم ملی ایران قطعی شده است. او در بخشی از مصاحبه با "دی ولت" در مورد تماس مسئولان ایرانی اینطور توضیح داده است:« بله! مسئولان فوتبال ایران تماسی با من داشته اند و قرار است به زودی آنها به آلمان سفر کنند و با آنها نشستی خواهم داشت.» 

 
منبع:ورزش سه
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied