شمانیوز
شما نیوز

زندگی ثروتمندانه احمدرضا عابدزاده + عکس همسرش

احمدرضا عابدزاده متولد ۴ خردادماه ۱۳۴۵ در آبادان است.

احمدرضا عابدزاده  متولد ۴ خردادماه ۱۳۴۵ در آبادان است.احمد رضا عابدزاده دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس تهران و باشگاه استقلال تهران است.

 

 

عابدزاده+شمانیوز

 

احمدرضا عابدزاده سال بعد وارد تیم استقلال گردید و پیراهن آبی بر تن کرد. این دروازه بان به همراه استقلال توانست عنوان قهرمانی جام باشگاه های آسیا را بدست آورد. این عنوان بزرگترین افتخار باشگاهی او شمرده می شود.

قهرمانی و درخشش بهمراه استقلال در مسابقه های جام باشگاه های آسیا سبب شد احمدرضا عابدزاده کاندیدای برترین دروازه بان آسیا و آفریقا شود. بعد از سه سال حضور در تیم فوتبال استقلال ، به علت مشکلات مالی در سال ۱۳۷۲ تصمیم گرفت به تیم فوتبال سپاهان اصفهان ملحق شود. احمدرضا عابدزاده یک سال بعد یعنی در سال ۱۳۷۳ به تیم محبوب سرخ پوشان پایتخت یعنی پرسپولیس پیوست و تا پایان دوران فوتبال خود در این تیم باقی ماند.

 

عابدزاده در طول دوران بازی خویش در ۷۸ بازی ملی حضور داشت و در مجموع تنها ۵۲ گل دریافت کرد که از این جهت در کشور صاحب رکورد می باشد. این دورازه بان در بازی های مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه بعنوان یکی از تاثیرگذارترین بازیکن های در راه کسب موفقیت به شمار می رفت.

 

 

 

دوران ورزشی احمد رضا عابدزاده

احمدرضا عابدزاده سال های نخست دهه 60 در تیم هلال احمر اصفهان بازی می کرد؛ و بعد از آن سالها در تیم تام اصفهان زیر نظر حسین چرخابی بازی کرد. پنج بار اسمش از منتخب جوانان خط خورد ولی اصرار احمدرضا عابدزاده سبب شد تا سال 1364 جوانان اصفهان همراه با عابدزاده بازی کنند.

18 سال بیشتر نداشت که به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شد و در اواخر همین سال عضو ثابت تیم ملی گردید. سپس به تهران آمدسال 1366 عابدزاده برای انجام خدمت  سربازی به تیم ژاندارمری تهران رفت و بعد از دو سال در سال 1368 مجدداً به تام بازگشت؛ و پیراهن استقلال تهران را به تن کرد وی در همین سال ازدواج کرد.

 

عابدزاده+

 

 

 

بازی احمدرضا عابدزاده در پرسپولیس

او سپس به تیم سپاهان اصفهان رفت و بعد به تیم پرسپولیس تهران منتقل شد و از دوم دی ماه 1373 رسما به حفاظت از دروازه پرسپولیس تهران پرداخت و در سال 74 با رکورد 18 بازی با خوردن 5 گل رکورد به جای گذاشت. او در 78 بازی ملی شرکت کرده و مجموعاً 52 گل دریافت نموده است که از این جهت رکورد باقی گذاشت. احمدرضا عابدزاده در بازی های مقدماتی جام جهانی 1998 فرانسه یکی از ارکان موفقیت تیم ملی فوتبال ایران در راه صعود به جام جهانی بود.

 

 

احمدرضا عابدزاده در بازی های آسیایی  1990

اوج شهرت احمدرضا عابدزاده در بازی های آسیایی 1990 پکن روی داد که با وجود آسیب دیدگی از ناحیهٔ انگشتان دست، با مهار 2 پنالتی در فینال مسابقه ها دربرابر کره شمالی ایران را به قهرمانی آسیا رساند وی در طول این مسابقه ها جمعاً 2 گل دریافت کرد که هر دو گل هم از روی نقطه پنالتی وارد دروازه عابدزاده شد. در آن دوره از مسابقه های علی پروین سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بود.88 او بعنوان محبوب ترین بازیکن سه دهه اخیر فوتبال ایران انتخاب شد.

 

 

عابدزاده

 

 

خداحافظی احمدرضا عابدزاده

احمدرضا عابدزاده در تاریخ بیست و سوم دی ماه سال ۱۳۸۴ و در حالیکه فوتبال را کنار گذاشته بود، به صورت افتخاری در دیدار دوستانه بین تیمهای فوتبال پرسپولیس تهران و بایرن مونیخ آلمان مدت کوتاهی را بازی کرد و به صورت رسمی از مستطیل سبز خداحافظی کرد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • ناشناس

    خوب