شمانیوز
شما نیوز

عملکرد تیم خلیج فارس عربستان نباید ضعیف باشد + عکس

در قالب موجود ، دو تیم برتر لیگ خلیج فارس عربستان (AGL) مستقیماً وارد مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا (ACL) می شوند. تیم رده سوم باید در مسابقات مقدماتی ACL شرکت کند تا در مراحل گروهی جایگاهی کسب کند.

در قالب موجود ، دو تیم برتر لیگ خلیج فارس عربستان (AGL) مستقیماً وارد مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا (ACL) می شوند. تیم رده سوم باید در مسابقات مقدماتی ACL شرکت کند تا در مراحل گروهی جایگاهی کسب کند.

با این وجود ، اگر تیم های AGL در مسابقات باشگاه خیمه شب بازی قاره ها را بلند نکنند و عملکرد بهتری داشته باشند ، اوضاع می تواند تغییر کند. العین که در سال 2016 نامزد نهایی بود ، در سالهای اخیر عملکرد خود را با افت چشمگیر روبرو کرده است.

آنها در سال 2019 و 2020 در رده آخر مرحله گروهی خود به پایان رسیده بودند و در سال 2021 حتی از مرحله مقدماتی هم نتوانستند به مرحله دور برگشت راه پیدا کنند زیرا 4 بر صفر از فولاد خوزستان ایران شکست خوردند. و این اتفاق نادری نبوده است. در هفت بازی اخیر ACL ، الزعیم در سه بازی با اختلاف 4-0 شکست خورده است.

 

b3563b1c-0576-49bf-a643-d41990e57298

 

فرم آنها در لیگ داخلی نیز دلگرم کننده نیست زیرا آنها پس از 23 دور در رده ششم قرار دارند و شش امتیاز با شباب الاهلی در رده سوم فاصله دارد. از این رو تعجب آور نخواهد بود اگر آنها برای دو سال متوالی فعالیت ACL را از دست بدهند.

تیم های دیگر امارات نیز داستان مشابهی دارند. در سال 2019 ، الوصل در شش بازی 18 گل دریافت کرد تا در گروه خود آخرین مقام را کسب کند ، در حالی که النصر حتی نمی توانست از مرحله پلی آف عبور کند. فقط الوحده در حذفی ها یک امتیاز کسب کرد ، اما آنها در مرحله یک هشتم نهایی نیز حذف شدند.

در سال 2020 ، رشته های غیر جذاب نمایش ها در صحنه آسیا ادامه یافت. العین و شارجه نتوانستند از مرحله گروهی خارج شوند ، الوحده به دلیل پرونده های کووید در تیم مجبور به کناره گیری شد و شباب الاهلی نمی توانست بیش از مرحله یک هشتم نهایی پیشرفت کند.

در دوره فعلی ، شارجه با هفت امتیاز از سه بازی عملکرد خوبی دارد اما شباب الاهلی هنوز بدون برد است و پس از سه مسابقه فقط یک امتیاز دارد. در این میان الوحده در مرحله گروهی این دوره از بازی ها از سه بازی یک برد ، یک باخت و یک تساوی کسب کرده است.

ضعف فرم بر رتبه قاره AGL تأثیر منفی گذاشته است. آنها در حال حاضر با 61.87 امتیاز در رده هفتم قرار دارند. تجمع امتیاز آنها طی سالها به طور قابل توجهی کاهش یافته است که منجر به افت رتبه آنها شده است.

در سال 2016 ، آنها 18 امتیاز اضافه کردند که در سال بعد به 11.350 رسید. در سال 2018 ، آنها فقط 8.100 را می توانند مدیریت کنند که در سال 2019 به 7.633 کاهش یافت.

با لیگ دسته ششم ایران که 81.724 امتیاز دارند فاصله خمیازه وجود دارد. آنها قبلاً به دلیل سقوط در رده بندی ، یک مرحله در مرحله گروهی از دست داده اند و اگر اوضاع به سمت بهتر تغییر نکند ، احتمال از دست دادن یک مکان مستقیم دیگر در دوره های آینده وجود دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied