شمانیوز

ترکیب احتمالی استقلال مقابل الاهلی مشخص شد.

ترکیب احتمالی استقلال مقابل الاهلی مشخص شد. با توجه به عدم حضور دیاباته و نادری در بازی امشب مقابل الاهلی، ریگی و میلیچ به ترکیب اصلی استقلال بازخواهند گشت.

بعد از 2 برد، یک مساوی و یک باخت، استقلال به مهمترین بازی‌اش در مرحله گروهی رسید؛ رویارویی با الاهلی که هیچ شباهتی به تیم شکست خورده بازی اول ندارد. 


استقلال و مجیدی برای این بازی هم باید ترکیب جدیدی را روانه زمین کنند. خستگی انجام بازیهای فشرده از یک طرف و مصدومیت برطرف نشدنی نادری و دیاباته (دو تا از بهترین های استقلال در لیگ قهرمانان) در کوتاه مدت از طرف دیگر، باعث شده تا یک ترکیب جدید برای رویارویی با میزبان عربستانی روانه زمین شود.


اولین سوال درباره ترکیب امشب استقلال مربوط است به سیستم بازی این تیم. آیا استقلال همچنان به 1-3-2-4 وفادار می ماند؟ یا به دلیل نبودن دیاباته، از چیدمان 2-4-4 استفاده می کند؟ و یا حتی به سمت بازی با آرایش 3-3-4 می رود تا هافبک های بیشتری در مرکز زمین داشته باشد؟


در غیاب نادری، هروویه میلیچ به سمت چپ خط دفاعی می‌رود. احتمال اینکه مجیدی در این بازی ریسک کند و از متین کریم زاده به عنوان مدافع چپ سود ببرد و میلیچ را به گوش راست ببرد هم هست ولی اولویت، بازی دادن به میلیچ در سمت چپ خط دفاعی است.


مهمترین سوال اما به جانشین ارسلان مطهری در گوش راست برمی‌گردد؛ مطهری در این بازی به پست مهاجم نوک می‌رود تا جای خالی دیاباته را پر کند.

در غیاب او، احتمالات زیادی برای آخرین بازیکن ترکیب استقلال هست؛ سبحان خاقانی برای اولین بار وارد ترکیب اصلی می شود و به عنوان گوش راست بازی می‌کند؟ وریا غفوری بالاخره از قید و بندهای بازی در سمت راست خط دفاعی رها شده و به عنوان یک بازیکن کاملا هجومی در پست بازیکن سمت راست خط سوم به کار گرفته می‌شود تا احمد موسوی در نقش مدافع راست، بازی کند؟ اگر استقلال به چیدمان 1-3-2-4 دست نزند، این دو احتمال درباره بازیکن گوش راست وجود دارد.

مجیدی اما ممکن است غفوری را در همان سمت راست خط دفاع بازی بدهد و سیستم بازی تیمش را تغییر دهد. در این صورت، آرش رضاوند به ترکیب اصلی اضافه می شود تا تعداد هافبک های استقلال بیشتر شود.

با رضاوند، استقلال ممکن است آرایش 3 نفره مطهری، اسماعیلی و قایدی را در خط سوم به کار برده و از ترکیب ریگی، مهدی پور و رضاوند در خط دوم استفاده کند و آرایش تیمی اش را به 3-3-4 تغییر دهد. احتمال دیگر هم چیدمان 2-4-4 است تا زوج مطهری و قایدی را در خط حمله ببینیم و اسماعیلی به عنوان هافبک چپ و رضاوند در نقش هافبک راست بازی کند.

در این صورت، سمت چپ استقلال با مثلث اسماعیلی، قایدی و میلیچ می تواند دردسر زیادی برای الاهلی ایجاد کند. در چنین آرایشی البته ممکن است، داریوش شجاعیان در ترکیب اصلی باشد و رضاوند یا مهدی پور، کار را از روی نیمکت شروع کنند.

 

 


ترکیب احتمالی استقلال:

 

مظاهری، غفوری، غلامی، یزدانی، میلیچ، ریگی، مهدی پور، رضاوند، اسماعیلی، قایدی و مطهری

 

 

 

ساعت بازی:

 

تیم‌های فوتبال استقلال و الاهلی عربستان از ساعت 45 دقیقه بامداد به مصاف خواهند رفت.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied