شمانیوز
شما نیوز

زنیدپور در گفتگو با شمانیوز:

می‌خواهم به دور از مافیا فوتبال بازی کنم/ بعید است تیم ملی به جام جهانی راه یابد

بازیکن سابق فولاد خوزستان گفت: به خاطر اینکه از بازی خود لذت ببرم و بدون حضور مافیا فوتبال بازی کنم، لیگ مالزی را انتخاب کرده‌ام.

میلاد زنیدپور بازیکن سابق فولاد خوزستان در گفتگو با خبرنگار شمانیوز درباره حضورش در لیگ مالزی گفت: در سال گذشته به بازی در لیگ مالزی مشغول بودم. درواقع چهار سال می‌شود که تیم‌های آسیای شرقی مانند اندونزی و مالزی را برای توپ زدن انتخاب کرده‌ام؛ طوری‌که طی دوسال گذشته به‌عنوان بازیکن آزاد در تیم مالزی بازی می‌کنم.

پیشنهاد جدید از یک تیم مالزیایی دارم

وی از پیشنهاد یکی از باشگاه‌های لیگ مالزی به او خبر داد و عنوان داشت: یکی از تیم‌های خوب لیگ مالزی به من پیشنهاد بازی داده و به زودی قرار است عضو  این تیم شوم و فعلاً نمی‌توانم نام این تیم را بیاورم و درباره جزئیات قرارداد سخن بگویم و به زودی مدیر برنامه‌هایم جزئیات آن را منتشر خواهد کرد.

بازیکن سابق باشگاه سایپا درباره جذابیت‌های لیگ مالزی گفت: از سال 1397 که از لیگ ایران جدا شده‌ام و به لیگ‌های آسیای شرقی پیوسته‌ام، اتفاقات خوشایندی برای من رخ داده است؛ زیرا لیگ مالزی کاملاً بدون حاشیه است و در فضای بی‌حاشیه مشغول بازی فوتبال هستم و هم اینکه توانسته‌ام در این لیگ قابلیت‌های خود را به نمایش بگذارم و چندین گل و پاس گل را در کارنامه خود داشته باشم و نیز به خاطر عملکرد خوبم هرساله پیشنهادات خوبی دارم و به نوعی به‌عنوان نماینده ایران در آسیای شرقی با عملکرد خوب خود باعث سربلندی کشورم شده‌ام.

از زنیدپور زمانی به عنوان یکی از پدیده‌های فوتبال کشورمان نام می بردند که در سن 20 سالگی از جنوب کشور به فوتبال ایران معرفی شد، اما اکنون به یکی از منتقدان  لیگ ایران و نحوه مدیریت در فوتبال کشورمان تبدیل شده است. او در این رابطه اظهار داشت: ما همیشه ادعا کرده‌ایم فوتبال ایران جزء دو و یا سه فوتبال برتر آسیاست، اما به نظر من ادعا در استعدادها درست است؛ یعنی ما دارای بازیکنان توانمندی هستیم. ولی از نظر تفکر و نحوه رسیدگی به مسائل و مشکلات جزء سه فوتبال برتر آسیا نیستیم و در این زمینه کشوری توانمند محسوب نمی‌شویم. وجود این مسائل و سوء‌تفاهم‌ها باعث شده من ازچرخه بازیکن ملی‌بودن خارج شوم؛ درصورتی‌که می‌توانستم امروز با حضور پی‌درپی در تیم ملی ایران، کاپیتان تیم ملی باشم. این اتفاق و جداشدن از تیم ملی ناخواسته بود و اتفاقات زیادی بر سر راه من قرار گرفت که بازی در ایران را ادامه ندادم و مقصر این مسئله تنها مافیای فوتبال ایران است.

زنیدپور در ادامه اضافه کرد: اگر بخواهم مشکلاتی که بر سر راه من بود را بازگو کنم باید نام بسیاری را بر زبان بیاورم، حتی افرادی که زمانی اسطوره بودند، ولی به دلیل اینکه هزاران تماشاگر پشت آنها هستند هیچ‌وقت حرف من به گوش کسی نخواهد رسید؛ بنابراین هیچ وقت بنا به این دلایل چنین مسائلی را بازگو نمی‌کنم، البته این بدین معنی نیست که از گفتن این حقایق ترس دارم، نه من اصلاً از شخصی نمی‌ترسم؛ چون من با زدوبند فوتبالیست نشدم. من با تلاش خود از تیم‌های رده‌پایه فولاد پا به عرصه فوتبال گذاشته‌ام و در تمام رده‌های ملی ایران از جمله نونهالان، نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان بازی کرده‌ام تا به امروز که در جایگاه فعلی قرار دارم.

وی ادامه داد: می‌توانستم بالای 25 بازی ملی برای ایران انجام دهم و برای فوتبال ایران مؤثر باشم و حتی درفوتبال اروپا هم مثمرثمرواقع شوم، اما همه چیز بر عکس شد. من نمی‌خواهم همه را مقصر این موضوع بدانم. قطعاً که خودم هم مقصر بودم و اشتباهاتی داشته‌ام، اما بهتر است افراد خوبی سر راه ما قرار بگیرند حالا چه در زمینه ورزش و چه در زمینه کاری که این اتفاق برای من برعکس رخ داد و باعث شد من از فوتبال ایران فاصله بگیرم و در سن 28 سالگی فوتبال آسیای شرقی را انتخاب کنم و خارج از لیگ ایران وبه دور از دست‌به‌دست شدن توسط افراد غیرفوتبالی بازی کنم.

می‌خواهم به دور از مافیا فوتبال بازی کنم

بازیکن سابق تیم ملی کشورمان گفت: من در فوتبال آسیای شرقی از لحاظ فنی و از لحاظ بازی با افرادی که با آنها در یک تیم هستم احساس راحتی و آسودگی می‌کنم. فوتبال آسیای شرقی ویژگی‌های زیادی دارد و پیشرفت خوبی هم کرده است. به‌طور مثال زمانی تیم ملی  مالدیو را 17 بر صفر می‌بردیم، اما در آخرین بازی ملی که با آن کشور داشتیم، تنها توانستیم به آنها یک گل بزنیم و با نتیجه یک بر صفر پیروز شویم؛ این نشان‌دهنده این موضوع است که فوتبال آسیای شرقی پیشرفت چشم‌گیری داشته است؛ بنابراین به همین دلایل من لیگ آسیای شرقی را انتخاب کرده‌ام که هم از بازی خود لذت ببرم و هم آرامش داشته باشم و بدون دغدغه و زدوبند و یا بدون حضور مافیا بتوانم سال‌ها فوتبال بازی کنم.

بعید است در شرایط کنونی تیم ملی به جام جهانی راه پیدا کند

زنیدپور در رابطه با آینده فوتبال ایران این‌چنین عنوان کرد: امیدوارم به جام جهانی صعود کنیم، اما با توجه به وضعیت موجود و این که خود قبلاً عضو تیم ملی بوده‌ام و از نزدیک شرایط را لمس کرده‌ام ، بعید است با وجود تمام اتفاقاتی که در مورد انتخابات فدراسیون فوتبال و انتخاب مربی رخ داده تیم ملی بتواند به جام جهانی صعود کند، ولی به‌عنوان یک ایرانی افتخار می‌کنم فوتبال تیم ملی کشورم در جام جهانی حضور داشته باشد اما راه سختی را پیش رو دارد.

وی در پایان گفت: به نظر من  فوتبال ایران روزبه‌روز در حال پس‌رفت و سطح بازیکنان ایرانی نیز در حال نزول است. امیدوارم که در جام باشگاه‌های آسیا و در یک‌هشتم، نمایندگان بیشتری را داشته باشیم و همچنین در جام جهانی هم شرکت کنیم؛ زیرا نشان‌دهنده پیشرفت تیم‌های ما در داخل ایران است و اگر ما ادعا می‌کنیم که عضو سه فوتبال برتر آسیا هستیم حداقل باید دو نماینده در یک‌چهارم و یک‌هشتم داشته باشیم .من احساس می‌کنم سطح فوتبال ایران یک مقدار اُفت داشته و با توجه به اینکه الان هم از باشگاه‌های ایرانی پیشنهاد بازی دارم، اما به‌دلیل اینکه به دستمزد خود نمی‌رسم، زدوبند در فوتبال ایران بالای 80 درصد است و بحث فنی در فوتبال ایران مُرده، بهتر است خارج از فوتبال ایران بازی کنم و به‌عنوان بازیکن به تیم‌های ایرانی بازنگردم. همچنین امیدوارم این فدراسیون جدید نظاره‌گر پاکی فوتبال ایران باشد و به این حوزه کمک وخدمت کند و فوتبال را از شرایط بدی که در چند سال اخیر داشتیم، دور و شاهد صعود تیم ملی به جام جهانی باشیم.

گفتگو از سعید امینی

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied