شمانیوز
شما نیوز

امضای تفاهم نامه همکاری با هدف تحقق دیپلماسی ورزشی در کیش

امضای تفاهم نامه همکاری بین موسسه ورزش و تفریحات سالم و پردیس بین المللی کیش، دانشگاه تهران با هدف استفاده بهینه از امکانات آموزشی، میزبانی از رویدادهای مختلف در سطح ملی و بین المللی و بهره مندی از ظرفیت های جام جهانی 2022 قطر ، زمینه ساز تحقق دیپلماسی ورزشی در جزیره کیش است.

به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، تشکیل کمیته راهبردی مشترک، برگزاری دوره‌های آموزشی ملی و بین‌المللی، برگزاری و میزبانی از رویدادها، مسابقات ورزشی ملی و بین‌المللی دانشگاهی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های جام جهانی 2022 قطر از اهداف مهم انعقاد تفاهم نامه همکاری میان موسسه ورزش و تفریحات سالم و پردیس بین المللی کیش، دانشگاه تهران است.

بر اساس این گزارش عزیزاله فرضی پور مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش با اشاره به توسعه فعالیت های ورزشی و ارتقای علمی، تخصصی و فنی در حوزه های مختلف منطقه آزاد کیش گفت: جذب اساتید مجرب بین المللی، توسعه دامنه فعالیت ها با دانشگاه های مطرح دنیا، برگزاری رویدادهای ملی و بین‌المللی ورزش دانشجویی و بهره مندی از ظرفیت‌های دانشگاه تهران در توانمندسازی مربیان، ورزشکاران و مدیران ورزشی زمینه ساز دیپلماسی نوین ورزشی است.

به گفته فرضی پور موسسه ورزش و تفریحات سالم با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش و بهره مندی از پتانسیل ها و ظرفیت های این منطقه نسبت به توسعه و ارتقای سطح ورزش های دانشجویی اقدام کرده است.

وی بر نقش مهم پردیس بین المللی کیش، دانشگاه تهران در حوزه های مختلف ورزش منطقه آزاد کیش اشاره داشت و افزود: با تعامل و همکاری مؤسسه ورزش و تفریحات سالم کیش با دانشگاه تهران می توان در راستای ارتقای سطح دانش ورزش جزیره کیش گام های موثری برداشت.

دکتر مجید علی‌زاده، رئیس پردیس بین‌المللی کیش، دانشگاه تهران، با بیان این که فعالیت های ورزشی و علوم ورزش، جذب استادان بین‌المللی، ارتباط با دانشگاه‌های مطرح دنیا و برگزاری رویدادهای ملی و بین‌المللی ورزشی دانشجویی از ظرفیت های این دانشگاه است، اظهار داشت: پردیس بین‌المللی کیش، دانشگاه تهران برای میزبانی از مسابقات ورزش های ساحلی دانشجویان دانشگاه‌های آسیا در جزیره کیش از آمادگی لازم برخوردار است.

لازم به ذکر است جزیره کیش یکی از زیباترین جزایر مرجانی خلیج فارس است که با بیش از 90 کیلومتر مربع وسعت در 18 کیلومتری کرانه جنوبی ایران واقع شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied