شمانیوز
شما نیوز

ناهید کیانی تکواندوکار ایرانی کیست؟ + بیوگرافی

ناهید کیانی ورزشکار و تکواندو کار ایرانی است.

به گزارش شمانیوز: ناهید کیانی ورزشکار و تکواندو کار ایرانی است. ناهید کیانی در سال  ۱۳۷۷ در اصفهان به دنیا آمد اما اصلیتی خوزستانی دارد.

تکواندوکار ملی پوش ایران در خانواده ۸ نفره به دنیا آمده و خودش فرزند آخر خانواده است، چهار برادر و یک خواهر دارد و هیچ کدام از خواهر و برادرهایش ورزشکار نیستند.

 
2
 
 
 

ناهید کیانی ازدواج کرده است؟

از زندگی خصوصی ناهید کیانی خبری منتشر نشده و درباره وضعیت متاهل و یا مجرد بودن و ازدواج ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.

 

 

ناهید کیانی چگونه تکواندو کار شد؟

ناهید کیانی از هشت سالگی تکواندو را شروع کرد و از همان کودکی نشان داد استعداد درخشانی در این رشته دارد.

جالب است بدانید ناهید کیانی ابتدا می‌خواسته در کلاس‌های کاراته شرکت کند اما مادرش به اشتباه لباس تکواندو خریده و همین اشتباه باعث شده الان ناهید در تیم‌ملی تکواندوی بانوان باشد!

کیانی در اولین تجربه حضور در مسابقات تکواندوی نوجوانان قهرمانی کشور، مقام دوم را کسب کرد و این موفقیت او باعث شد تا به اردوهای تیم ملی دعوت شود

در اولین حضورش در مسابقات جهانی مدال برنز را برای کشورش به ارمغان آورد.

 

 

حضور در المپیک ۲۰۲۱ توکیو

کیانی در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۱ توانست سهمیه المپیک ۲۰۲۱ توکیو را در امان اردن کسب کند و به عنوان نماینده ایران در این دوره از مسابقات المپیک شرکت کند.

 

 

 

1

 

 

افتخارات ورزشی ناهید کیانی:

• برنز نوجوانان جهان ۱۳۹۳

• طلای آسیایی نوجوانان ۱۳۹۴

• برنز قهرمانی آسیا ۱۳۹۵

• نقره مراکش

• طلای کشورهای اسلامی

 

 

نتیجه ناهید کیانی در المپیک 2020

در المپیک 2020 توکیو ناهید کیانی با کیمیا علیزاده روبرو شد که در مبارزه‌ای در نهایت با نتیجه  ۱۸ بر ۹ ناهید کیانی بانوی تکواندوکار کشورمان بازی را شکست خورد.

این دیدار در راند نخست با تساوی ۳ - ۳ به پایان رسید، اما در راند دوم با برتری ۴ بر یک علیزاده به پایان رسید تا دو تکواندوکار با برتری ۷ بر ۴ علیزاده، راند سوم را شروع کنند. در راند سوم مسابقه نیز با وجود فشار ناهید کیانی این کیمیا علیزاده بود که از فرصت‌ها استفاده و در نهایت در این راند نیز ۱۱ بر ۵ به برتری دست یافت تا در مجموع با نتیجه ۱۸ بر ۹ نماینده کشورمان را شکست دهد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied