شمانیوز
شما نیوز

مرگ فوتبالیست افغانی

سقوط دلخراش فوتبالیست از هواپیمای آمریکایی + عکس فوتبالیست

زکی انوری فوتبالیست افغان درگذشت.

زکی انوری فوتبالیست معروف افغان بود. این فوتبالیست در صانحه سقوط هواپیمای آمریکایی جان خود را از دست داد. زکی انوری فوتبالیست افغان از افرادی بود که در تلاش برای گرفتن بدنه هواپیمای نظامی آمریکایی قصد ترک افغانستان را داشت اما این فوتبالیست پس از بلند شدن هواپیما سقوط کرد و جان باخت

فوتبالیست

بازیکن تیم ملی فوتبال جوانان افغانستان یکی از افرادی بود که با سقوط از بدنه هواپیمای آمریکایی در فرودگاه کابل جان خود را از دست داد. زکی انوری بازیکن تیم ملی فوتبال جوانان افغانستان یکی از افرادی بود که در تلاش برای گرفتن بدنه هواپیمای نظامی آمریکایی قصد ترک افغانستان را داشت، اما پس از بلند شدن هواپیما سقوط کرد و جان باخت. بخشی از جسد این بازیکن در بدنه هواپیما باقی مانده بود.

صدها نفر به دنبال سقوط کابل و به امید ترک افغانستان در کنار هواپیمای C-۱۷A نیروی هوایی آمریکا در حال دویدن بودند و عده‌ای نیز بدنه هواپیما را گرفته بودند که زکی انوری بازیکن تیم ملی فوتبال جوانان افغانستان یکی از همین افراد بود. او در این پرواز جان خود را از دست داد. قطعاتی از بدن بازیکن تیم ملی فوتبال جوانان افغانستان در محفظه چرخ هواپیمای آمریکایی پیدا شده است.

 از زمان روی کار آمدن طالبان آینده ورزش افغانستان مبهم است. دو ورزشکار پارالمپیک این کشور نمی‌توانند در توکیو حاضر باشند و تیم ملی فوتبال بانوان افغانستان نیز عملا منحل شده و باید دید آینده ورزش این کشور چه می‌شود. ورزشی که توانسته بود حتی در المپیک صاحب مدال شود.

این روزها تصاویری که از افغانستان مخابره می‌شود دل هر انسانی را به درد می آورد. ازدحام زنان و مردان مستاصل و وحشت‌زده در میدان هوایی کابل که به دنبال راه فراری از طالبان بودند صحنه هایی را رقم زد که شاید اگر در فیلم های سینمایی می دیدیم، باورمان نمی شد.

یکی از دلخراش ترین تصاویر این روزها که جهان را تکان داده، تصویر بلند شدن هواپیمای آمریکایی از فرودگاه کابل در میان ازدحام جمعیتی است که به چرخ دنده‌های این وسیله فلزی آویزان شده‌اند.

فوتبالیست

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied