`
شمانیوز
شما نیوز

مهدی طارمی، جاعل بزرگ پرتغال | مهدی طارمی در نقش باسر کیتون

مهدی طارمی شوق خاصی برای گرفتن پنالتی از مدافعان و گلرهای حریف دارد، چیزی که ما می‌دانستیم و این فصل پرتغالی ها هم متوجه شدند.

مهدی طارمی را در ایران همه با دو چیز می‌شناختند. مهدی طارمی استاد گرفتن پنالتی و موقعیت سوزی بود. مهدی طارمی با ورود به اروپا و دنیای حرفه‌ای گلزن بسیار بهتری شد ولی ترک عادت نکرد و هرازگاهی هم توپ های عجیبی را از دست داد. مهدی طارمی بی شک بازیکنی خاص در سطح جهان است. یک نویسنده پرتغالی مهدی طارمی را به دلیل پنالتی گرفتن های متعدد با باستر کیتون ستاره فیلمهای صامت مقایسه می‌کند!

بازیگری که با مهارت بسیار و بدون بدل انواع و اقسام حرکات فیزیکی را در سر صحنه انجام می‌دهد. او با مقایسه زمین خوردن های طارمی و کیتون، می‌گوید: طارمی مثل کیتون بعد از هر بار زمین خوردن، بلافاصله روی پا بلند می‌شود. چه داور پنالتی بگیرد و چه نه، طارمی با این زمین خوردن ها و بدبختی‌ها سر آشتی دارد؛ درست مثل باستر کیتون که با بعد از هر حادثه مثل فرو ریختن خانه و افتادن قطار داخل رودخانه و چپ کردن ماشین و... همیشه در نهایت با صورت سردش و با نمایش خونسردی، از مهلکه عبور می‌کرد.

کافی است اولین پنالتی پورتو مقابل ویتوریا در مسابقه دو شب پیش را از زاویه پشت نگاه کنید؛ لحظه ای که طارمی با پاهایی که کمی از حد معمول بازترند با نهایت قدرت و سرعت خود را توپ می‌رساند و با حائل بدن بین توپ و خودش، قطعا پنالتی را از گلر حریف می‌گیرد.

مهدی طارمی

این یک هشیاری ویژه و یک مهارت خاص برای فوتبالیستی است که این هفته در اقدامی نادر دو پنالتی برای تیمش گرفت؛ پنالتی اول با استارت سریعش به داخل محوطه جریمه، تصاحب کردن توپ و سرنگون شدن و در پنالتی دوم نیز تقریبا تکرار صحنه اول. اینکه خودت را با سرعت به توپی که دروازه‌بان انتظار مهارش را دارد برسانی و از آنجایی که گلر حریف در شرایط متعادلی قرار ندارد برخورد انجام بشود و داور چاره ای جز اعلام پنالتی نداشته باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها