شمانیوز
شما نیوز

پل پوگبا| مواد نیروزا

محرومیت ۴ ساله بازیکن فوتبال از بازی| علت محرومیت پل پوگبا چه بود؟

پل پوگبا، هافبک فرانسوی سابق یوونتوس به خاطر استفاده از مواد نیروزا با محرومیت چهارساله روبه‌رو شد.

محرومیت ۴ ساله بازیکن فوتبال از بازی| علت محرومیت پل پوگبا چه بود؟

به گزارش شمانیوز، پل پوگبا که پیش از این به خاطر مثبت شدن تست دوپینگی که پس از بازی مقابل اودینزه در هفته نخست سری A ایتالیا داده بود، به طور موقت از تمامی فعالیت‌های مرتبط با فوتبال محروم شده بود، امروز (پنجشنبه) به طور رسمی حکم محرومیت ۴ساله‌اش صادر شد. در اواسط آذر ماه بود که دادستانی مبارزه با دوپینگ ایتالیا پس از پایان مراحل محاکمه پل پوگبای ۳۰ ساله،درخواست ۴ سال محرومیت از فعالیت‌های مرتبط با فوتبال برای این هافبک فرانسوی را داده بود.

پوگبا که فصل گذشته را به دلیل مصدومیت به طور کامل از دست داده بود، امیدوار بود که در دومین فصل از دومین دوره حضورش دریوونتوس بتواند دوران بازیگری‌اش را از سر بگیرد اما باز هم این اتفاق رخ نداد، چرا که او درست پس از اولین بازی‌اش برای بانوی پیردر فصل جدید سری A مقابل اودینزه، تست دوپینگش مثبت شد.

پل پوگبا طبق اعتراف خودش متهم به استفاده از یک ماده تقویتی افزاینده هورمون تستوسترون بدون مشورت با کادر پزشکی باشگاهیوونتوس است. پیش از این گفته شده بود که اگر پوگبای ۳۰ ساله اعتراف و ثابت کند که غیرعامدانه دوپینگ کرده است، مدت محرومیتاو به بین ۱۸ تا ۲۴ ماه کاهش پیدا خواهد کرد.

طبق قوانین و مفاد مندرج در قرارداد تیم‌ها با بازیکنان، باشگاه یوونتوس در صورت مثبت شدن نمونه دوم پوگبا این اجازه را دارد که بهصورت یک طرفه قرارداد او را فسخ کند که این امر می‌تواند پس‌اندازی ۳۰ میلیون یورویی برای باشگاه به همراه داشته باشد. در همینحال طبق اساسنامه سازمان لیگ فوتبال ایتالیا، باشگاه‌ها در صورت متهم شدن بازیکنان‌شان به دوپینگ می‌توانند از پرداخت حقوق بهآنها نیز خودداری کنند.

پس از مثبت شدن نمونه اول تست دوپینگ پل پوگبا، باشگاه یوونتوس جلوی پرداخت حقوق به این بازیکن فرانسوی را گرفته بود. حقوقیکه پوگبا از یوونتوس می‌گیرد، هشت میلیون یورو در سال است و با تأیید مثبت بودن تست دوپینگ او، طبق قوانین یووه تا پایان قراردادبازیکنش تنها ملزم به پرداخت دو هزار یورو در ماه به او خواهد بود.

این هافبک فرانسوی تابستان ۲۰۲۲ از منچستریونایتد جدا شد و به یوونتوس بازگشت، اما به خاطر مصدومیت جدی که در همان ابتدابه آن دچار شد، تاکنون تنها ۲۱۳ دقیقه برای بیانکونری بازی کرده است. پوگبا تا سال ۲۰۲۶ با یوونتوس قرارداد دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied