شمانیوز
شما نیوز

دربی پایتخت

چه کسی دربی پایتخت را قضاوت می کند| این مرد نمی تواند داور بازی سرخابی‌ها باشد

انتخاب داور برای دربی پایتخت از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ امیرعرب براقی یکی از گزینه های محتمل برای قضاوت این دیدار است.

چه کسی دربی پایتخت را قضاوت می کند| این مرد نمی تواند داور بازی سرخابی‌ها باشد

به گزارش شمانیوز، زمان بازی دربی پایتخت بارها جا به جا شده است. دربی پایتخت همیشه از حساسیت های ویژه ای برخوردار است. انتخاب داور برای دربی پایتخت اما یکی از مهم‌ترین بخش های این بازی است.طبق برنامه ریزی انجام شده توسط سازمان لیگ، دیدار برگشت دو تیم پرسپولیس و استقلال ۲۳ اسفند ماه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد. هرچند ممکن است دربی بزرگ پایتخت با یک روز تاخیر برگزار شود، ولی از حالا گمانه زنی‌های زیادی برای تیم داوری دربی صورت گرفته و از چند داور به عنوان گزینه‌های اصلی قضاوت در دربی نام برده می‌شود. در بازی رفت که با حضور وی ای آر برگزار شد و حواشی زیادی هم داشت، موعود بنیادی فر تنها گزینه قضاوت در دربی بود.

موعود که تا آن موقع تنها داور ایرانی دارای لایسنس داوری با حضور وی ای آر بوده، این بازی را سوت زد و دو تیم در نهایت به تساوی یک بر یک رسیدند. ماجرا اما برای بازی برگشت تفاوت دارد و چند داور دیگر هم در این مدت موفق به دریافت لایسنس فیفا شدند.

از همین رو دست کمیته داوران فدراسیون فوتبال برای انتخاب داور دربی کاملا باز است. شنیده‌ها از چند منبع موثق حاکی از آن است که یک با توجه به اینکه امیرعرب براقی در کلاس‌های داوری بالاترین نمره را دریافت کرده، بیشترین شانس را برای قضاوت در دربی خواهد داشت و فامیل علیرضا فغانی این شانس را خواهد داشت تا برای اولین بار بزرگترین بازی باشگاهی ایران را سوت بزند.

همچنین موعود بنیادی‌فر که داور بازی رفت بوده، به دلیل اینکه قضاوت پرحاشیه ای در آن دیدار داشت و چند تصمیم اشتباه هم به گفته کارشناسان گرفت، از لیست گزینه‌های سوت زدن دربی خط خورده و شانسی برای قضاوت در این بازی نخواهد داشت. 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied