شمانیوز
شما نیوز

واگذاری استقلال و پرسپولیس

کنفدراسیون آسیا بالاخره کوتاه آمد| آخرین زمان برای واگذاری استقلال و پرسپولیس اعلام شد

در حالی که قرار بود تا ١١ فروردین مالکیت دو تیم استقلال و پرسپولیس مشخص شود اما این اتفاق نیفتاد و به نظر می‌رسد بالاخره AFC کوتاه آمده است.

کنفدراسیون آسیا بالاخره کوتاه آمد| آخرین زمان برای واگذاری استقلال و پرسپولیس اعلام شد

به گزارش شمانیوز، واگذاری تیم های استقلال و پرسپولیس دردرسری است که گریبان وزارت ورزش و این دو تیم را گرفته است. دولت ماه‌هاست برای واگذاری تیم‌های استقلال و پرسپولیس تلاش می‌کند اما به نظر وزات خانه و شرکت‌ها دولتی و نیمه دولتی تمایلی برای در اختیار گرفتن امتیاز این دو تیم ندارد.

این شاید به خاطر چالش‌هایی است که بعد از در اختیار گرفتن امتیاز این دو تیم برای آنها ایجاد می‌شود و شاید هم به این خاطر است که به خوبی می‌دانند تنها باید برای استقلال و پرسپولیس هزینه کنند و نمی‌توانند از این دو برند بزرگ سودآوری داشته باشند. دلیل هم واضح و مبرهن است. راه‌های درآمدزایی باشگاه‌ها در فوتبال ایران از جمله حق پخش مسدود است و تیم‌های فوتبال در ایران بر خلاف اروپا یک بنگاه اقتصادی محسوب نمی‌شوند.

با همه این اوصاف و مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد، تیم‌های استقلال و پرسپولیس باید واگذار شوند، چون این یکی از الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا برای تیم‌هایی است که در فوتبال باشگاهی آسیا حاضر شوند. آخرین مهلت برای واگذاری تیم‌های استقلال و پرسپولیس ۵ اردیبهشت تعیین شده است. البته دو تیم می‌توانند زودتر از این موعد تکلیف مالکیت خود را مشخص کنند. اما تا این تاریخ باید قطعا به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کنند که به زیر پوشش کدام نهاد یا وزاتخانه یا شرکت رفته اند.

گفتنی است فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا که به لیگ نخبگان آسیا تغییر نام خواهد داد، از شهریور ماه آغاز می‌شود و استقلال و پرسپولیس در صورت کسب سهمیه و تفکیک مالکیت می‌توانند در این بازی‌ها شرکت کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی