شمانیوز
شما نیوز

استقلال

رفتاری که برای استقلال میلیاردها تومان هزینه برداشت

۵ سال قبل در چنین روزی اتفاقی پیرامون استقلال به وقوع پیوست که میلیاردها تومان برای این باشگاه هزینه اضافی به ارمغان آورد!

رفتاری که برای استقلال میلیاردها تومان هزینه برداشت

به گزارش شمانیوز؛ در روزهای گذشته برایتان شرح دادیم که چگونه هشتم اردیبهشت سال ۱۳۹۸ پس از شکست استقلال مقابل پدیده مشهد، مدیران وقت این باشگاه به نتیجه رسیدند که بهتر است با وینفرد شفر سرمربی آلمانی تیمشان قطع همکاری کنند.

آن اتفاق به وقوع پیوست و شفر با وجود ناراحتی به استقلالی‌ها گفته بود ترجیح می‌دهد در فضایی دوستانه و حرفه‌ای پرونده مطالباتش از استقلال را ببندد و کار به فیفا کشیده نشود ولی دهم اردیبهشت سال ۹۸ اتفاقی به وقوع پیوست که نه‌تنها برای فوتبال ایران زشت بود بلکه هزینه بسیار سنگینی را هم به ما تحمیل کرد.

سرمربی برکنارشده استقلال همراه با پسرش به محل تمرین استقلال در منطقه تهرانسر رفت تا با بازیکنان این تیم خداحافظی کند اما گروهی از کارمندان باشگاه استقلال اجازه ورود او را صادر نکردند و مدعی شدند به دستور مدیریت باشگاه، شفر نمی‌تواند سر تمرین حاضر شود چون دیگر مسئولیتی در استقلال ندارد! سرمربی آلمانی اعلام کرد اصلا نمی‌خواهد حاشیه‌سازی کند و فقط می‌خواهد با شاگردانش خداحافظی کرده و همان شب به آلمان بازگردد اما این درخواست هم با موافقت همراه نشد و از همین‌جا بود که ساشا شفر پسر سرمربی و برخی از همراهان او دوربین تلفن‌های همراه خودشان را روشن کرده و شروع به تصویربرداری کردند. شفر دوباره به درب محل تمرین رفت و اصرار کرد که وارد شود اما کارمندان باشگاه چنین اجازه‌ای را ندادند و همه این تصاویر ضبط شد. دقیقا مانند همان اتفاقی که در مورد مانوئل ژوزه پرتغالی و باشگاه پرسپولیس به وقوع پیوست. مرد آلمانی با صدای بلند نارضایتی خودش را از این رفتار اعلام کرد و گفت: به خاطر این رفتار بد مدیران استقلال همه چیز را به فیفا می‌کشانم و پرونده را در آنجا می‌بندم. حالا دیگر تمام حق و حقوقم را می‌خواهم و حتی یک دلار هم به استقلال تخفیف نمی‌دهم. از این به بعد استقلال با وکلای من طرف است و آن‌ها را ملاقات خواهد کرد. وقتی قرار باشد کار به صورت دوستانه حل نشود و چنین برخوردی با من صورت بگیرد، قطعا استقلال نیز تاوانش را خواهد پرداخت!

شفر این‌ها را گفت و از محل تمرین استقلال خارج شد. او ایران را ترک کرد و بلافاصله پس از خارج‌شدنش برخی از مدیران وقت باشگاه استقلال مدعی شدند پرونده شفر را با چیزی حدود صفر ریال هزینه می‌بندند! البته این آقایان خودشان چند ماه بعد به واسطه داستان استراماچونی از استقلال رفتند و این باشگاه در سال ۱۳۹۹ پس از شکست قطعی در پرونده شفر مجبور شد تمام مطالبات او را با غرامت پرداخت کند. سرمربی آلمانی اسبق آبی‌پوشان طی مصاحبه‌ای اعلام کرد دقیقا به خاطر این‌که او را به تمرین راه ندادند تا با شاگردانش خداحافظی کند حتی یک دلار هم به استقلال تخفیف نداده است! در واقع اگر دهم اردیبهشت سال ۹۸ آن رفتار با این مربی صورت نمی‌گرفت، شاید استقلال چند میلیارد تومان کمتر می‌پرداخت.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی