شمانیوز
شما نیوز

لیگ قهرمانان اروپا

تغییرات مهم لیگ قهرمانان از فصل آینده اعلام شد| جزییات بیشتر را اینجا بخوانید

تغییرات مهم لیگ قهرمانان از فصل آینده اعلام شد| جزییات بیشتر را اینجا بخوانید

از فصل آینده شاهد تغییرات عمده‌ای در لیگ قهرمانان اروپا خواهیم بود

به گزارش شمانیوز، فصل ۲۰۲۴-۲۰۲۳ لیگ قهرمانان اروپا با قهرمانی رئال مادرید در ورزشگاه ومبلی به پایان رسید. فصل آینده رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا برای اولین بار از سال ۱۹۹۲ و پس از تصویب اصلاحات توسط یوفا در ماه مه ۲۰۲۲ دستخوش تغییرات زیادی خواهد شد.

تا فصل جاری ۳۲ تیم در هشت گروه چهارتیمی قرار می‌گرفتند. تیم‌ها در دور گروهی شش بازی انجام می‌دادند و دو تیم برتر هر گروه راهی دور یک‌هشتم نهایی می‌شدند.

از سال ۲۰۲۵-۲۰۲۴، مرحله گروهی لیگ قهرمانان با حضور ۳۶ تیم برگزار خواهد شد. باشگاه‌ها دیگر به صورت رفت و برگشت با سه تیم هم‌گروه بازی نخواهند کرد بلکه هر تیم باید با هشت تیم مختلف، چهار بازی خانگی و چهار بازی خارج از خانه را برگزار کند. برای تعیین بازی‌ها، تیم‌ها در چهار گلدان قرار می‌گیرند. باشگاه‌هایی که در رده‌های اول تا هشتم جدول لیگ قرار بگیرند، به مرحله یک‌هشتم نهایی راه پیدا می‌کنند و تیم‌هایی که رتبه‌های نهم تا بیست‌وچهارم را به دست می‌آورند، در بازی‌های پلی‌آف دومرحله‌ای رقابت خواهند کرد و در نهایت تیم‌هایی که رتبه ۲۵ یا کمتر را کسب کنند از دور رقابت‌ها کنار خواهند رفت.

برخلاف شیوه فعلی، تیم‌هایی که نتوانند به مرحله یک‌هشتم نهایی راه پیدا کنند، به لیگ اروپا نخواهند رفت.

از مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان، مانند گذشته، دو تیم به صورت رفت و برگشت به مصاف هم می‌روند و در نهایت فینال نیز به صورت تک‌بازی خواهد بود.

فینال فصل ۲۰۲۵-۲۰۲۴ در آلیانس‌آره‌نای مونیخ برگزار می‌شود و ورزشگاه پوشکاش‌آره‌نای بوداپست میزبان فینال ۲۰۲۶-۲۰۲۵ خواهد بود.

تغییر در شیوه برگزاری رقابت‌ها، تعداد کل مسابقات برگزارشده در این رقابت‌ها را از ۱۲۵ به ۱۸۹ بازی افزایش می‌دهد. بازی‌ها همچنان در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برگزار می‌شوند اما در هفته‌هایی که لیگ اروپا یا لیگ کنفرانس برگزار نمی‌شوند، پنجشنبه‌ها نیز لیگ قهرمانان اروپا برگزار می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی