شمانیوز

چه این مدیران فعلی به خواسته هواداران از پرسپولیس بروند، چه به هر ترتیبی در جایگاه خود ماندگار شوند، پرسپولیس باید سرمربی جدید را انتخاب کند اما او چه کسی می تواند باشد؛ یک گزینه ایرانی؟

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرورزشی : تجمع هواداران پرسپولیس مقابل ساختمان باشگاه و تقاضای استعفا از مسببان خروج برانکو از ایران، گویا فقط یک بخش کوچک از این ماجرای پر دردسر است؛ چون اگر قرار بود حکایت پرسپولیس و ایوانکوویچ با همین اعتراضات پراکنده و چند روزه، ختم به خیر شود بی گمان نگرانی خاصی وجود نداشت.

حکایت پرسپولیس و این هواداران محزون اما پیچیده تر از این حرف هاست. آنها نمی خواهند باور کنند برانکو را از دست داده اند اما حقیقت، آن چیزی نیست که در باور آنهاست.

برانکو با سعودی ها قرارداد امضا کرده و از این رفته است. دیگر هم به ایران باز نخواهد گشت.
برانکو با صدها تجمع پراکنده یا منظم به پرسپولیس بر نمی گردد اما حرف هواداران ظاهرا چیز دیگری است؛ آنها از تصمیمات و اقدامات مدیریتی باشگاه گلایه دارند و این مساله بی هیچ شک و شبهه ای، کار مربی بعدی را در پرسپولیس دشوار خواهد کرد.

چه این مدیران فعلی به خواسته هواداران از پرسپولیس بروند، چه به هر ترتیبی در جایگاه خود ماندگار شوند، پرسپولیس باید سرمربی جدید را انتخاب کند اما او چه کسی می تواند باشد؛ یک گزینه ایرانی؟ 

آیا میان مربیانی که در فوتبال ایران حضور دارند، کسی آن قدر جنم و جربزه دارا که روی صندلی برانکو ایوانکوویچ تکیه بزند؟
اگر باشگاه بر سر گزینه ایرانی به توافق نرسد حتی به مربی خارجی هم نمی شود فکر کرد. کدام مربی (در این فاصله اندک تا آغاز رقابت های لیگ) را می شود به تهران آورد؟ خارجی های امتحان پس داده هم اگر جانشین برانکو شوند، هر بار به طرز نگران کننده ای با سرمربی سابق پرسپولیس مقایسه خواهند شد. اصلا فرض کنید جانشین برانکو همین حالا انتخاب شد اما ایا او پس از برانکو و نحوه جدایی این مربی، وجاهت لازم را میان هواداران دارد؟

ملاحظه می کنید چالش انتخاب سرمربی جدید، برای پرسپولیس به قدری بحث انگیز است که باید از مدیران باشگاه که با اعتراضات جدی مواجه شده اند سوال کرد چرا زودتر از اینها به فکر راه چاره نبودند؟
 برانکو که مشخص بود برای فصل آینده برنامه های خاص خودش دارد، چرا پیش از این اتفاقات تکلیفش روشن نشد؟ 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید