شمانیوز

مهاجم اسبق باشگاه استقلال گفت: از اینکه استقلال نتوانست قهرمان شود، ناراحت شدم. امیدوارم در فصل بعدی با توجه به حمایتی که هواداران می‌کنند، تیم موفق باشد.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرورزشی : مامه تیام در راه استقلال، مذاکره باشگاه استقلال با تیام، ابراز علاقه مامه برای حضور در استقلال و تیتر‌هایی از این دست؛ حتماً هواداران استقلال هم بار‌ها آن‌ها را باور کرده‌اند. تیام در استقلال این‌قدر خوب بود و خوب درخشید که خیلی زود برود. طرفداران دوست نداشتند ولی باشگاه او را با ۳۵۰ هزار دلار به عجمان امارات فروخت. باز جای شکرش باقی است که از انتقال این بازیکن به باشگاه کاظم‌پاشا ترکیه، ۲۰ درصدی به استقلال می‌رسد. این بازیکن به تازگی با باشگاه ترکیه‌ای قرارداد بسته تا به شایعات درباره حضور در استقلال پایان دهد. بعد از این انتقال گفت‌وگویی با مامه تیام داشتیم. او از این گفت که انگیره اصلی‌اش از حضور در لیگ ترکیه رسیدن به تیم ملی سنگال بود. 

*مامه چه اتفاقی افتاد که تصمیم گرفتی از باشگاه عجمان جدا شوی؟ این باشگاه هم ظاهراً راحت با جدایی‌ات موافق کرد. 
ما بندی در قرارداد داشتیم که من به ازای پرداخت مبلغی می‌توانستم رضایتنامه‌ام را دریافت کنم و از باشگاه بروم. باشگاه کاظم پاشا قبول کرد این مبلغ را پرداخت کند. بعد از این اتفاق توانستم رضایتنامه را از عجمان بگیرد و راهی ترکیه شوم. 

*چرا این کشور و باشگاه قاسم پاشا را انتخاب کردی؟
بعد از اینکه از استقلال جدا شدم، از ترکیه پیشنهادی دریافت کردم. یعنی می‌توانستم همان زمان به این کشور بروم ولی تصمیم گرفتم با باشگاه عجمان قرارداد ببندم. وقتی تصمیم گرفتم به اروپا بروم ترکیه برایم نزدیک‌ترین مسیر بود. زمان زیادی هم نداشتم. می‌خواستم در کوتاه‌ترین فرصت این اتفاق رخ دهد و خوشحالم که حالا به سوپرلیگ این کشور آمده‌ام. 

*این درست است که بعد از صحبت با سرمربی سنگال تصمیم گرفتی از عجمان جدا شوی؟
بله درست است. بعد از صحبت‌های مربیان تیم متوجه شدم اگر به اروپا بروم، شانس خوبی برای دعوت شدن به تیم ملی خواهم داشت. سرمربی تیم گفته بود اگر به اروپا بروم، می‌توانم دعوت شوم. به همین خاطر من هم سریعاً از بند فسخ قراردادم استفاده کردم. همان‌طور که می‌دانید تمام بازیکنان تیم ملی سنگال در اروپا بازی می‌کنند و چند ملی‌پوش ما در ترکیه شاغل هستند. هیچ بازیکنی از آسیا در لیست تیم ملی سنگال نیست. من هم تصمیم گرفتم پیشرفت کنم و به همین خاطر ترکیه را انتخاب کردم. باید از مسئولان این باشگاه هم تشکر کنم. بند قرارداد من طوری بود که فرصت زیادی نداشتم و باید سریعاً برای فسخ تصمیم می‌گرفتم. این باشگاه به من پیشنهاد تمدید قرارداد دو ساله داد ولی وقتی گفتم می‌خواهم برای پیشرفت به اروپا بروم آن‌ها اجازه دادند من جدا شوم. 

*فصل تمام شده امارات برای تو خوب بود. ۱۳ گل زدی. 
البته من کنار آن، ۶ پاس گل هم دادم. در نیم‌فصل اول شرایط برایم کمی سخت بود. نسبت به نیم‌فصل دومی که در استقلال حضور داشتم، عملکردم ضعیف‌تر بود، اما رفته رفته توانستم در تیم به ثبات برسم و در نیم‌فصل دوم از نظر خودم عملکردم رضایت‌بخش بود. ۱۳ گل هم زدم و طبق آماری که خود باشگاه اعلام کرد در نزدیک به ۵۸ درصد گل‌های تیم نقش مستقیم و غیرمستقیم داشتم. 

*کمی درباره استقلال حرف بزنیم. در این مدت خیلی شایعه شد که تو به این باشگاه برمی‌گردی. ابتدا بگو باشگاه در این زمینه با تو مذاکره‌ای داشت؟
نه، من و استقلال هیچ مذاکره‌ای نداشتیم. استقلال می‌دانست من تحت قرارداد باشگاه عجمان هستم. از سویی باشگاه ترکیه‌ای مستقیماً با عجمان مذاکره کرد و با این باشگاه به توافق رسید. 

*هواداران خیلی امیدوار بودند برگردی و دوباره برای این تیم توپ بزنی. خودت هم در اینستاگرام طوری رفتار کردی که خیلی دوست داری دوباره پیراهن آبی را بپوشی. 
همیشه بحث بازگشت من به استقلال وجود داشته. بالاخره آنجا تیمی است که من خاطره خیلی خوبی کنارشان داشتم. روز‌هایی عالی کنار هم داشتیم و آن مقطع برایم بسیار خوب بود. از نظر فوتبالی پیشرفت خوبی کردم و خودم را نشان دادم. عملکردی که داشتم باعث شد رابطه‌ای صمیمی بین من و استقلال به وجود بیاید. دوست داشتم دوران حضورم در استقلال طولانی‌تر می‌شد ولی نتوانستیم به هر دلیلی همکاری‌مان را ادامه دهیم. 

*به چه دلیل؟
فکر می‌کنم الان زمان صحبت در این باره نیست، اما باید بگویم استقلال همیشه برای ما جایگاه خاصی دارد. همین‌طور طرفدارانش. شاید یک روز دوباره به استقلال بازگردم. این چیزی است که نمی‌توانم درباره‌اش پیش‌بینی کنم ولی خودم قلباً دوست دارم چنین اتفاقی روزی رخ دهد. 

*نتایج استقلال را هم در این مدت دنبال کردی؟
بله در جریان اتفاقات بودم. از طریق دوستانم هم در ایران پیگیری می‌کردم. از اینکه استقلال نتوانست قهرمان شود، ناراحت شدم. امیدوارم در فصل بعدی با توجه به حمایتی که هواداران می‌کنند، تیم موفق باشد. البته من در حال حاضر بازیکن کاظم‌پاشا هستم و دوست داشتم در این مصاحبه هم بیشتر درباره تیم جدیدم صحبت کنم. حالا تمام تمرکزم را روی این تیم گذاشته‌‍‌ام و امیدوارم موفق باشم. برای استقلال هم آرزوی موفقیت دارم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید