شمانیوز

تمرینات سرخپوشان با سوت کریم باقری آغاز شد و آن ها با هدایت کاپیتان سابق پرسپولیس، تمرینات پیش فصل را شروع کردند.

به گزارش شمانیوز به نقل از "ورزش سه"، پرسپولیسی‌ها که 4 سال پیش فصل کم حاشیه را با برانکو ایوانکوویچ سپری کردند، روز گذشته با سوت کریم باقری پا به توپ شدند و برای لیگ نوزدهم استارت زدند. این در حالی است که مدیران باشگاه مدت هاست وعده انتخاب سرمربی جدید را به هواداران می‌دهند اما این اتفاق هنوز رخ نداده و به نظر می‌رسد در روزهای ابتدایی هفته آینده رقم بخورد.

 

با این حال، حضور تنها دستیار باقی مانده از زمان برانکو، موهبتی است که سبب شده پرسپولیس همچنان سروشکل خود را داشته باشد. کریم باقری که در دوران برانکو، یکی از وزنه های کادرفنی محسوب می شد و اجازه بروز هیچ حاشیه ای را در تیم نمی داد، این روزها مسئولیت فنی پرسپولیس را برعهده دارد و تا زمان انتخاب مربی جدید، هدایت سرخ ها را برعهده خواهد داشت.

 

آقا کریم که با همان تواضع و فروتنی گذشته کار را جلو می برد، همچنان خود را در سطح سرمربیگری پرسپولیس نمی‌داند و باوجود نیم دهه حضور در کادرفنی و سال ها حضور در زمین مسابقه، این حق را برای مربی بعدی قائل است که او را جزو کادرفنی قرار ندهد.

 

شاید همین رفتار است که سبب تمایز کریم باقری با دیگران شده است. این روزها در فضای مجازی پویش هایی برای سرمربیگری کریم باقری با حضور دستیار خارجی به وجود آمده اما خود کریم، چنین نظری ندارد و نمی خواهد خود را به نیمکت تیم تحمیل کند.

 

پیش تر کریم باقری را به عنوان بازیکن و دستیار در تیم پرسپولیس دیده بودیم اما حالا او در قامت سرمربی کار را آغاز کرده است. روزگاری هافبک شماره 6 پرسپولیس نسبت به مربیگری بی میل بود اما حالا کار کردن کنار برانکو، تجربیاتی را به همراه داشته که سبب علاقه باقری به سرمربیگری نیز شده است.

 

هواداران پرسپولیس باقری را تا دیروز مرد اول کادرفنی ندیده بودند اما رفتارهای او همچنان همانی است که در ابتدای دهه 70 و سال های پس از آن بود؛ همان تواضع و فروتنی که سبب شد در اوج جوانی از تیم ملی خداحافظی کند و همان تعصبی که اجازه نداد در اواخر دهه 80 پرسپولیس را برای انجام بازی ترک کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید