شمانیوز
کد خبر : 905870

بازیکن تیم فوتبال استقلال تهران با عقد قراردادی به بن یاس امارات پیوست.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران: با اعلام مدیربرنامه های آیاندا پاتوسی این بازیکن آفریقایی با عقد قراردادی به تیم فوتبال بن یاس امارات پیوست.

به همین منظور مدیر برنامه‌های آیاندا پاتوسی (بازیکن سابق تیم فوتبال استقلال تهران) در صفحه اجتماعی خود دقایقی پیش دست به افشاگری زد.

مدیر برنامه های این بازیکن گفت: وینفرد شفر باعث شد تا پاتوسی به تیم بن یاس امارات برود.

او ادامه داد: در ابتدا این بازیکن را با قراردادی به مدت ۲ سال و با آپشن های مختلف به صورت قرضی به استقلال آوردیم. باشگاه استقلال برای حفظ پاتوسی باید در تاریخ ۳۰ ژوئن به باشگاه کیپ تاون سیتی آفریقای جنوبی مبلغی را پرداخت می‌کرد تا اتوماتیک وار قرارداد وی با استقلال تمدید شود اما آبی پوشان در این تاریخ به کیپ تاون سیتی پولی را پرداخت نکردند تا آپشن خرید اتوماتیک را از دست برود. مدیران استقلال دلیل انجام ندادن این کار را پرداخت مطالبات به بازیکن کروات و خطر محرومیت عنوان کردند و به همین دلیل آن‌ها مجبور شدند پول پاتوسی را به بازیکن کروات بدهد.

وی افزود: مدیران استقلال گفتند پولی را که از فیفا طلب دارند، به پاتوسی پرداخت خواهند کرد و از طرفی وقتی مدیران باشگاه کیپ تاون متوجه شدند مبلغ پرداختی استقلال به آن‌ها ناچیز است،  او به بن یاس رفت.

مدیربرنامه های پاتوسی ادامه داد: یک فردی که همه می‌شناسید و قبلا مربی باشگاه بوده به همراه پسرش با پاتوسی در تماس بودند و من هم به این بازیکن گفتم به این تیم اماراتی فکر نکند و اگر هم استقلال نشد به باشگاه دیگری برود، خیلی تلاش کردیم که با استقلال به توافق برسیم و پول بیش‌تری به کیپ تاون بدهیم، اما این اتفاق رخ نداد.

وی تصریح کرد: خود پاتوسی هم به دنبال حضور در استقلال بود، در این وسط از همه بیش‌تر من ضرر کردم و حتی با آیاندا و کیپ تاون بحث‌هایی هم داشتم که همه مدارک موجود است. استقلال بلیت پاتوسی به امارات را تهیه کرده و من هم هزینه روادید و هتل او را داده بودم. این بازیکن ساعت ۸ و خطیر ساعت ۱۲ شب به هتل آمدند. در نهایت آیاندا به درخواست شفر و پسرش به درب خروجی هتل می‌رود و به نوعی آن‌ها او را می دزدند، پس از این اتفاق پاتوسی تلفن همراهش را خاموش می‌کند. از طرفی باشگاه کیپ فشار می‌آورد که پاتوسی به بن یاس برود، خیلی تلاش کردیم او را به استقلال بیاوریم، اما نشد.

وی تصریح کرد: شفر پاتوسی را تحت فشار گذاشت و باشگاه استقلال هم پرداختی چندان مناسبی به وی نداشت به همین دلیل آیاندا ۲ شب گذشته با اماراتی ها قرارداد امضا کرد و در تست‌های پزشکی بن یاس حاضر شد.  از مرکز تست باشگاه بن یاس با من تماس گرفتند و اعلام کردند پاتوسی برای تیم بن یاس تست می‌دهد. استقلال تلاش خود را کرد، اما اگر پول بازیکن کروات را پرداخت نمی‌ کرد با محرومیت مواجه می‌شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه