شمانیوز
کد خبر : 907262

مجمع عمومی فدراسیون جودو امروز در هتل آکادمیک المپیک برگزار شد.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از ایسنا: رییس فدراسیون جودو در مورد عدم جذب اسپانسر در جودو به قراردادی شش ساله بین این فدراسیون و یک شرکت اشاره کرد که مانع از فعالیت جودو برای جذب اسپانسر می‌شد.

مجمع عمومی فدراسیون جودو امروز در هتل آکادمیک المپیک برگزار شد.

آرش میراسماعیلی رییس این فدراسیون در حاشیه این مراسم گفت: روز گذشته پنج نفر از جودوکاران تیم ملی بزرگسالان راهی مسابقات کاپ آسیا شدند که از فردا این رقابت‌ها شروع می‌شود. هفته آینده سعید ملایی راهی مسابقات گرندپری کرواسی هستند که سهمیه المپیک محسوب می‌شود. این موارد آخرین تورنمنت‌های ورزشکاران قبل از مسابقات شهریورماه است.

او در ادامه افزود: اردوی مشترکی برای تیم بزرگسالان قبل از مسابقات جهانی برگزار می‌کنیم. در بخش نوجوانان و جوانان اگر شرایط اقتصادی و بودجه و حمایت وزارت ورزش را داشته باشیم هفته آینده به رقابت‌ها اعزام می‌شوند.در بخش مردان تیم‌های کامل و در بخش بانوان به صورت کمتری به این مسابقات اعزام می‌شوند. امیدواریم رقابت‌های جهانی و قهرمانی آسیا رقابت‌های خوبی برای جودی کشور باشد.

رییس فدراسیون جودو در مورد همگانی کردن جودو بیان کرد: افتتاحیه این طرح را در استان تهران برگزار کردیم و هیات استانی فارس به عنوان اولین هیات استانی این مراسم را برگزار کرد. در این زمینه همایش‌هایی را خواهیم داشت تفاهم‌نامه‌هایی و در قالب تفاهم‌نامه‌ای با وزارت ورزش در این زمینه انجام دادیم عمل می‌کنیم.

میراسماعیلی در ادامه بیان کرد: یکی از مواردی که در سال‌های قبل به آن کمتر توجه شده بود و ما به آن اهتمام ورزیدیم تدوین آیین‌نامه‌ کمیته‌ها بود که به صورت مدون درآمد. تعدد دو انجمن و کمیته‌هایی که داریم نیاز به این بود که طبق آیین‌نامه فدراسیون جهانی پیش برویم و اجازه ندهیم به جودو ضربه وارد شود. نیاز به این بود که جودوکار، مربی و داور جودو را محدود کنیم که در رشته‌های دیگر به استثنای مواردی که با اجازه فدراسیون انجام می‌شود شرکت نکنند. رشته‌های دیدرو و کوراش تحت حمایت فدراسیون هستند و به صورت مستقل کار خود را انجام می‌دهند.

وی در مورد مشکلات مالی فدراسیون برای اعزام تیم نوجوانان و جوانان به قهرمانی آسیا، اظهار کرد: هزینه اعزام به این مسابقات یک میلیارد و 100 میلیون تومان برآورد شده که بسیار سنگین است. بخشی از این هزینه توسط فدراسیون تامین شده اما برای تامین بخش دیگر آن نیازمند حمایت وزارتخانه و کمیته ملی المپیک هستیم. روز گذشته آقای داورزنی قول‌هایی دادند، توافق‌هایی هم شده امیدواریم که این مبلغ به ما برسد.

رییس فدراسیون جودو در ادامه افزود: تا این لحظه سامانه‌ای به نام کارت هوشمند داشتیم که قرارداد ترکمنچای با فدراسیون جودو بود که حق اسپانسر را به این فدراسیون نمی‌داد.

وی در مورد این سامانه گفت:‌ یک شرکت به مدت شش سال با فدراسیون جودو قرارداد بسته بود. طبق این قرارداد، کارت هوشمند در اختیار هیات‌ها و جامعه جودو قرار می‌گرفت و یک مبلغ ورودی اخذ می‌کردند که مبلغی را به صورت درصد از این ورودی به آن شرکت تعلق می‌گرفته است. ما ظرف مدت این سه ماه سه تذکر به این شرکت دادیم و ظرف یک ماه آینده آزاد خواهیم شد تا ببینیم اسپانسر می‌توانیم جمع کنیم یا نه. آن کارت هوشمند و قراردادی که بسته شد کارهای حقوقی‌اش در حال انجام است و تا این لحظه نمی‌توانستیم در بخش اسپانسری ورود کنیم. بعد از حل این موضوع تازه می‌توانیم به بخش اسپانسری ورود کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه