شمانیوز
کد خبر : 907576

باشگاه استقلال رسما اعلام کرد که فدراسیون جهانی فوتبال نامه‌ای برای پرداخت پرونده پروپئیچ به این باشگاه دریافت کرده است.

به گزارش خبرنگارشمانیوز وبه نقل از آخرین خبر: باشگاه استقلال رسما اعلام کرد که فدراسیون جهانی فوتبال نامه‌ای برای پرداخت پرونده پروپئیچ به این باشگاه دریافت کرده است.

 

در اطلاعیه باشگاه استقلال در این‌باره آمده است: «‌‌نامه رسمی فدراسیون جهانی فوتبال مبنی بر پذیرش پرداخت طلب پروپئیچ، مهاجم کروات تیم استقلال در فصل ۹5-۹4 از حساب درآمد این باشگاه در فیفا از طریق فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران دریافت شد.‌» درپی مذاکرات و رایزنی‌های باشگاه استقلال با فیفا و اعزام علی خطیر، نماینده باشگاه استقلال به مقر فیفا‌(زوریخ) و طبق وعده امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال در روزهای گذشته، سرانجام با تایید نهایی فیفا، بدین وسیله پرونده طلب پروپئیچ مختومه و مبلغ مزبور توسط فیفا پرداخت خواهد شد.‌» امیر‌حسین فتحی درباره پرداخت طلب پروپئیچ و برطرف شدن خطر محرومیت استقلال از سوی فیفا گفت: «خدا‌را‌شکر پرونده پروپئیچ ختم بخیر شد و برای حل این موضوع راهی طولانی طی شد. نامه‌های متعددی از گذشته به فیفا ارسال شده که هیچ‌کدام متاسفانه در ابتدا پذیرفته نشده بود. از ابتدا قصد داشتیم که از محل اعتباراتمان در فیفا مطالبات پروپئیچ را پرداخت کنیم اما فیفا ابتدا به ما گفت این موضوع ممکن نیست. از تاج درخواست کردیم که بتوانیم این روند را از طریق فرمولی که خودمان داریم جلو ببریم. تاج خوشبختانه این موضوع را پذیرفت و خطیر را به عنوان نماینده فدراسیون و باشگاه استقلال برای این امر معرفی کرد.‌» فتحی در ادامه در خصوص جزئیات حل این پرونده گفت: «‌رایزنی‌های بسیاری صورت گرفت و خطیر حدود‌10‌روز در فیفا رفت‌و‌آمد داشت و با رئیس کمیسیون‌های مختلف فیفا مذاکره کرد، من هم مستقیما با این عزیزان صحبت کردم. علاوه‌بر این ما به‌طور موازی پول قرارداد پروپئیچ را در سفارت زاگرب آماده کرده بودیم تا اگر این کار از طریق فیفا انجام نشد، از این طریق کار را جلو ببریم تا استقلال متضرر نشود. به هر ترتیب کار سختی بود که انجام شد. این کاری که انجام دادیم برای باشگاه پدیده هم بسیار خوب تمام شد، چرا‌که پدیده نیز پرونده‌ای مشابه در فیفا داشت. در‌واقع به نام ما شد و به کام پدیده. گفته شد که نامه‌ای که دیروز برای استقلال ارسال شده برای پدیده نیز فرستاده شده و این باشگاه نیز می‌تواند از این طریق مشکلش را حل کند. امیدواریم این موضوع یک الگوی مناسب برای ادامه راه باشد. ما نشان دادیم که اگر اراده‌ای وجود داشته باشد می‌توان هر کاری را انجام داد. امیدواریم این بحث در فدراسیون فوتبال نیز انجام شود و فدراسیون نیز به مطالباتش در فیفا دسترسی پیدا کند.‌» فتحی در پایان صحبت‌های خود گفت: «‌برای جذب پاتوسی کسری بودجه داشتیم. در ابتدا فیفا با پرداخت پول پروپئیچ از طریق مطالباتمان موافقت نکرده بود و تازه‌ این کار را پذیرفت و ما پولمان را برای این کار نگه داشته بودیم. پولی که برای پروپئیچ کنار گذاشته شده بود، می‌توانست برای نگه داشتن پاتوسی خرج شود اما اولویت ما پرداخت پول پروپئیچ بود. علاوه بر این با هماهنگی که با سرمربی تیم صورت گرفته بود، اولویت باشگاه جذب یک فوروارد بود، نه یک بازیساز. من این نوید را به هواداران می‌دهم که یک بازیکن خوب در سطح پاتوسی جذب باشگاه استقلال خواهد شد.‌»

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه