شمانیوز
کد خبر : 907579

«گذشت زمان همه چیز را درست می‌کند» همه ما بارها این جمله را به مناسبت‌های مختلف به کار برده‌ایم. گاهی وقت‌ها در زندگی شخصی به مشکل بزرگی برمی‌خوریم از این الگوی (عموماً ناکارآمد) استفاده می‌کنیم .

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از ورزش سه:  فرمول «حل شدن مشکلات با گذشت زمان» در فوتبال ایران عجیب گره‌گشا است. نمونه‌اش، حکم تبرئه رییس سازمان لیگ، حیدر بهاروند و مسوول برگزاری مسابقات، سعید فتاحی! حالا که بیش از 50 روز از افتضاح فینال جام حذفی گذشته و سر و صداها کم شده، دیگر برای کسی مهم نیست در آن شب پرحادثه چند نفر مصدوم شدند، چقدر خسارت وارد شد و چه نمایش تاسفباری اجرا شد.

 

هرچه می‌گذرد، بیشتر فراموش می‌کنیم که مسوولان ناتوان از برگزاری یک مسابقه، چطور میکروفن را به دست علیرضا بیرانوند و سیدجلال حسینی داده بودند که از هواداران پرسپولیس خواهش کنند کمی جمع و جورتر بنشینند تا جا برای چند صد نفر هوادار تیم داماش باز شود!

 

هنوز فینال جام حذفی به پایان نرسیده بود که کمیته اخلاق، بهاروند و فتاحی را از کار تعلیق کرد. تعلیقی که عملاً نادیده گرفته شد و هر دو همچنان پشت میز کارشان حاضر شدند.

 

 وزیر ورزش هم که از اتفاقات فینال اهواز برآشفته شده بود، بلافاصله و بعد از عذرخواهی از مردم، اعلام کرد «با خاطیان فینال جام حذفی در هر پستی که باشند برخورد خواهد شد». مهدی تاج هم به‌عنوان رییس فدراسیون به دادستانی احضار شد تا درباره اتفاقات فینال، توضیح دهد.

 

چند روز بعد از آن در حکم نهایی کمیته اخلاق، بهاروند و فتاحی به 5 و 2 سال محرومیت از هرگونه فعالیت فوتبالی محکوم شدند. حکمی که پس از انتشار، در همین ستون با اطمینان کامل نوشته بودم که هیچ وقت اجرا نخواهد شد. و نشد!

 

در پرونده‌ای که کمیته اخلاق به ریاست قاضی تورک به آن رسیدگی کرده بود، بهاروند و فتاحی به «فقدان تدبیر و برنامه‌ریزی صحیح در برگزاری بازی فینال»، «بی‌اعتنایی به موضع نمایندگان اداری و اطلاعاتی و اداری استان مبنی بر نامناسب بودن محل انجام مسابقه»، «عدم مکاتبه با وزارت ورزش و جوانان و استانداری و فرمانداری درباره زمان و مکان مسابقه»، «سوء‌مدیریت در چینش تماشاگران و عدم تخصیص جای مناسب برای طرفداران دو تیم» متهم شده بودند اما کمیته استیناف هیچ کدام از این اتهام‌ها را متوجه این دو نفر ندانسته و حکم به تبرئه به این دو نفر داده.

 

هیچ کس دوست ندارد مسوولی بی‌جهت و برخلاف قوانین، محکوم شود. اگر حیدر بهاروند و سعید فتاحی هم در شب فینال جام حذفی، قصوری نداشته‌اند و تخلفی مرتکب نشده‌اند حتماً باید به کار در سازمان لیگ ادامه دهند. فقط یک پرسش باقی می‌ماند.

 

مسوول آن همه بی‌تدبیری، برنامه‌ریزی نادرست، بی‌مسوولیتی، سوء مدیریت و لطمه به حیثیت و اعتبار فوتبال چه کسی یا چه کسانی بودند؟ نکند فقط تماشاگرانی که در گرمای اهواز و در ماه رمضان، با زبان روزه از ساعت‌ها پیش به استادیوم آمده بودند و می‌خواستند یک فوتبال حساس را تماشا کنند، مقصر این همه اتفاق تلخ بودند؟

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه