شمانیوز
کد خبر : 907585

فدراسیون جهانی فوتبال در حکمی عجیب و تحت فشار صهیونیست‌ها، رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین را ۱۲ ماه محروم کرد.

به گزارش خبرنگارشمانیوز  و به نقل از باشگاه خبرنگاران:  دادگاه داوری ورزش حکم محرومیت ۱۲ ماهه رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین به دلیل نفرت پراکنی علیه لیونل مسی را تایید کرد.

رجوب که رئیس کمیته المپیک فلسطین نیز هست در ماه آگوست از سوی فیفا به دلیل آنچه که آن را نفرت و خشونت پراکنی علیه لیونل مسی خوانده شده است، محروم شد.

رجوب از فلسطینیان خواسته بود در صورتی که مسی در دیدار دوستانه ماه ژوئن آرژانتین و رژیم صهیونیستی در قدس حضور پیدا کند، عکس‌ها و پیراهن‌های منقش به تصویر او را به آتش بکشند.

این اظهارات رجوب باعث شد آرژانتین این مسابقه را لغو کند، هر چند نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از همتای آرژانتینی خود درخواست کرد بازی انجام شود.

دادگاه داوری ورزش در بیانه‌ای اعلام کرد درخواست استیناف رجوب را رد کرده است.

این نهاد افزود: حکم ۱۲ ماه محرومیت و جریمه ۱۸ هزار یورویی رجوب نامتناسب نیست.

تایید حکم فیفا از سوی CAS به این معنی است که رجوب که حکم فیفا را نامتناسب، واهی، بدون سند و مدرک خوانده بود، تا ۲۳ آگوست همچنان محروم باقی خواهد ماند، درست ۲ هفته مانده به بازی فلسطین برابر ازبکستان در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲.

فدراسیون فوتبال فلسطین این حکم را تلاش برای محرومیت طولانی مدت ژنرال رجوب از فعالیت فوتبالی دانست و گفت این شکایت از سوی رژیم غاصب صهیونیستی و به دلایل سیاسی گرفته شده است.

رجوب سال‌ها است که به دلیل حضور ۶ تیم رژیم صهیونیستی در قلمرو سرزمین‌های اشغالی با فیفا اختلاف دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه