شمانیوز
کد خبر : 907647

باشگاه اتلتیکومادرید در مورد رقم انتقال مهاجم فرانسوی سابق این تیم به بارسلونا به فدراسیون فوتبال اسپانیا شکایت کرد.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از خبرورزشی: باشگاه اتلتیکومادرید با تأکید بر موضع قبلی‌اش در مورد رقم غرامت فسخ قرارداد آنتوان گریزمن، از بارسلونا به خاطر نپرداختن این رقم به روخی بلانکو به فدراسیون فوتبال اسپانیا شکایت کرد.

بارسلونا دو هفته پیش گریزمن را با پرداخت ۱۲۰ میلیون یورو غرامت فسخ قراردادش با اتلتیکومادرید خرید و این در حالی بود که غرامت فسخ قرارداد مهاجم فرانسوی پیش از روز یکم ماه جولای (۲۰ روز پیش) ۲۰۰ میلیون یورو بود و به موجب بندی که در قرارداد وی وجود داشت از ابتدای ماه این رقم ۸۰ میلیون یورو کاهش یافت. اتلتیکویی‌ها، اما مدعی هستند از آنجایی که روند مذاکرات بارسلونا با گریزمن در ماه مارس و زمانی آغاز شده که غرامت فسخ او ۲۰۰ میلیون یورو بوده، قهرمان اسپانیا باید همان رقم را هم بپردازد، ادعایی که بارسایی‌ها قبول نکرده‌اند و به همین دلیل کار به شکایت به فدراسیون فوتبال اسپانیا کشیده است و باشگاه مادریدی مدارکی که پیش از این مدعی شده بود برای اثبات ادعاهایش دارد را ارائه کرده است.

باشگاه اتلتیکومادرید در نظر داشت که این پرونده را به فیفا ارجاع دهد به امید آنکه فدراسیون جهانی فوتبال به نفع این باشگاه رأی دهد، اما فیفا در پاسخ گفته که برای حل اختلافات میان دو باشگاه از یک اتحادیه/ فدراسیون دخالت نمی‌کند و آن‌ها باید این موضوع را از طریق فدراسیون همان کشور پیگیری کنند. به همین دلیل اکنون اتلتیکومادرید به فدراسیون فوتبال اسپانیا رجوع کرده است، البته برطرف شدن این نزاع حقوقی خیلی سخت به نظر می‌رسد، چون هر دو باشگاه اتلتیکومادرید و بارسلونا در کمیته اجرایی ۶ نفره لالیگا نماینده دارند و اگر قرار باشد به این موضوع رسیدگی شود، هر دوی آن‌ها باید کنار بکشند. قرار است روز پنجشنبه این هفته فدراسیون به اظهارات نماینده باشگاه اتلتیکومادرید گوش کند، اما هنوز هیچ بیانیه رسمی در این خصوص منتشر نشده است.

در همین حال نشریه ای‌یو اسپورت اسپانیا اعلام کرده که کمیته حل اختلاف فدراسیون فوتبال اسپانیا پذیرفته است که به شکایت اتلتیکومادرید درباره تخلف بارسلونا - مذاکره مستقیم با گریزمن در مدتی که با اتلتیکومادرید قرارداد داشته - رسیدگی کند و باید دید که آیا اثبات تخلف قهرمان لالیگا منجر به تحقق خواسته نایب قهرمان فصل گذشته لالیگا برای دریافت ۸۰ میلیون یورو دیگر بابت انتقال گریزمن خواهد شد یا خیر.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه