شمانیوز
کد خبر : 907705

چندی قبل تاج به دیدار مدیران بانک مرکزی رفته بود تا از آن‌ها درخواست کمک کند. کمی بعد مشخص شد مبلغ درخواستی تاج از بانک مرکزی ۱۰ میلیون دلار بوده است.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از خبرورزشی:  مهدی تاج در دیدار با مدیران بانک مرکزی به مسئولان گفته بود به خاطر مشکلاتی که دارند نمی‌توانند پول‌های بین‌المللی خود را دریافت کنند. او تأکید داشت اگر نتوانند پول جور کنند تیم ملی و تیم‌های ملی مختلف به مشکل می‌خورند. تاج به مسئولان بانک مرکزی گفت همین حالا ندارند پول «مارک ویلموتس» را پرداخت کنند. قرار شد بانک مرکزی بعد از مذاکره با دولت در این زمینه پاسخ نهایی را به فدراسیون فوتبال بدهد.

خبر تکمیلی، اما این است که دولت در گام اول به شدت با این پیشنهاد مالی مخالفت کرده است. علت مخالفت هم رفتاری بوده که مهدی تاج و در مجموع فدراسیون او با دولت داشته‌اند. بر سر مسئله بازنشستگی، تاج علیه دولت موضع‌گیری کرد و اکثر اعضای هیئت‌رئیسه فدراسیون هم همین‌طور. شدت موضع‌گیری‌ها باعث شد بعضی نمایندگان مجلس و حتی مسئولان سازمان بازرسی هم علیه فدراسیون فوتبال شوند. تاج تأکید داشت فدراسیون فوتبال خصوصی است و دولت نمی‌تواند او را به خاطر بازنشسته بودن از کار برکنار کند. تاج، اما حالا با درخواست ۱۰ میلیون دلار از بانک مرکزی که در واقع درخواست پول از خزانه دولت است، خلاف حرف‌هایش عمل کرده است. دولتی‌ها هم به محض اینکه متوجه اقدام تاج شدند، به بانک مرکزی اعلام کردند چنین موضوعی مقدور نیست و بهتر است فدراسیون «خصوصی» ایران بودجه‌اش را تأمین کند. مخالفت دولت می‌تواند برای فدراسیون فوتبال گران تمام شود، چون فعلاً تاج به قول خودش نمی‌تواند پول‌های ایران از فیفا بگیرد. در حال حاضر بزرگترین مشکل فدراسیون هم ناتوانی در پرداخت دستمزد مارک ویلموتس است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه