شمانیوز
کد خبر : 907988

جناح چپ استقلال در این سال‌ها، مرحله برو و بیا بوده و گزینه‌های زیادی در آن امتحان شده‌اند.

به گزارش شمانیوزبه نقل از  نود، شایان مصلح بعد از حضور در لیست مازاد کالدرون اعلام کرد که شاید به تیم رقیب سنتی قرمزها برود. مدافع پرسپولیس قصد داشت تا با این صحبت‌ها از پرسپولیسی‌ها انتقام بگیرد، اتفاقی که البته در آن موفق نبود و بعید به نظر می‌رسد که این انتقال حتی اگر صورت بگیرد حساسیت خاصی برای قرمزها و هوادارانشان داشته باشد. اما آیا این انتقال انجام خواهد شد؟ حضور مصلح در استقلال شاید برای بازیکن مازاد پرسپولیسی‌ها یک انتقال خوب به حساب بیاید اما برای استقلال شاید یک مهره دیگر به مهره‌های ناموفق استقلال در دفاع چپ اضافه کند.

استقلال مدت‌هاست در دفاع چپ نتوانسته خرید موفقی داشته باشد. شاید آخرین آن‌ها نیکبخت واحدی و بعد از آن هاشم بیگ‌زاده بودند. بعد از رفتن نیکبخت، استقلال برخلاف جناح راست در جناح چپ همواره از نداشتن یک دفاع چپ تخصصی ضربه خورد. استقلال در این سال‌ها گزینه‌های مختلفی را برای این پست امتحان کرده است. بعضی از گزینه‌ها مانند هاشم بیگ‌زاده زمان بیشتری را در این پست و موفق‌تر بودند و گزینه‌های بیشتری اما بیش از یک فصل در این پست دوام نیاوردند و کادرفنی استقلال خیلی زود به دنبال گزینه دیگری بوده است.

بهشاد یاورزاده، جواد شیرزاد، محسن یوسفی، یعقوب کریمی، آرمین سهرابیان، امید نورافکن و میلاد زکی‌پور بعضی از بازیکنانی هستند که در این پست به میدان رفتند. امتحان کردن تمام این گزینه‌ها که تعداد آن‌ها بیشتر از اسامی نام‌برده است در این سال‌ها نتوانسته به یک گزینه نهایی و مطمئن برسد. این درست برخلاف شرایطی است که استقلالی‌ها در جناح راست داشته‌اند. آنها در سمت راست در تمام این سال‌ها از خسرو حیدری استفاده کردند و مقطعی علی حمودی و بعد از آن وریا غفوری به او اضافه شدند. جناح چپ اما مرحله برو وبیا بوده و گزینه‌های زیادی در آن امتحان شده‌اند. این فصل هم گفته می‌شود استراماچونی از مسئولان باشگاه خواسته که با توجه به جدایی نورافکن و میثم تیموری یک بازیکن تخصصی برای این پست پیدا کنند. اگر این گزینه مصلح باشد یا نباشد با توجه به این که ستاره‌ای در این پست در لیگ نیست که استقلالی‌ها دل به آن ببندند باید گفت که این معما یک فصل دیگر هم حل نخواهد شد. مگر این که یک گزینه خارجی جواب معمای چندین ساله استقلالی‌ها شود. 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید