شمانیوز
کد خبر : 908190

باشگاه تراکتور هنوز اقدامی در جهت شکایت از اروین و استوکس بازیکنان خارجی انجام نداده است.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران: مسئولان باشگاه تراکتور بعد از اینکه اروین بدون توافق با این باشگاه تبریزی و در میانه های لیگ هجدهم ایران را ترک کرده و دیگر بازنگشت، اعلام کردند که بر اساس مفاد قرارداد اروین، از او شکایت خواهند کرد.

اکنون از آن اتفاق حدود ۸ ماه می‌گذرد، اما اتفاقی که مسئولان تراکتور وعده اش را داده بودند هنوز عملی نشده است. اروین همچنان به قرارداد خود با تراکتور بی اعتناست و باشگاه تراکتور نیز علی رغم وعده‌های متعدد مدیرانش، نتوانسته تاکنون از حق و حقوق ضایع شده اش دفاع کند.

علاوه بر این استوکس دیگر بازیکن خارجی تراکتور که همانند اروین حواشی بسیاری در لیگ هجدهم داشت بی انضباطی هایش را همزمان با ترک ایران همانند اروین، آغاز کرد. باشگاه در آن مقطع وعده برخورد قاطع با مهاجم خاطی اش را داد، اما در عمل چنین چیزی شاهد نبودیم. با وجود غیبت‌های طولانی و مکرر، استوکس در تراکتور ماندگار شد.

او با توجه به حواشی بسیاری که پیرامونش را گرفته بود نتوانست عملکرد خوبش در هفته‌های ابتدایی را تکرار کند و در نهایت از مهاجمی گلزن و خطرناک به مهاجمی بیگانه با گلزنی تبدیل شد. با وجود داشتن قرارداد دو ساله با تراکتور، استوکس پس از شروع تمرینات تیمش برای فصل جدید به تبریز بازنگشت.

شایعات بسیاری در طول هفته‌های اخیر در مورد ماندن یا رفتن مهاجم ایرلندی به گوش رسید، اما در میان تمام این شایعات یک خبر همه رو شوکه کرد. استوکس بی توجه به قراردادش با تراکتور به عضویت یک تیم ترکیه‌ای درآمد. اتفاقی که مسئولان تراکتور را به شدت برافروخته ساخت. آن‌ها اعلام کردند که رضایت نامه استوکس را صادر نخواهند کرد.

قرارداد‌های استوکس و اروین حرفه‌ای بسته نشده است

اتفاقاتی که به آن‌ها اشاره کردیم در فاصله زمانی کمتر از یک سال اخیر رخ داده اند. اینکه چرا بازیکنان خارجی تراکتور به راحتی به خود اجازه می‌دهند که به قراردادهایشان پشت کرده و هر کاری که دل شان می‌خواهد انجام دهند یک ابهام بزرگ است. با توجه به فرسایشی شدن داستان اروین و اقدام جسورانه استوکس در عقد قرارداد با تیم ترکیه‌ای با وجود داشتن قرارداد با تراکتور می‌توان به این نتیجه رسید که برخلاف تمامی ادعاها، قرارد‌های منعقد شده با این بازیکنان آن قدر هم حرفه‌ای و سرسختانه نبوده که اگر بود چنین رفتار‌هایی از اروین و استوکس شاهد نبودیم.

ضعف مدیریت باشگاه تراکتور در عقد قرارداد حرفه‌ای

البته در این مورد می‌توان پای یک استدلال دیگر را هم به میان کشید. استدلال یاد شده ضعف مدیران باشگاه در رسیدگی به اتفاقات غیر مترقبه را شامل می‌شود. در حال حاضر جز مصاحبه و بیانیه هیچ اقدام دیگری از سوی مدیران فعلی و پیشین تراکتور شاهد نبوده ایم که بنا به ادعای خود مدیران مبنی بر عقد قرارداد‌های کاملا حرفه‌ای باید این را یک ضعف بزرگ برای آن‌ها قلمداد کنیم که نتوانسته اند با وجود حضور در قسمت حق دادگاه، از حقوق باشگاه تراکتور دفاع کنند.

باتوجه به هزینه‌های بالای بخش خصوصی در باشگاه تراکتور، رسیدگی قاطعانه به مسائلی که هویت، حقوق و شان این باشگاه را خدشه دار می‌کنند یک وظیفه بدیهی برای مدیران تراکتور به شمار می‌رود و جای تاسف دارد که ببینیم هیچ واکنش قاطعی تا کنون اعمال نشده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید