شمانیوز
کد خبر : 908788

صفا هادی در جام ملت‌ها مقابل ایران هم بازی کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از نود، هافبک دفاعی تیم ملی عراق مورد توجه استقلال و پرسپولیس قرار گرفته است. بازیکن 20 ساله‌ای که توانایی بازی در چند پست را دارد. صفا هادی بعد از 2 مقطع مذاکره با استقلال، در این فصل بیشتر از همیشه به این تیم نزدیک شده است. با توجه به جدایی احتمالی روزبه چشمی، هادی می‌تواند جایگزین مناسبی برای او باشد. صفا هادی مانند چشمی توانایی بازی در دو پست هافبک دفاعی و دفاع میانی را دارد. دو منطقه‌ای که آبی‌ها بابت آن نگران‌اند و با جدایی چند بازیکن، درصدد تقویت آن هستند.

صفا هادی کیست و فوتبالش را از کجا شروع کرد؟ تیم امانت بغداد اولین باشگاه حرفه‌ای بود که صفا هادی در آن توپ زد. هادی سپس به ال‌مینا رفت و ابتدای فصل گذشته به الزورا پیوست. هادی همراه این تیم سه گانه کسب کرد و در لیگ عراق، جام حذفی و سوپرجام قهرمان شد. نمایش خوب این بازیکن باعث شد که جزو بااستعدادترین بازیکنان عراقی لقب بگیرد و پیراهن تیم ملی این کشور را هم به دست آورد. البته پیش از بزرگسالان، صفا هادی در همه رده‌های پایه تیم ملی عراق سابقه بازی داشت. هادی خیلی زود به ترکیب اصلی بزرگسالان عراق رسید و حتی در جام ملت‌های آسیا هم برای تیم ملی عراق بازی کرد. ضمن اینکه همراه الزورا که هم‌گروهی ذوب‌آهن بود، در لیگ قهرمانان آسیا هم بازی کرد.

 

همچنین با طولانی‌ شدن روند مذاکرات این بازیکن با استقلال، شنیده شده صفا هادی به پرسپولیس هم پیشنهاد شده است. البته با ترافیک سنگین خط دفاعی پرسپولیس، احتمالا کالدرون او را برای هافبک میانی می‌خواهد. با توجه به مصدومیت این روزهای کمال کامیابی‌نیا، این بازیکن عراقی می‌تواند جایگزین مناسبی برای او باشد و در روزهای بدون کمال، جای خالی او را در کنار نوراللهی و ربیع‌خواه پر کند. 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه