شمانیوز

مدافع اسبق آبی‌های پایتخت گفت: اگر سالم و حرفه‌ای زندگی نمی‌کردم نمی‌توانستم تا همین حالا که ۳۶ سالم است، فوتبال بازی کنم.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرورزشی ، هاشم بیک زاده با بادران مقابل استقلال بازی کرد. این بازی بهانه‌ای بود تا گپی با مدافع چپ سابق استقلال بزنیم. او کلی حرف جالب درباره این مسابقه زد. 

*هاشم جلوی استقلال بازی کردی. تعجب نکردند تو را دیدند؟
(خنده) تعجب چرا؟ 

*خیلی‌ها فکر می‌کردند امسال خداحافظی کنی. 
اتفاقاً آقاجواد زرینچه قبل از بازی من را دید. با خنده گفت هاشم نمی‌خواهی پیر شوی و فوتبال را کنار بگذاری؟ تا آمدم حرف بزنم گفت البته با این جوان‌هایی که در فوتبال هستند، تو باید همچنان بازی کنی. گفتم مخلص آقاجواد هم هستم. 

*چه شد تصمیم گرفتی ادامه دهی؟
بالاخره آقافرهاد کاظمی به من لطف داشت و انگیزه داد تا کارم را ادامه دهم. با من خیلی خوب کار می‌کند. قطعاً بدنم بهتر از این می‌شود. تازه نقشه کشیده‌ایم به لیگ برتر صعود کنیم و ان‌شا‌ءا... فصل آینده به لیگ برتر برگردم!

*تا کی می‌خواهی ادامه بدهی؟ 
هیچ‌کس از آینده خبر ندارد ولی آدم سالم زندگی کند تا ۴۰ سالگی هم می‌تواند بازی کند. ببین سن فقط یک عدد است. مهم آمادگی بدنی بازیکنان است. 

*تو سالم زندگی می‌کنی؟
اگر سالم و حرفه‌ای زندگی نمی‌کردم که نمی‌توانستم تا همین حالا که ۳۶ سالم است، فوتبال بازی کنم. خیلی از فوتبالیست‌ها تا ۳۰ سالگی و ۳۲ سالگی بازی می‌کنند ولی بالاخره من تا ۳۶ سالگی بازی کرده‌ام. الکی که این اتفاق نمی‌افتد. حتماً زندگی سالم دارم که این اتفاق افتاده. 

*شب‌ها ساعت چند می‌خوابی؟
۱۱، ۱۲. 
*برنج و فست‌فود و غذا‌های چرب نمی‌خوری؟
رعایت می‌کنم. رژیم غذایی دارم. بالاخره کسی که می‌خواهد فوتبال بازی کند، باید حواسش به یکسری خوراکی‌ها باشد. من هم مراقبم و هر چیزی نمی‌خورم. 

*بازی مقابل استقلال چطور بود؟ 
خیلی خوب بود. خوشحال شدم که مقابل دوستان و تیم سابقم بازی کردم. خوب هم بازی کردم. یاد خاطرات گذشته و قهرمانی با این تیم افتادم. 

*دوستانت را هم دیدی. حرف خاصی نزدید؟ 
با آن‌ها صحبت کردم. اتفاقاً به من گفتند هاشم برنمی‌گردی استقلال؟ یکی از بچه‌ها گفت امروز جلوی استراماچونی طوری بازی کن که تو را بپسندد و جذبت کند. 

*خب خدا را شکر استراماچونی هم تو را پسندید. (با خنده)
(خنده) من که خوب بازی کردم و حالا اگر بگویند بیا استقلال که می‌روم. تیم محبوبم است. 

* استقلال را چطور تیمی دیدی؟
جوان شده. فکر می‌کنم یک مقدار زمان نیاز داشته باشد. استراماچونی هم نشان داد یک مربی تاکتیکی است، چون استقلال واقعاً بابرنامه بازی می‌کرد. به نظر من استقلال امسال قوی است، به شرط آنکه طرفداران هم عجله نکنند و به تیم زمان دهند. 

*رابطه‌ات با فرهاد کاظمی چطور است؟
عالی. جای برادر بزرگتر من است. با همه بچه‌ها رفیق است. از نظر فنی همه او را قبول دارند. تیم خوبی هم ساخته. 

*آقا فرهاد خیلی شوخ است. یک‌جور‌هایی بمب خنده هستید. 
تمرینات که واقعاً شاد است. بگو و بخند هم داریم. واقعاً در فوتبال روحیه مهم است. من و آقافرهاد مکمل هم هستیم. 

*پیش‌بینی تو از استقلال فصل بعد چیست؟
فصل بعد تیم‌های قدرتمندی در لیگ هستند. شما تراکتور را ببین. سپاهان هم تیم خوبی بسته. پرسپولیس هم فقط مربی اش رفته وگرنه تیم همان تیم است. فکر می‌کنم این سه تیم به همراه استقلال مدعی اصلی قهرمانی باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


تسلیت