شمانیوز

استراماچونی و تیم دستخوش تغییر اساسی شده‌اش، این فصل قصد دارند از تجربه تلخی که سه فصل پسران آبی را از دستیابی به جام محروم کرده درس عبرت گرفته و از همان هفته‌های ابتدایی، لیگ را جدی بگیرند.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرورزشی ، داریوش شجاعیان، هافبک استقلال از لزوم کسب امتیازات هفته‌های ابتدایی لیگ و اجازه ندادن به حریفان برای از دست دادن امتیازات سخن گفت . اشاره درست هافبک آبی‌ها همان معضلی است که استقلال در سه فصل گذشته گرفتار آن بوده و به‌رغم نتیجه‌گیری‌های قابل قبول در نیم‌فصل دوم نتوانسته عقب‌ماندگی ناشی از عدم نتیجه‌گیری در هفته‌های ابتدایی لیگ را جبران کند. 

استراماچونی و تیم دستخوش تغییر اساسی شده‌اش، اما این فصل قصد دارند از تجربه تلخی که سه فصل پسران آبی را از دستیابی به جام محروم کرده درس عبرت گرفته و از همان هفته‌های ابتدایی، لیگ را جدی بگیرند تا بلکه اتفاقی که طی دو، سه فصل گذشته مانع قهرمانی استقلال شده این فصل با سرمربی و بازیکنان جدید تکرار نشود. جمع‌آوری امتیازات هفته‌های آغازین لیگ بی‌شک در گرو هماهنگی و به هارمونی تاکتیکی لازم رسیدن است و این مهم برای تیمی، چون استقلال که با خانه‌تکانی اساسی و رفتن مهره‌های تأثیرگذارش روبه‌رو است کاری است سخت، اما شدنی.
 
شرط موفقیت شاگردان استراماچونی در لیگی که معلوم نیست چه زمانی آغاز می‌شود ابتدا به فرم ایده‌آل رسیدن بازیکنانی است که هر یک از باشگاهی سر از استقلال درآوردند و پس از آن شناخت ترکیب اصلی از سوی سرمربی جدید است که قطعاً استراماچونی در ۵ دیدار تدارکاتی که به مصاف حریفان نه چندان قدرتمند رفته توانسته تا حدودی به این مهم دست پیدا کند. آنچه از تغییرات در ترکیب نیمه اول و نیمه دوم بازی‌های تدارکاتی استقلال شاهد بوده‌ایم بازی دادن به همه بازیکنان و ارزیابی تقریباً کامل استراماچونی از شاگردانش بوده و این اتفاق تا حدود زیادی به سرمربی استقلال در شناسایی ترکیب ثابت تیمش در شروع مسابقات لیگ برتر کمک خواهد کرد. 

بی‌شک برگزاری چند بازی دوستانه دیگر با تیم‌هایی که خود در لیگ برتر حضور دارند کمک زیادی به هماهنگی هر چه بیشتر بازیکنان تازه‌وارد با اندک نفرات باقی مانده از فصل گذشته خواهد کرد تا استقلال تیمی شود که بتواند از همان هفته‌های آغازین در حد و اندازه‌های نامش ظاهر شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


تسلیت