شمانیوز

رئال مادرید روزهای سختی را در مسابقات پیش فصل گذرانده است.

بهگزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از مارکا، بعد از 4 بازی ضعیف و پشت سر گذاشتن یکی از بدترین پیش فصل های ممکن، آن هم به دنبال فصل کابوس وار 19-2018، رئال مادرید هنوز هم نیاز به تقویت شدن دارد، و برای همگان واضح است که زین الدین زیدان، هیچ بازیکنی را به اندازه پل پوگبا دوست ندارد.

هافبک فرانسوی که بعضی ها او را تمجید و بعضی دیگر از او انتقاد می‌کنند، تکه ای است که می‌تواند پازل رئال مادرید را تکمیل کند، آن هم با توجه به نمایش هایی که از رئال در آمریکا و مونیخ دیدیم. لوکا مودریچ و تونی کروس، که در هر 4 مسابقه از ابتدا به میدان رفتند، در حمله و دفاع سردرگم نشان دادند و خاطرات بازی های فصل گذشته را زنده کردند. مشخص بود که آن ها نبود قدرت دفاعی کاسمیرو را کاملا حس کرده اند، حتی اگر هافبک برزیلی هم در فصل 19-2018 از بهترین روزهای خود دور بوده باشد.

در حقیقت، هیچ یک از این 3 هافبک نتوانسته اند آمارهایی بهتر از آمارهای پل پوگبا ثبت کنند، حتی با در نظر گرفتن این که پوگبا هم فصل 19-2018 در یکی دیگر از تیم های ناخوش احوال اروپایی سپری کرده است. در هر دو بخش دفاعی و تهاجمی پوگبا موثرتر نشان داده و در بخش تهاجمی، آمار پوگبا از آمار مجموع کروس، مودریچ و کاسمیرو هم بهتر بوده است.

پوگبا در فصل 19-2018، 46 بار به میدان رفت و 16 گل و 11 پاس گل در کارنامه خود ثبت کرد. مودریچ در 46 بازی، آمار 4 گل و 8 پاس گل را به ثبت رساند. 4 گل و صفر پاس گل در 43 بازی، خلاصه عملکرد کاسمیرو بود و تونی کروس هم در تعداد بازی مشابه با کاسمیرو، آمار یک گل و 6 پاس گل را برای این فصل خود ثبت کرد. این یعنی 3 هافبک رئال مادرید در مجموع 9 گل در تمامی رقابت ها به ثمر رسانده اند که 7 گل از آمار پوگبا کمتر است. آن ها 14 پاس گل داده اند که تنها 3 پاس گل نسبت به آمار فردی پوگبا بهتر است.

اگر این آمار نیز متقاعدکننده نیست، باید این را گفت که پوگبا بیشتر از هر سه بازیکن رئال دروازه رقبا را با شوتزنی تهدید کرده است. پوگبا در فصل 19-2018، 60 شوت به سمت دروازه رقبا زد، در حالی که مچموع تعداد شوت های کروس، مودریچ و کاسمیرو عدد 45 را نشان می‌دهد.

حتی در زمینه دفاعی نیز پوگبا بازیکن قابل اعتنا تری نسبت به سه هافبک رئال، حتی کاسمیرو، به نظر می‌رسد. او در فصلی که گذشت 287 بار اقدام به بازپس گیری توپ کرد. آن هم در حالی که این آمار برای کاسمیرو، کروس و مودریچ به ترتیب 278، 268 و 222 بازپس گیری توپ بود.

شاید عده ای به این نکته فکر کنند که با توجه به فصل کابوس وار رئال (اتفاقی که قرار نیست هر سال تکرار شود) نباید خیلی به آمار ضعیف هافبک های رئال اعتنا کرد. اما در پاسخ می‌توان گفت که پوگبا هم در فصلی این آمار را به ثبت رسانده که عضو یکی از ضعیف ترین منچستریونایتد های سال های اخیر بوده است؛ تیمی که به زحمت سه ماه درخشان را در فصل 19-2018 سپری کرد و در باقی مقاطع، یک تیم شکننده بود.

در فصل 19-2018، پوگبا تنها هافبک در 5 لیگ معتبر اروپایی بود که بیش از 15 گل به ثمر رساند و بیش از 10 پاس گل هم به هم‌تیمی هایش داد. اگر او توانسته این آمار را در یک فصل ضعیف ثبت کند، پس عملکرد او در یک تیم بهتر و موفق تر چگونه خواهد بود؟

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied