شمانیوز
کد خبر : 910971

گادوین منشا و آیاندا پاتوسی دوره کوتاهی در استقلال همبازی بودند و همین دوره کوتاه کافی بود تا آن‌ها با هم خیلی صمیمی شوند.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرورزشی  ، منشا و آیاندا در زمان حضورشان در استقلال بیشتر اوقات با هم بودند و مدام تصاویری از این دیدار‌ها در فضای مجازی منتشر می‌کردند. حالا رفاقت آن‌ها به دبی و امارات کشیده شده است. گادوین منشا چندی قبل به باشگاه عجمان ملحق شد و آیاندا پاتوسی هم همراه وینفرد شفر به بنی‌یاس رفت. این دو به تازگی دیداری کاملاً دوستانه در دبی با هم داشتند. پاتوسی از زمان امضای قرارداد با بنی‌یاس در امارات است و با این تیم تمرین می‌کند و گادوین منشا هم مدتی با تیمش در اردوی آلمان و اتریش بود و از پنج‌شنبه گذشته به امارات بازگشته است. بازگشت او بهانه‌‍‌ای شد برای یک قرار دوستانه تا این دو همدیگر را ملاقات کنند. 
اخیراً رقابت‌های لیگ امارات قرعه‌‎کشی شد و اتفاق جالبی افتاد. عجمان و بنی‌یاس در هفته اول به مصاف هم می‌روند و این یعنی تقابل گادوین و آیاندا. اتفاقاً این دو در دیداری که با هم داشتند درباره آن تقابل و دوئل هم صحبت کردند. منشا و پاتوسی حالا در گفتگو با خبرورزشی هم درباره حضور در امارات و همین‌طور جدایی‌شان از استقلال توضیحاتی می‌دهند. 

پاتوسی: این فوتبال حرفه‌ای است
وقتی فصل تمام شد، مسئولان استقلال از این گفتند که آیاندا پاتوسی در این تیم می‌ماند و جایی نمی‌رود. خیلی زود، اما خبر رسید این بازیکن همراه با وینفرد شفر به بنی‌یاس می‌رود. ابتدا طرفداران این خبر را باور نکردند ولی رفته رفته مشخص شد استقلال و پاتوسی توافقی نداشته‌اند و این بازیکن به امارات رفته است. او حالا پیراهن بنی‌یاس را به تن می‌کند و در فصل جدید هم برای شفر و تیمش به میدان می‌رود. پاتوسی که دوست ندارد زیاد درباره استقلال و ماجرا‌های رخ داده بین‌شان صحبت کند، در این باره به خبرورزشی می‌گوید: «دوست داشتم در استقلال بمانم ولی این ذات فوتبال حرفه‌ای است. فوتبال همین است. امروز ممکن است یکجا باشید و فردا در جای دیگری.» او درباره حضورش در استقلال توضیح می‌دهد: «دوران کوتاه، اما خوبی در باشگاه استقلال داشتم و توانستیم لحظات به یادماندنی را تجربه کنیم. هم در آسیا و هم در لیگ برتر خاطرات خوبی داشتیم. می‌توانم بگویم تک‌تک آن‌ها خوب بود. قطعاً دلم برای هواداران تنگ می‌شود. استقلال جای خاصی در قلبم دارد. برای این باشگاه آرزوی موفقیت می‌کنم.» وقتی از پاتوسی درباره دلایل جدایی‌‎اش از استقلال می‌پرسیم، جواب می‌دهد: «دوست ندارم به عقب برگردم و درباره گذشته حرف بزنم. همچنین نمی‌خواهم درباره یکسری مسائل و اتفاقات حرف بزنم. نتوانستیم به همکاری‌مان ادامه دهیم و من به باشگاه احترام گذاشتم. با وجود این جدایی زندگی هم برای من ادامه دارد و هم برای استقلال. امیدوارم فصل آینده آن‌ها بتوانند موفق باشند. در حال حاضر تمرکزم روی بنی‌یاس است. مسئولیت بزرگی در این باشگاه داریم.» 
تقابل هفته اول و گادوین منشا قطعاً جذاب است. پاتوسی درباره کری‌خوانی با این بازیکن می‌گوید: «من و منشا با هم کری‌خوانی نداریم، چون در زمین بازی حرف‌مان را می‌زنیم.» 

منشا: گفتم مراقب پاتوسی باشند
منشا مهاجم عجمان می‌داند بعد از تیام، توقعات در این باشگاه از او زیاد است. گادوین تلاش کرده تا از نظر بدنی کاملاً آماده شود و خودش از شرایطی که دارد راضی است: «بله، اردوی آماده‌سازی خوبی داشتیم و فشار تمرینات خوب بود. آماده هستیم تا ان‌شا‌ءا... لیگ آغاز شود.» گادوین درباره تقابلش با پاتوسی در هفته اول لیگ می‌گوید: «تقابل ما؟ برای خودمان هم جذاب است! ما رفیق هستیم. همبازی هم بودیم. یک وقت در کنار همبازی می‌کردیم و حالا هم روبه‌روی هم خواهیم بود. دوستی‌مان در کنار جنگ و رقابتی که داریم، حفظ می‌شود. خوشحالم با پاتوسی در یک کشور هستیم.» او ادامه می‌دهد: «بنی‌یاس تیم خوبی است. فصل گذشته نتایج خوبی در لیگ به دست آورد. امسال هم با حضور شفر، پاتوسی و بازیکنان جدید تقویت شده است. بازی مقابل آن‌ها سخت خواهد بود. باید به مدافعان تیمم بگویم خیلی مراقب آیاندا باشند. او خیلی تند و تیز است و اگر غفلت کنیم یا گل می‌سازد یا گل می‌زند.» منشا درباره عملکرد پاتوسی چنین چیزی را پیش‌بینی می‌کند: «به نظرم او می‌تواند امسال یکی از بهترین بازیکنان لیگ امارات شود.» حضور شفر در بنی‌یاس هم می‌تواند قطعاً به جذابیت بازی با عجمان اضافه کند. منشا می‌گوید: «ما در استقلال با هم کار کردیم. قطعاً او با انگیزه زیادی به بنی یاس آمده. این انگیزه البته برای خود من هم هست.» 

و، اما حرف‌های پایانی منشا درباره استقلال و جدایی‌اش از این باشگاه: «راهی برای ادامه همکاری وجود نداشت. من هم دوست داشتم فوتبال را در فضای جدیدی تجربه کنم. امارات لیگ خوبی دارد و اینجا امکانات فوتبال فوق العاده است. عجمان این فرصت را به من داده تا بتوانم خودم را نشان دهم. حضور در استقلال هم برایم افتخار بود، هر چند همه چیز آن‌طور که دوست داشتم پیش نرفت. می‌توانستیم با قهرمانی از استقلال جدا شویم ولی بدشانس بودیم.»

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید