شمانیوز

اداره مالیات چندی پیش فدراسیون فوتبال را محکوم به پرداخت مالیاتی سنگین کرد، یعنی ۶۰ میلیارد تومان!

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرورزشی ، تاج در روز‌های اخیر به شدت پیگیر موضوع مالیات فدراسیون بوده. ۶۰ میلیارد رقم کمی نیست و اگر تاج بخواهد آن را بپردازد یعنی بخش اعظمی از پاداش فیفا را باید به اداره مالیات بدهد، آن‌هم در صورتی که بتواند پول را از فدراسیون جهانی بگیرد. اخیراً اداره مالیات حساب بعضی از مسئولان فعلی و سابق فدراسیون از جمله تاج و کفاشیان را بست. با پیگیری‌های صورت گرفته دو، سه روز قبل بود که مسدودی حساب آن‌ها رفع شد و توانستند با حساب‌های بانکی‌شان کار کنند. یکی از مسئولان فدراسیون در این باره می‌گوید: «بحث ممنوع‌الخروجی نبود. همان موضوع مسدود شدن حساب بود. منتها مشکل الان رفع شده. گام بعدی این است که بتوانیم ان‌شا‌ءا... رقم بدهی را کمتر کنیم.»

 

مشکل از اینجا آغاز شد که فدراسیون فوتبال ثبت شرکت‌ها نشد. قرار بود این کار انجام شود منتها نه در دوره کفاشیان و نه در دوره تاج این کار صورت نگرفت. اداره مالیات هم به موازات این اتفاق مالیات‌ها را به قرارداد‌ها و درآمد‌های مختلف بست و در نهایت فدراسیون به بدهی ۶۰ میلیارد تومانی رسید. نکته اینجاست که اداره مالیات حتی روی درآمد‌های ایران در AFC و FIFA هم مالیات بسته است. تاج به مسئولان گفته چرا باید روی پاداش جام جهانی مالیات بدهند. تازه هنوز این پول را دریافت هم نکرده‌اند ولی مالیاتش بسته شده است. مالیات با جریمه به این رقم رسیده است.

 

البته این اولین بار نیست که فوتبال با چنین مشکلی روبه‌رو می‌شود. اداره مالیات هم به هر حال با توجه به درآمد‌های فوتبال و طبق قانون مالیات‌ها را مشخص می‌کند. چندی قبل هم اداره مالیات روی درآمد‌های سازمان لیگ مالیاتی به ارزش ۳۰ میلیارد بست که بعد از پیگیری‌های فدراسیون رقم به ۷ میلیارد تومان رسید که قرار شد در اقساط مختلف آن را بپردازند. حالا هم فدراسیون خواهان تجدیدنظر درباره مالیات بسته شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied