شمانیوز

ستقلال (و البته پرسپولیس) به دلیل عدم تکمیل مدارک حرفه‌ای در آستانه حذف از لیگ قهرمانان آسیا هستند و این مسئله می‌تواند به یک فاجعه برای کل فوتبال ایران بدل شود.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرورزشی ، منظور از تکمیل مدارک حرفه‌ای استقلال و پرسپولیس در حقیقت پرداخت بدهی‌های معوقه به افرادی است که از چند سال قبل تا امروز همچنان در زمره طلبکاران قرار دارند. طبق روال عادی تا کمتر از ۲ هفته دیگر مهلت قانونی کنفدراسیون خاتمه پیدا خواهد کرد و به همین خاطر مدیران ارشد استقلال به طور جدی دنبال آن هستند که قضیه را جمع و جور کنند. در همین رابطه ظهر دیروز از یک مقام آگاه شنیدیم استقلالی‌ها از مدتی قبل مذاکرات محرمانه‌ای را با مدیران ارشد کنفدراسیون فوتبال آسیا آغاز کرده‌اند و اصل گفت‌وگوهای‌شان حول محور دریافت وقت اضافی از AFC است تا بتوانند قضیه را به نوعی فیصله بدهند. این‌طور که از شواهد امر پیداست، استقلالی‌ها در مذاکرات خود با کنفدراسیون تأکید کرده‌اند اگر به آن‌ها ۱۰ روز مهلت داده شود می‌توانند قضیه را جمع کرده و با تمام طلبکاران تسویه حساب کنند. اتفاقی که اگر رخ ندهد، آنگاه آبی‌پوشان از فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا که زمستان امسال آغاز می‌شود محروم خواهند شد. مسابقاتی که استقلال باید قبل از رسیدن به مرحله گروهی، از مرحله پلی‌آف عبور کند. 

بدهی ۶ میلیاردی
البته مدیران استقلال تأکید دارند در مورد مسائل مالی، داستان آنقدر هم که تصور می‌شود، فاجعه نیست و عمق فاجعه به حدی نیست که همه زانوی غم بغل بگیرند. یکی از مدیران باشگاه در این رابطه به خبرنگار ما می‌گفت: ما بدهی داریم، آن را هم کتمان نمی‌کنیم. اصلاً هم نباید تصور کرد که کنفدراسیون با ما شوخی دارد، ولی این‌طوری هم نیست که مدیریت باشگاه هیچ کاری نکرده و دست روی دست گذاشته است. استقلال چیزی حدود ۶ میلیارد تومان بدهی دارد که رقم کمی نیست، ولی به طور جدی دنبال کار هستیم. اگر بتوانیم از AFC مهلت ۱۰ روزه بگیریم، به احتمال زیاد می‌توانیم طلب فوق را پرداخته و رضایت طلبکاران را جلب کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه