شمانیوز
کد خبر : 912146

رویارویی استقلال و ماشین‌سازی یعنی زنده شدن کلی خاطره و کلی چهره جذاب که می‌توان در این مطلب آن‌ها را به اختصار مرور کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرورزشی ؛ افتتاحیه لیگ برتر برای استقلال در تبریز خواهد بود. جدالی که مقابل شاگردان رسول خطیبی برگزار خواهد شد و آبی‌ها با آندره‌آ استراماچونی اولین نمایش رسمی خود را برگزار خواهند کرد. رویارویی با ماشین‌سازی یعنی زنده شدن کلی خاطره و کلی چهره جذاب که می‌توان در این مطلب آن‌ها را به اختصار مرور کرد.

از حجازی تا بازیکنان کمکی بدون شک وقتی پای استقلال و ماشین‌سازی به میان می‌آید، یاد ناصر حجازی مرحوم می‌افتیم. اسطوره آبی‌ها که در مقطعی از دهه هفتاد هدایت ماشین‌سازی را برعهده داشت و در سال ۷۴ این تیم را به عنوان بهترین تیم شهرستانی لیگ رساند.

ناصرخان پاییز سال ۷۵ از ماشین‌سازی به استقلال پیوست و تا آخرین روز‌های زندگی‌اش همواره از تبریز به عنوان یکی از شهر‌های مورد علاقه‌اش یاد می‌کرد. البته این تیم ماشین‌سازی با آن تیمی که حجازی هدایتش را برعهده داشت، متفاوت است. این تیم در واقع همان گسترش فولاد است که نامش عوض شد. البته ناصرخان در گسترش فولاد هم برای مقطعی کار کرده است.

جدا از بحث ناصرخان، استقلال در سال ۷۵، دو بازیکن کمکی هم از ماشین‌سازی برای شرکت در جام باشگاه‌های آسیا جذب کرد. جاوید شکری و علیرضا اکبرپور که بعداً به صورت قطعی استقلالی شدند.

آتیلا و شجاعیان
میان استقلال و ماشین‌سازی بازیکنان زیادی هم بوده‌اند که سابقه حضور در هر دو تیم را یدک می‌کشند. آتیلا حجازی، داریوش شجاعیان، امین حاج‌محمدی، علیرضا اکبرپور، جاوید شکری، شاهین طاهرخانی و... از جمله این نفرات محسوب می‌شوند. همچنین رسول خطیبی سرمربی کنونی ماشین‌سازی نیز برای مقطعی در استقلال توپ زده است.

قائدی، آخرین گلزن
آخرین بازی دو تیم با برتری استقلال تمام شده است. مسابقه‌ای که بهار امسال در استادیوم آزادی برگزار شد و آبی‌پوشان با اتکا بر درخشش وگلزنی مهدی قائدی توانستند ماشین‌سازی را مغلوب کنند. بازیکنی که هم‌اکنون نیز یکی از مهره‌های استقلال بوده و اتفاقاً استراماچونی علاقه خاصی به او دارد.

گزارش مزدک
... و بالاخره اینکه بازی فردا به نوعی خاطره مزدک میرزایی را هم برایمان زنده می‌کند. گزارشگری که بار‌ها بازی‌های استقلال و همچنین دیدار‌های ماشین‌سازی (گسترش فولاد) مقابل سرخابی‌ها در تهران را گزارش کرده بود و از قضا آخرین مسابقه استقلال و ماشین‌سازی در تهران هم توسط او گزارش شد. اتفاقی که البته حالا دیگر رخ نمی‌دهد و همه چیز متحول شده است.

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  آنچه دیگران میخوانند :
   
   روی خط رسانه