شمانیوز

شاگردان مصطفی دنیزلی به شیرین‌ترین برد هفته دست یافتند تا پرسپولیس بعد از مدت‌ها در تبریز با ناکامی بازی را به پایان برساند.

به گزارش شمانیوز به نقل از "ورزش سه"، تراکتور در فصل گذشته در آستانه دستیابی به قهرمانی در هفته‌های پایانی کم آورد تا پرسپولیس موفق شود برای سومین فصل پیاپی به این عنوان برسد. تراکتور به خوبی از این مساله آگاه است که دستیابی به امتیاز خانگی در جدال با یکی از مدعیان اصلی فصل جاری می‌تواند به آنها برای رسیدن به هدف بزرگ‌شان کمک کند و بر این اساس امیدوار به پیروزی برابر کالدرون و شاگردانش هستند.


با گزارش لحظه به لحظه این دیدار و حواشی آن خبرنگار و عکاس ورزش سه را در استادیوم یادگار امام تبریز همراهی کنید.

 

استادیوم یادگار امام                    تماشاگر: حدود 40 هزار نفر
داور:   بیژن حیدری            کمک داوران: رضا سخندان و علیرضا ایلدروم


 

تراکتور:

رشید مظاهری، ایمان سلیمی، محمدرضا خانزاده، مهدی تیکدری، میثم تیموری، رضا اسدی، مسعود شجاعی، ویلیان میمبلا(80 - ساسان انصاری)، اشکان دژاگه( 71 - سوگیتا)، احسان حاج صفی(90 - سعید مهری)، کوین فورچونه


سرمربی: مصطفی دنیزلی

 


پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل زاده، مهدی شیری( 67 - امیر روستایی)، محمدی نادری(78 - جونیور براندائو)، احمد نوراللهی، امید عالیشاه(46 - بشار رسن)، وحید امیری، سیامک نعمتی، مهدی ترابی، علی علیپور

 

سرمربی: گابریل کالدرون

 

 

اخطار:

سیامک نعمتی ( دقیقه 19)

 

احسان حاج صفی (دقیقه 59)

 

بیرانوند و سلیمی (دقیقه 86)

 

اشکان دژآگه  دقیقه 88

 

شرح گل:

تراکتور 1 پرسپولیس 0 : (دقیقه 1+45، احسان حاج صفی): ارسال کرنر بلند از سوی دژآگه برای حاج صفی و ناکامی بازیکنان پرسپولیس در توپ گیری از این بازیکن، در نهایت با شوت مهارنشدنی و زمینی حاج صفی، گل اول بازی را به ثمر رساند.

 

 

شرح نیمه اول:


تراکتور در دقایق ابتدایی مالکیت توپ را در اختیار داشت و به دنبال این بود با حمایت هوادارانش راه دستیابی به دروازه حریف را به دست بیاورد. در سمت مقابل اما پرسپولیس با خطاهای پیاپی به دنبال متوقف کردن حریف و توقف سرعت بازی بودند که به این مهم نیز دست یافتند.
پرسپولیس اما روی اشتباه رشید مظاهری اولین شانس دستیابی به گل را به دست آورد که علیپور نتوانست از آن سود ببرد و در سمت مقابل هم علیرضا بیرانوند خیلی زود این اشتباه را جبران کرد و اینبار فرصت را در اختیار تراکتور قرار داد.
بازی بی کیفیت دو تیم که با پاس های اشتباه پیاپی و دریبل‌های ناموفق و بازی فیزیکی در میانه میدان در جریان بود، تا دقایق پایانی یک بازی بی کیفیت را برابر هواداران قرار داده بود اما در نهایت این احسان حاج صفی بود که روی ارسال دژآگه و حرکت فوق العاده اش ضربه نهایی را وارد کرد و تیمش را برنده به رختکن فرستاد.

 


آمار نیمه اول جدال دو تیم؛ تراکتور به خوبی از فرصت خود برای دستیابی به گل سود برد و پرسپولیس در ارسال پاس اشتباه بالایی به نام خود ثبت کرد.

 

دقایق حساس:

 

 • دقایق 1-3: تراکتور با سود بردن از امتیاز میزبانی در حال حاضر توپ را در اختیار دارد و این در حالیست که پرسپولیسی‌ها در چند مرحله با خطا به دنبال گرفتن سرعت حریف هستند.
 • دقیقه 5: اشتباه رشید مظاهری نزدیک بود فرصت گلزنی برای علیپور شکل دهد که مهاجم پرسپولیس به سادگی از آن گذشت و نتوانست ضربه و پاس مناسبی شکل دهد.
 • دقیقه 9: اینبار اشتباه بیرانوند و عبور توپ از زیر پای او نزدیک بود فرصت گلزنی برای تراکتور شکل دهد که گلر پرسپولیس با زحمت توپ را دفع کرد.
 • دقیقه 16: روی حرکت اشکان دژآگه و پاسی که به فورچونه رسید، ضربه این بازیکن با اختلاف کمی از کنار دروازه بیرانوند راهی اوت شد.
 • دقیقه 19: حرکت خشن سیامک نعمتی روی میمبلا با کارت زرد داور برای هافبک سرخپوشان همراه شد.
 • دقیقه 57: اولین موقعیت جدی در نیمه دوم با شوت سرکش میمبلا از فاصله نزدیک به 35 متری شکل گرفت که با واکنش بیرانوند راهی کرنر شد.
 • دقیقه 58: ارسال کرنر برای تراکتور با ضربه سر مسعود شجاعی و فاصله کمی از کنار خط دروازه راهی اوت شد.
 • دقیقه 66: ضربه ایستگاهی فوق العاده در آستانه ورود به دروازه توسط رشید مظاهری راهی کرنر شد تا بهترین موقعیت پرسپولیس از دست برود.
 • دقیقه 69: ارسال زمینی برای علیپور با چرخش این مهاجم و ضربه او همراه شد که مظاهری توپ را به راحتی از آن خود کرد.
 • دقیقه 75: ارسال دیدنی ترابی از روی ضربه ایستگاهی با ضربه سر وحید امیری و واکنش مظاهری تنها یک کرنر نصیب  پرسپولیس کرد.
 • دقیقه 85:  ابتدا خروج اشتباه علیرضا بیرانوند فرصت مناسبی در اختیار انصاری قرار داد اما این گلر در ادامه موفق شد ارسال مهاجم تراکتور را از آن خود کند. دروازه بان پرسپولیس که قصد داشت بازی را سریع استارت بزند، با ممانعت سلیمی مواجه شد که بین طرفین درگیری شکل گرفت و داور هر دو بازیکن را با کارت زرد جریمه کرد.
 • دقیقه 88: اشکان دژآگه که بعد از تعویض روی نیمکت حاضر شده بود، طی اعتراضی که داشت از سوی داور فراخوانده شد و کارت زرد گرفت.

 • دقیقه 88: ضربه از پشت محوطه جریمه توسط مهدی ترابی طی دو ضرب از سوی رشید مظاهری مهار شد.


نکات ویژه:


گابریل کالدرون و مصطفی دنیزلی سرمربیان تازه وارد نیمکت تراکتور و پرسپولیس هستند و باید دید در اولین تقابل با یکدیگر به چه نتیجه‌ای دست خواهند یافت.

محمدرضا خانزاده و ساسان انصاری دو بازیکنی از جمع تراکتور هستند که پیش از این در پرسپولیس حضور داشته اند.
شجاع خلیل زاده، محسن ربیع خواه، امید عالیشاه، محمد نادری و احمد نوراللهی نیز در جمع بازیکنان کنونی پرسپولیس سابقه حضور در تراکتور را در کارنامه دارند.
کامیابی نیا و اسماعیلی فر آخرین گلزنان دیدار دو تیم هستند که در این بازی حاضر نخواهند بود. کامیابی نیا به دلیل مصدومیت در این سفر شاگردان کالدرون را همراهی نمی کند و اسماعیلی فر نیز بعد از پایان دوران سربازی به ذوب آهن بازگشته است.
آخرین بازیکنی که سابقه گلزنی در این رقابت را در کارنامه دارد و اکنون در ترکیب دو تیم حاضر است، علی علیپور مهاجم پرسپولیس است و باید دید امروز قادر است اولین گل فصل خود را به ثمر برساند یا خیر.
در ترکیب تراکتور، احسان حاج صفی، رضا اسدی، رضا شکاری و ساسان انصاری در زمانی که پیراهن تیم دیگری را بر تن داشتند، طعم گلزنی به پرسپولیس را چشیده‌اند و به دنبال اولین گل خود با پیراهن تراکتور برابر این تیم هستند.

بهترین برد تراکتور مقابل پرسپولیس با نتیجه چهار – یک بوده که در زمان سرمربیگری دنیزلی روی نیمکت پرسپولیس رقم خورده و در سمت مقابل نیز شاگردان برانکو با پیروزی قاطع 3 -0 برابر امیر قلعه نویی به برتری دست یافته بودند.

 

حواشی:


در شرایطی که 10 درصد از ظرفیت سکوها به هواداران پرسپولیس اختصاص یافته بود، هواداران این تیم برای حضور در جایگاه خود با مشکل مواجه شده بودند.

پیش از شروع بازی، هواداران تراکتور در حرکتی جالب توجه اقدام به جمع آوری زباله‌های محوطه استادیوم یادگار امام کردند.

در فاصله ساعاتی به شروع این بازی، اتوبان کسرایی که منتهی به استادیوم است، با ترافیک شدیدی همراه شد تا هواداران با سختی موفق به حضور در استادیوم یادگار امام شوند.

باشگاه پرسپولیس پیش از شروع این بازی با تصمیم محمدحسن انصاریفر به تجلیل از مصطفی دنیزلی، سرمربی سابق خود پرداخت.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
  تبلیغات متنی
  
  روی خط رسانه