شمانیوز

درست در همین روزها که استقلال درگیر هزار دردسر و مشکل خودساخته‌ای است که انگار هم قرار نیست برایش راه‌حلی پیدا شود، استراماچونی یک‌بار دیگر باشگاه را در یک موقعیت دشوار قرار داده است. موقعیتی که نه آنقدر دشوار است که نشدنی باشد و نه آنقدر انجام دادنش آسان که بشود وعده‌اش را داد.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از فرهیختگان: دست‌کم امیرحسین فتحی دیگر آنقدر بازی‌اش را یاد گرفته که به راحتی نیاید و وعده فتح و ظفر 48 ساعته بدهد. ماموریت جدید استقلال اضافه کردن یک بازیکن جدید تهاجمی تا قبل از بازی با نفت مسجدسلیمان است؛ یعنی کمتر از دو هفته! به نظر شما مدیران فعلی استقلال این توان را دارند؟

روزی که استرا دی‌وی‌دی‌ها را دور انداخت

«از دی‌وی‌دی‌هایی که فرستادید ممنونم! همه را دور ریختم.» روزی که این پیام عجیب از طرف استراماچونی برای امیرحسین فتحی ارسال شد، نه او، نه نزدیکانش هیچ‌کدام باور نمی‌کردند که سرمربی ایتالیایی باشگاه استقلال این‌گونه بخواهد کار جذب بازیکن را قبضه کند اما قصه همین بود. استرا قصد میدان دادن به کسی را نداشت، خاصه در مهم‌ترین حوزه یعنی بازیکن خارجی.

استدلال او برای این تکروی این بود که باشگاه در سال‌های اخیر حتی یکی از بازیکنان خارجی تاثیرگذارش راحفظ نکرده و تمام بازیکنان خوبش بعد از 6 ماه یا یک‌ سال پراکنده شده‌اند! بنابراین او تنها کسی خواهد بود که بازیکنان خارجی را اضافه خواهد کرد تا خیالش راحت باشد که این نفرات برای فصل بعد هم در تیمش بمانند! او همچنین یک نکته دیگر را هم در ذهن مدیران باشگاه جا انداخت، «بازیکن قرضی نمی‌خواهم!» شاید اگر اینقدر سخت نگرفته بود پوکیارلی مدت‌ها پیش به‌عنوان بازیکن قرضی به این تیم پیوسته بود.

اتفاقا برخی حاشیه‌ها که علیه استراماچونی یا مدیران استقلال ساخته شد از طرف برخی از فعالان نقل و انتقالاتی بود که دست‌شان به صورت کامل از بازار پرمنفعت استقلال کوتاه شد و به همین دلیل از طریق برخی از دوستان رسانه‌ای خود به انتشار اخبار منفی اقدام کردند.

استرا کوتاه آمده بود بازیکن گرفته بودیم

«سختگیر است و فقط می‌خواهد بازیکنان از کانال خودش به تیم اضافه شوند. دلیلش هم این است که نمی‌خواهد سر بازیکن دور بخورد. بازیکن‌های خوبی به او معرفی شدند که قیمت‌شان به جیب استقلال هم می‌خورد، اما نپذیرفت.»

این جمله‌ای بود که خبرنگار «فرهیختگان» از یکی از مشاوران غیررسمی باشگاه شنید. استراماچونی اصرار داشت که چند بازیکن خاص به تیم اضافه شوند که او کیفیت فنی‌شان را قبول داشت. اضافه شدن میلیچ که سابقه بازی در فیورنتینا را دارد یکی از سهمیه‌های خارجی را پرکرد. قبلش هم که دیاباته آمده بود اما در دو بازی اخیر نشان داد که استقلال هنوز بزرگ‌ترین جای خالی فصل را پر نکرده است.

جانشین پاتوسی کجاست؟

روزی که استقلال بهترین بازیکن نیم‌فصل دوم سال قبلش را از دست داد مدیران باشگاه قول یافتن بازیکن جانشین با کیفیتی به مراتب بهتر از او را دادند اما تا امروز این وعده به جایی نرسیده است. انتخاب‌های استراماچونی هیچ‌کدام جذب نشدند تا درنهایت استقلال در دو بازی اول لیگش نتواند امتیازهای لازم را شکار کند.

حالا که لیگ ایران تعطیل شده و استقلال تا بازی بعدی خودش کمتر از دو هفته زمان دارد، استرا بار دیگر از آنها خواسته تا قبل از این بازی یک بازیکن تهاجمی جدید را به تیم اضافه کنند. مشکل اینجاست که استقلالی‌ها هیچ‌گزینه‌ای ندارند و بار دیگر از نو باید دنبال نفری بگردند که بتواند دیابته را راه بیندازد. آنها کمتر از دو هفته وقت دارند، باید دید از پس این کار بر می‌آیند یا...!

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied