شمانیوز
کد خبر : 913586

انعکاس درخواست فدراسیون فوتبال؛

یکی از مسئولان فوتبال هنگ کنگ اعلام کرد که اطلاعات جدیدی نسبت به برگزاری بازی با ایران به دست فدراسیون این کشور نرسیده است و این مسابقه با تضمین‌های امنیتی در هنگ کنگ انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز  به نقل از خبرنگار مهر، تیم های ملی فوتبال ایران و هنگ کنگ در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی قطر در حالی روز ۱۹ شهریور به مصاف هم می روند که فدراسیون فوتبال کشورمان به خاطر ناآرامی های هنگ کنگ از فیفا  درخواست کرده است این مسابقه در یک کشور بی طرف برگزار شود.

روزنامه «ساوث چاینا مورنیگ پست» امروز در گزارشی ضمن انعکاس درخواست ایران اعلام کرد که هنگ کنگ در نامه ای به فیفا امنیت این مسابقه را تضمین کرده است.

این روزنامه نوشت: «برگزاری بازی خانگی هنگ کنگ با ایران در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ همچنان قطعی نیست چرا که ایران درخواست کرده است این بازی در زمین بی طرف برگزار شود. دو هفته پیش دولت هنگ کنگ نامه ای به فیفا زد و امنیت برگزاری بازی در ورزشگاه ۴۰ هزار نفری هنگ کنگ را تضمین کرد. می توان متوجه شد که پاسخ ها به این نامه مثبت بوده است. در عین حال آسوشیتدپرس گزارش داد که فدراسیون فوتبال ایران به خاطر افزایش مشکلات سیاسی در هنگ کنگ درخواست کرده است بازی در زمین بی طرف باشد.  فدراسیون فوتبال هنگ کنگ هنوز برنامه ای برای تغییر زمین بازی ندارد.»

در ادامه گزارش این روزنامه به نقل از «یئونگ تاک کئونگ» ناظر و نماینده ورزشی آمده است که تا جایی که می داند بازی در همان هنگ کنگ برگزار می شود: «ما هنوز اطلاعات جدیدی در این خصوص دریافت نکرده ایم و مسابقه در هنگ کنگ برگزار می شود. نسبت به شلوغی های فرودگاه نگرانی نداریم و امنیت تیم میهمان را از هر طریق تضمین می کنیم.»

همچنین «پاول وودلند» رئیس کمیته اجرایی فدراسیون هنگ کنگ هفته گذشته اعلام کرده بود که بازی می تواند در هنگ کنگ برگزار شود ولی مسئولان دولتی تا روز سه شنبه سوم سپتامبر (امروز) نظر نهایی خود را در این خصوص ارائه می دهند.

فدراسیون فوتبال هنگ کنگ هم بلیت فروشی این مسابقه را آغاز کرده است. .

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه