شمانیوز

بدهی خارجی فدراسیون کشتی در مجمع فوق العاده ٢٥٤ هزار فرانک اعلام شد که ۱۱۸ هزار فرانک از آن مربوط به جام جهانی کشتی فرنگی است که قرار است آذرماه در ماهشهر برگزار شود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از  ایسنا، مجمع عمومی عادی سالیانه فدراسیون کشتی از ساعت ۱۰ امروز پس از پخش آیاتی از قرآن کریم و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران در آکادمی ملی المپیک برگزار شد. این جلسه به ریاست محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و با حضور علیرضا دبیر رئیس فدراسیون و سایر اعضاء مجمع برگزاری شد.

در این مجمع حیدریان خزانه دار پیشین فدراسیون کشتی درباره بدهی های فدراسیون گفت: بدهی زمانی شکل می‌گیرد که خرج بیشتر از درآمد باشد یعنی بیشتر از منابع مصارف داشته باشید. اولین کاری که در سال ۹۴ کردیم صورت‌های مالی تهیه شد و تمام اطلاعات در حسابها ثبت شد، بدهی هم مشخص است. در سال ۹۶ بازرسی کل کشور در فدراسیون مستقر شد و سال ۹۴ و ۹۵ را بررسی کرد.

وی درباره وضعیت مالیاتی فدراسیون نیز اظهار داشت: درباره مالیات هم که تا مرداد ۹۸ محاسبه شده، ۱۰ میلیارد بدهی مالیاتی ثبت شده است این بدهی که گفته می‌شود مالیات ۸۸، ۸۹ و ۹۰ بوده است و در فدراسیون قبلی تعیین تکلیف و پرداخت شده است. چیزی که به عنوان بدهی مالیاتی آمده، مربوط به سال ۹۱ تا سال ۹۴ است. چون بدهی قطعی نبوده، ما برای آن ذخیره در نظر گرفتیم و در حساب‌ها ثبت شد. حدود ۱۹ میلیارد مربوط به جرائم است که به این بدهی اضافه شده است. گزارش مالیاتی بود که باید قبل صحبت‌های حسابرس ارائه می‌کردم.

خزانه دار پیشین فدراسیون کشتی گفت: بدهی زمانی شکل می‌گیرد که خرج بیشتر از درآمد باشد یعنی بیشتر از منابع مصارف داشته باشید. اولین کاری که در سال ۹۴ کردیم صورت‌های مالی تهیه شد و تمام اطلاعات در حسابها ثبت شد، بدهی هم مشخص است.

وی افزود: در سال ۹۶ بازرسی کل کشور در فدراسیون مستقر شد و سال ۹۴ و ۹۵ را بررسی کرد. درباره مالیات هم که تا مرداد ۹۸ محاسبه شده، ۱۰ میلیارد بدهی مالیاتی ثبت شده است این بدهی که گفته می‌شود مالیات ۸۸، ۸۹ و ۹۰ بوده است و در فدراسیون قبلی تعیین تکلیف و پرداخت شده است. چیزی که به عنوان بدهی مالیاتی آمده است مربوط به سال ۹۱ تا سال ۹۴ است. چون بدهی قطعی نبوده است، ما برای آن ذخیره در نظر گرفتیم و در حساب‌ها ثبت شد. حدود ۱۹ میلیارد مربوط به جرائم است که به این بدهی اضافه شده است.

وی با ارائه گزارش مالی فدراسیون خاطرنشان کرد: مبلغ ۴میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اختلاف حساب در بدهی خارجی است و بیش از ۶۰۰ میلیون در بخش انبار با موارد ثبت شده مغایرت دارد. به موارد پولشویی برخورد نکردیم اما اشکالاتی در ثبت موارد مالی وجود داشته است.

وی افزود: در کالای وارده و صادره و بدهی و بستانکار موجودی انبار تفاوت است. به اتحادیه ۱۰ تا ۲۰ هزار فرانک در هر اعزام می‌دادیم که بخاطر تغییرات نرخ ارز ثبت نمی‌کردیم. ضمن اینکه همه بدهی فرانک مربوط به فدراسیون نیست و برخی از آن ها جریمه کشتی گیران و یا تیم است که پرداخت نشده اما تفکیک نشده و اتحادیه آن را جزو بدهی فدراسیون می‌داند.

وی افزود:۱۲۶ هزار فرانک بابت بدهی به اتحادیه جهانی داریم. در این هنگام دبیر اعلام کرد کل بدهی به اتحادیه جهانی ۲۵۴ هزار فرانک سوییس است که ۱۱۸ فرانک آن مربوط به بدهی میزبانی از جام جهانی کشتی فرنگی است که قرار است آذرماه برگزار شود.

خزانه دار فدراسیون افزود: الان ۱۲ میلیارد بودجه وزارت ورزش واقعا پاسخگو نیست و با این پول ۴ اعزام هم نمی‌شود کرد. در سال ۹۷ مبلع ۲۰ میلیارد تومان بدهی داریم که ۱۰ میلیارد مالیات است ، دو و نیم میلیارد به شرکت توسعه، یک میلیارد و سیصد صندوق ذخیره سنوات کارکنان و ۶ میلیارد به افراد و آژانس و ... بدهی ثبت شده است.

داورزنی در پاسخ گفت: کشتی صد در صد بودجه اش را گرفته و باید در هزینه ها مدیریت شود.

بازرس فدراسیون نیز در گزارش خود تاکید کرد مبلغ بدهی به فدراسیون جهانی ۱۲۶ هزار فرانک سوییس است.

داورزنی در واکنش به این موضوع گفت: جمع بدهی ها ۱۲۶ هزار فرانک سوییس به غیر از بدهی مربوط به جام جهانی است که آذرماه قرار است برگزار شود. خیلی از این بدهی ها مربوط به آنتی دوپینگ کشتی گیران، جریمه داور و کشتی گیر و ... است که اتحادیه به حساب فدراسیون منظور کرده است‌. باید مدیریت شود که خود کشتی گیران جریمه شان را بدهند. بعضی فدراسیون ها سفته و ضمانت می‌گیرند که فدراسیون کشتی هم می تواند این کار را مدیریت کند.

دبیر گفت: من به مسئولان برگزاری جام جهانی در ماهشهر هم گفتم ما یک قران هم نمی‌توانیم برای جام جهانی بدهیم.

به گزارش ایسنا، علیرضا دبیر در ادامه صحبت های خود در مجمع گفت: آبروی کسی را نمی‌برم اما موضوعات را با دقت دنبال می کنم. سعی می کنم کارها را درست کنم و امور را به خوبی پیش ببرم اما با این وضعیت شاید مثل بقیه من هم گذاشتم رفتم. البته من که اهل استعفا نیستم مگر اینکه من را بردارند.

وی افزود: امیدوارم وزارت ورزش کمک کند بودجه فدراسیون کشتی را بالاتر ببریم. دوستان می دانند بودجه وابستگی زیادی به ارتباطات دارد.

دبیر خاطرنشان کرد: دخل و خرج فدراسیون با هم یکی نیست و نیاز به حمایت‌های بیشتر داریم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied