شمانیوز
کد خبر : 913649

سردار آزمون گفت: درست است که وظیفه یک مهاجم گل زدن است، اما برای من موفقیت زنیت در اولویت قرار دارد.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرورزشی ، دومین حضور در لیگ قهرمانان اروپا بی‌شک برای سردار آزمون جذاب خواهد بود. بخصوص که او در این تورنمنت باتجربه‌تر شده و خوب می‌داند که پا به چه مسابقات مهمی می‌گذارد. او در ترکیب زنیت درخشیده و مترصد فرصتی است تا توانایی‌های خود را در لیگ قهرمانان اروپا نیز نشان بدهد. گل‌های او به بایرن‌مونیخ و اتلتیکو مادرید را به یاد که بیاوریم، به درخشش دوباره او امیدوار می‌شویم. سردار در گفتگو با «ایران ورزشی» از قرعه‌کشی می‌گوید و اینکه زنیت نباید گول این گروه را بخورد.

ابتدا درباره لیگ قهرمانان اروپا صحبت کنیم. زنیت با لایپزیک، بنفیکا و لیون در یک گروه قرار گرفته. به نظرت گروه‌تان آسان است یا سخت؟

در لیگ قهرمانان اروپا گروه آسان نداریم. همه تیم‌ها حتماً قوی بوده‌اند که به این تورنمنت رسیده‌اند. گروه ما برای خودمان سخت است، اما اگر بخواهیم با سایر گروه‌ها مقایسه کنیم، در گروه آسانتری قرار گرفته‌ایم. البته نباید گول این گروه و قرعه‌کشی را بخوریم. باید طوری بازی کنیم که نتیجه بگیریم و هواداران زنیت خوشحال شوند.

بعد از قرعه‌کشی سرگئی سماک- سرمربی زنیت - درباره بازی با لایپزیک هشدار داد و گفت: حتی لیورپول و کلوپ هم دوست نداشتند با این تیم آلمانی همگروه شوند.

لایپزیک تیمی با دیسیپلین است که مربی و بازیکنان بزرگی در اختیار دارد. آن‌ها در آلمان و بوندس‌لیگا هم نتایج فوق‌العاده‌ای کسب کرده‌اند. کسی نباید به نام و نشان لایپزیک نگاه کند، چون برخلاف نامش تیم بزرگی است. یکی از خصوصیات بارز لایپزیک نظم بالای این تیم در زمین است. آن‌ها منظم بازی می‌کنند و حریف خطرناکی برای ما محسوب می‌شوند.

بقیه تیم‌ها چطور؟ لیون و بنفیکا؟

آن‌ها هم تیم‌های بزرگی هستند و جزو باشگاه‌های قدیمی حاضر در لیگ قهرمانان اروپا. من چند سال قبل و در ترکیب تیم ملی مقابل بنفیکا بازی کردم و گل هم زدم. فکر می‌کنم کارمان سخت است، اما نباید نا‌امید باشیم.

امیدوارید که از این گروه به مرحله حذفی صعود کنید؟

مگر می‌شود امید نداشته باشیم؟ با تمام قوا لیگ قهرمانان اروپا را شروع می‌کنیم. مطمئن باشید رقیب سرسختی برای تیم‌های همگروه خواهیم بود.

اما در لیگ روسیه درخشان ظاهر نشده‌اید.

از چه لحاظ؟

از نظر امتیاز و رده زنیت در جدول.

خب تازه اوایل لیگ است و تیم‌ها برای هماهنگی نیاز به زمان دارند. ضمن اینکه چند بازیکن جدید هم به زنیت آمده‌اند و وقت می‌خواهند تا توانایی‌های خودشان را نشان بدهند. همچنین هم‌امتیاز با تیم صدر جدول هستیم و از نظر نتیجه هم عملکرد ضعیفی نداشته‌ایم.

خودت دوست داشتی با کدام تیم در لیگ قهرمانان اروپا بازی کنی؟

واقعاً برای من فرقی نداشت با کدام تیم‌ها همگروه شویم، چون لیگ قهرمانان اروپا حس و حال دیگری دارد و بزرگترین تورنمنت باشگاهی در سطح جهان است.

در هفته‌های اخیر کم گل زده‌ای. دلیلی دارد؟

چقدر گل بزنم؟ درست است که وظیفه یک مهاجم گل زدن است، اما برای من موفقیت زنیت در اولویت قرار دارد. ضمن اینکه مربیان زنیت از عملکردم راضی‌اند و این برای من کافی است.

با مالکوم هم حسابی صمیمی شده‌ای.

اینجا جو طوری است که بازیکنان جدید احساس غریبی نمی‌کنند. خودم هم وقتی آمدم چنین شرایطی را تجربه کردم و حالا هم این قضیه در مورد مالکوم وجود دارد. او بازیکن خوبی است که به نظرم می‌تواند در لیگ قهرمانان اروپا به زنیت کمک کند.

امروز به اردوی تیم ملی می‌آیی تا برای نخستین بار بازی زیر نظر مارک ویلموتس را تجربه کنی. پیش‌بینی‌ات از ویلموتس چیست؟

من نمی‌توانم نظری بدهم، چون هنوز با ویلموتس کار نکرده‌ام. تیم ملی باید همه چیز را از نو شروع کند و در این راه ویلموتس هم نشان داده مربی بزرگی است و می‌تواند به تیم ملی کمک کند. او حتی پتانسیل این را دارد که به مربی محبوبی در فوتبال ایران تبدیل شود.

وحید هاشمیان هم حدود یک هفته قبل به روسیه آمد تا بازی تو را از نزدیک ببیند. چه صحبت‌هایی میان شما رد و بدل شد؟ هاشمیان به عنوان یکی از بزرگترین مهاجمان تاریخ فوتبال ایران راهنمایی‌ات هم کرد؟

زیاد صحبت نکردیم، او بازی ما را دید و رفت. ضمن اینکه ساعات زیادی پیش من نبود که بخواهیم راجع به این مسائل حرف بزنیم. کمی درباره تیم ملی صحبت کردیم که خصوصی بود.

لیگ ایران را دنبال می‌کنی؟

نه زیاد.

چرا؟

واقعاً وقت نمی‌شود، چون ساعت برگزاری لیگ با تمرین ما یکی است و به همین دلیل سخت می‌توانم بازی‌ها را ببینم. البته دقایقی از بازی تراکتورسازی- پرسپولیس را دیدم.

می‌توانی پیش‌بینی کنی کدام تیم قهرمان می‌شود؟

هر تیمی که از نظر فنی و مدیریتی بهترین عملکرد را داشته باشد.

علاقه‌ات قهرمانی کدام تیم است؟

برای من فرقی نمی‌کند.

مگر طرفدار تراکتورسازی نبودی؟

الآن هم هستم، اما من به عنوان بازیکن باید منطقی صحبت کنم. هر تیمی خوب کار کند به حقش می‌رسد. ضمن اینکه الآن دو هفته از لیگ ایران گذشته و زود است درباره قهرمان حرف بزنیم.

بازی مهدی طارمی مقابل اسپورتینگ لیسبون را دیدی؟

مهدی عالی بود و به نظرم خیلی راحت می‌تواند در فوتبال اروپا بدرخشد.

آقای گل لیگ پرتغال می‌شود؟

چرا نشود، اما در نخستین فصل نباید به آقای گلی فکر کند. اگر شد که چه بهتر و اگر هم نشد باید خودش را برای فصول آینده آماده کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه