شمانیوز
شما نیوز

کارنامه کاروان ایران در پارالمپیک توکیو | بهترین نتیجه تاریخ ایران رقم خورد

کاروان ایران در مسابقات پارالمپیک توکیو مجموعا 24 مدال رنگارنگ بدست ـورد.

به گزارش شمانیوز: کاروان پارالمپیک کشورمان بازی‌های 2020 توکیو را با دو مدال طلای شگفت انگیز به پایان رسید و بهترین نتیجه تاریخ را رقم زد. روز پایانی مسابقات پارالمپیک 2020 توکیو برای ایران با شکوه و طلایی به پایان رسید و تیم ملی والیبال نشسته کشورمان موفق شد با شکست روسیه با اقتدار قهرمان شود.

والیبالیست‌های کشورمان که طلای پارالمپیک ریو را هم در کارنامه داشتند در این دوره هم تاریخ ساز شدند و پرچم کشورمان را در توکیو بالا بردند.

شاگردان هادی رضایی در فینال 3 بر یک به برتری رسیدند و در این دوره تنها یک ست را واگذار کردند.

*تیراندازان کشورمان و عدم موفقیت در کسب مدال

در مرحله مقدماتی مسابقات تیراندازی تپانچه ۵٠ متر مختلط و در کلاس SH1 سمیرا ارم با کسب ۴۶۵ امتیاز در جایگاه ٣۴ ایستاد و از صعود به فینال بازماند.

او علت نتیجه گیری خود را عوارض ناشی از آسیب دیدگی شدید دست خود عنوان کرد.

همچنین در رقابت‌های تپانچه ۵٠ متر p4 مختلط کلاس SH1 پارالمپیک ٢٠٢٠ توکیو از صبح امروز به وقت محلی در سالن تیراندازی آساکا برگزار شد. در رقابت فینال ساره جوانمردی تنها زن حاضر در این رقابت، نتوانست به مدال دست یابد و حذف شد.

پاراتیرانداز کشورمان در دور دوم شلیک و پس از حذف تیرانداز ازبکستانی با امتیاز ١١٨.٨ بعنوان دومین حذف شده، فینال را ترک کرد.

* پارادوومیدانی و دو مدال نقره دیگر

امروز در مسابقات پارادوومیدانی کاروان کشورمان 3ه نماینده داشت که حاصل آن کسب دو مدال نقره بود. ابتدا در مرحله نهایی پرتاب وزنه کلاس F34 سیامک صالح فرج زاده  با حریفان خود به رقابت پرداخت و در نهایت با پرتاب 10 متر و 80 سانتیمتر در رده ششم قرار گرفت.

در ادامه صادق بیت سیاح در ماده پرتاب نیزه کلاس F41 موفق شد با پرتابی به طول 43 متر و 35 سانتیمتر به عنوان دوم برسد و مدال نقره را از آن خود کند.

همچنین در ماده پرتاب وزنه ایستاده F63 سجاد محمدیان با هشت ورزشکار رقابت کرد و با رکورد 14 متر و 88 سانتیمتر، عنوان دوم را از آن خود کرد و جمع مدال های نقره ایران را به عدد 11 رساند.

* پارا تیر و کمان در جایگاه چهارم/ شانس مدالی که از دست رفت

در مسابقات تیمی میکس ریکرو تیراندازی با کمان تیم دو نفره زهرا نعمتی و غلامرضا رحیمی به مصاف حریفان خود رفتند.

و  با نتیجه 6 بر 2 مقابل چین شکست خوردند. این در حالی بود که تیم ایران در مسابقه نیمه نهایی بر اثر یک اشتباه مسابقه را واگذار کرد و شانس مدال را از دست داد.

*پارا تکواندو و یک مدال شگفت انگیز

امروز در مسابقات پاراتکواندو ایران دو نماینده داشت. در رقابت اول رایحه شهاب که با شکست حریفان خود به دیدار رده‌بندی وزن 58+ کیلوگرم راه یافته بود، برای دستیابی به مدال برنز با ایمی تروسدیل از بریتانیا روبه‌رو شد.

شهاب در این رقابت که در سالن تکواندوی مجموعه ماکوهاری مسه برگزار شد با نتیجه 31 بر 41 تن به شکست داد و به مدال برنز پارالمپیک 2020 توکیو نرسید.

اما در آخرین رقابت روز یازدهم برای کاروان کشورمان اصغر عزیزی اقدم که به فینال وزن 75+ کیلوگرم پاراتکواندوی بازی‌های پارالمپیک راه یافته بود، مقابل ایوان میکولیچ از کرواسی قرار گرفت. در این رقابت عزیزی اقدم در رقابتی تماشایی با نتیجه 12 بر 10 به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت. این آخرین مدال برای کاروان کشورمان بود.

تا پایان روز یازدهم کاروان سردار دل‌ها موفق به کسب 12 مدال طلا، 11 نقره و یک برنز شده و با همین تعداد به کار خود در توکیو پایان داد.

فردا روز پایانی رقابت‌ها است، اما ایران نماینده نخواهد داشت و پس از آن جایگاه کشورمان مشخص خواهد شد.

پارالمپیک

اسامی مدال آوران ایران در این دوره به تفکیک رنگ مدال ها:

مدال طلا:

1 – امیر خسروانی – پرش طول

2 - مهدی اولاد - پرتاب وزنه  

3 - ساره جوانمردی - تپانچه بادی  

4 - هاشمیه متقیان - پرتاب نیزه  

5 - روح الله رستمی - وزنه برداری  

6 - محمدرضا خیرالله زاده – جودو

7 - وحید نوری – جودو

8 - سعید افروز - پرتاب نیزه  

9 - زهرا نعمتی - تیروکمان ریکرو  

10 - حامد امیری - پرتاب نیزه  

11 – تیم ملی والیبال نشسته

12 - اصغر عزیزی اقدم – پاراتکواندو

مدال نقره:

1 - رمضان بیابانی - تیروکمان کامپوند

2 - امان الله پاپی - پرتاب نیزه

3 - منصور پورمیرزایی - وزنه برداری

4 - امیر جعفری - وزنه برداری

5 - حامد صلحی پور - وزنه برداری

6 - مهدی اولاد - پرتاب دیسک

7 - علی پیروج - پرتاب نیزه

8 - صادق بیت سیاح - پرتاب نیزه

9 - مهدی پوررهنما – پاراتکواندو

10 - سجاد محمدیان - پرتاب وزنه

12 – علیرضا مختاری – پرتاب وزنه

مدال برنز:

سامان رضی - وزنه برداری

گفتنی است که با توجه به غیبت تیم های فوتبال 5 نفره و 7 نفره که در دوره گذشته به مدال نقره پارالمپیک دست یافته بودند، والیبال تنها مدال آور ایران در بخش تیمی توکیو 2020 بود. در این دوره همچنین ایران تنها یک برنز کسب کرد در حالی که در دوره گذشته 7 برنز کسب کرده بود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied