شمانیوز
شما نیوز

لیونل مسی

دستمزد ماورائی مسی لو رفت | مسی هر ثانیه چقدر پول می گیرد؟

روزنامه فرانسوی اکیپ امروز در خبری جزئئیات قرارداد لیونل مسی و پاری‌سن‌ژرمن را افشا کرد.

به گزارش شمانیوز: از همان ابتدا و قطعی شدن پیوستن باورنکردنی لیونل مسی از بارسلونا به باشگاه پاری‌سن‌ژرمن، گانه زنی‌ها در مورد دستمزد فوق ستاره آرژانتینی داغ بود، به دلیل رایگاه بودن این انتقال مسئله مهم میران دستمزد لیونل مسی در تیم جدید خود بود. روزنامه فرانسوی اکیپ امروز در مقاله‌ای مفصل دست به افشاگری زد و جزییات قرارداد لیونل مسی با باشگاه پاری سن ژرمن را منتشر کرد.

فوق ستاره آرژانتینی تابستان امسال پس از کشمکش‌های فراوان در نهایت به عنوان بازیکن آزاد از بارسلونا جدا شده و به باشگاه پاری سن ژرمن پیوست تا ادامه دوران فوتبالش را در این تیم سپری کند.

حالا روزنامه اکیپ فرانسه مدعی شده که لئو مسی در صورت حضور کامل در پی اس جی در سه فصل ذکر شده در قراردادش 110 میلیون یورو دریافت می‌کند. بازیکن سابق بارسا در واقع هر فصل 30 میلیون یورو درآمد خالص پس از کسر مالیات از این باشگاه دارد که با دو سال حضور در این تیم به او پرداخت خواهد شد.

 در سال سوم بند وفاداری برای او فعال می‌شود که 10 میلیون یورو به میزان دستمزد او اضافه می‌کند. این بند تنها در صورتی فعال می‌شود که او فصل دوم و سوم را به طور کامل در پاری سن ژرمن سپری کند.

میزان مبالغ پرداختی از سوی پاری سن ژرمن و بند وفاداری ذکر شده در قرارداد این بازیکن شبیه به مفاد قرارداد نیمار، ستاره برزیلی این تیم، است که اخیرا قراردادش را تا سال 2025 تمدید کرد، با این تفاوت که بازیکن برزیلی با افزایش سال‌های حضورش در این تیم شاهد افزایش دستمزد نخواهد بود. شرایط نیمار درست برعکس است چرا که گفته می‌شود او با باشگاه به توافق رسیده که در صورت رخ دادن این اتفاق از میزان دستمزدش کاسته شود.

این مبالغ ذکر شده شامل پاداش‌های جمعی و فردی که مسی و پی اس جی ممکن است در طول فصل به آنها دست پیدا کنند نیست و این مبالغ می‌تواند با توجه به دستاوردهای تیم به دستمزد این بازیکن اضافه شود.

اما نکته جالب‌تر اینجاست که یک میلیون از مجموع 30 میلیون پرداختی پی اس جی به مسی از طریق ژتون هواداری پی اس جی صورت می‌گیرد که در واقع رمز ارز این باشگاه است. این روش پرداخت سودی بین 35 تا 30 میلیون یورو در هر فصل برای باشگاه فرانسوی به همراه دارد.

دنیای ورزش تورنتو نوشت: با اعلام رقم هنگفت درآمد فوق ستاره آرژانتینی در بارسلونا، لیونل مسی به طور تقریبی هر ثانیه ۴ یورو درآمد دارد.

روزنامه ال‌موندو چاپ مادرید امروز در یک گزارش جنجالی و بلند از قرارداد ۴ سال اخیر مسی در بارسلونا پرده برداشت و عنوان کرد که این بازیکن بزرگترین قرارداد در تاریخ ورزش را ثبت کرده است.

بر اساس اعلام این رسانه مادریدی بارسلونا در نوامبر سال ۲۰۱۷ با مسی قرارداد امضا کرد و فوق ستاره آرژانتینی طی ۴ سال بیش از ۵۵۵ میلیون یورو از این باشگاه درآمد کسب کرده است.

این خبر جنجال فراوانی را به همراه داشت که با شکایت لیونل مسی هم همراه شده است.

در این باره رسانه‌ها به گمانه‌زنی درباره دستمزد سالیانه، ماهیانه، روزانه، ساعتی، دقیقه‌ای و ثانیه‌ای پرداخته ‌اند.

در صورتی که این مبلغ به عنوان دستمزد مسی صحت داشته باشد، مسی در سال ۱۳۹ میلیون یورو درآمد داشته است، ۳۸۱ هزار یورو در روز دستمزد دارد، ۱۵ هزار و ۸۷۵ یورو دستمزد در یک ساعت دارد، در یک دقیقه ۲۶۵ یورو و در هر ثانیه ۴ یورو دریافت می‌کند.

پیوستن لیونل مسی به باشگاه پاری سن ژرمن در حالی به وقوع پیوست که هوادران فوتبال در سراسر جهان در انتظار انعقاد رسمی قرارداد و تمدید قرارداد این فوق ستاره با بارسلونا بودند اما به دلیل بدهی سنگین باشگاه اسپانیایی و قوانین لالیگا این اتفاق نیافتاد و او سر از تیمی جدید برای اولین بار در دوران حرفه‌ای خود درآورد.

به بهانه حضور مسی در پاریس، فهرستی از دستمزدهای نجومی و هنگفت بازیکنان این تیم منتشر شده است.

دستمزد مسی در پاریس، رقم نجومی 650 هزار پوند در هفته را دریافت خواهد کرد.

در رده دوم این باشگاه نیمار برزیلی حضور دارد که 490 هزار پوند در هفته درآمد دارد.

جایگاه سوم را کیلیان ام باپه با 310 هزار پوند در اختیار دارد.

مارکینیوس و مارکو وراتی هم هر کدام 250 هزار پوند در هفته دستمزد دریافت می کنند.

سرخیو راموس کاپیتان سابق رئال هم که این فصل راهی پاریس شده است در هفته 200 هزار پوند دستمزد خواهد شد.

لیونل مسی

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied