شمانیوز
شما نیوز

مهدی قایدی

مهدی قایدی هواداران را دیوانه کرد | طوفان باشکوه و یک نیمه‌ای باشو

مهدی قایدی ستاره ایرانی شباب الهلی پس از ورود به زمین در نیمه دوم غوغا به پا کرد.

به گزارش شمانیوز: شباب الاهلی در هفته چهارم رقابت های لیگ فوتبال امارات در مصاف با شارجه در روزی که مهدی قایدی دو گل زد و بر روی گل سوم اثر مستقیم داشت، به پیروزی رسید.

از هفته چهارم رقابت های لیگ فوتبال امارات، شباب الاهلی در ورزشگاه خانگی خود میزبان شارجه بود و این بازی در شرایطی که تا دقایق پایانی با تساوی در جریان بود در نهایت با درخشش قائدی به پیروزی 4 بر 3 دست یافت.

در این بازی احمد نوراللهی ستاره سابق باشگاه پرسپولیس از ابتدا در ترکیب شباب الاهلی حضور داشت و در اوایل نیمه دوم جای خود را به مهدی قائدی ستاره سابق باشگاه استقلال داد تا مهاجم ایرانی همان ابتدای نیمه دوم و در شرایطی که دقایقی از حضورش در زمین مسابقه نگذشته بود پس از حضور در میدان با یک فرار دیدنی و عبور از سر مدافع حریف از پشت محوطه جریمه با پای چپ در دقیقه 48 موفق به گلزنی شود.

مهدی قائدی که با گلزنی در همان ایتدای نیمه دوم روحیه فوق العاده گرفته بود به درخشش خود در نیمه دوم ادامه داد و بر روی گل سوم تیمش به طور مستقیم تاثیرگذار بود. دقیقه 80+1 در شرایطی که بازی 3 بر 2 به سود الشارجه دنبال می‌شد سانتر ستاره ایرانی با اشتباه مدافع حریف به گل تبدیل شد.

مهاجم ایرانی که به خاطر عملکرد خوبش مورد تشویق هواداران و گزارشگر بازی بود در دقیقه 3+90 با حرکت انفرادی تماشایی پس از دریبل چند بازیکن گل چهارم تیمش را به ثمر رساند تا فرشته نجات شباب الاهلی شود. شباب الاهلی با این برد 10 امتیازی شد و به رده سوم صعود کرد. شارجه هم با این باخت با 9 امتیاز و درمکان سوم ایستاده است.

 

این یک پایان فوق العاده برای ستاره ایرانی جدید شباب الاهلی بود. بازیکنی که امشب همه دوربین‌ها را به سمت خود کشید و هم‌تیمی‌ها در قدردانی از او سنگ تمام گذاشتند. مهدی قایدی امشب دو گل به ثمر رساند و روی یک گل دیگر تاثیر مستقیم داشت و با دوندگی در پست وینگر چپ، یک بار هم یک موقعیت خوب ضد حمله را از هم از الشارجه گرفت که بعد از حذف از لیگ قهرمانان آسیا، امشب دومین باخت دردناک خود را نیز این بار در دبی تجربه کرد.

جایی که نزدیک به دو هزار تماشاچی قرمزپوش الاهلی، تماشاگر مسابقه الفرسان (لقب الاهلی) مقابل حریف قدرتمند و سفیدپوشی بودند که در این مسابقه دو بار در موقعیت پیروزی قرار گرفت اما در نهایت مغلوب درخشش ستاره ایرانی الاهلی، مهدی قایدی شد.

بازی شباب الاهلی با الشارجه در حالی آغاز شد که احمد نوراللهی در ترکیب اصلی قرار داشت و مهدی قایدی از روی نیمکت بازی را دنبال می‌کرد. در همان دقیقه نخست برنارد موفق شد دروازه الاهلی را روی یک غافلگیری باز کند و تلاش قرمزها تا پایان نیمه بی نتیجه ماند تا مهدی علی در آغاز نیمه دوم مهدی قایدی را به جای دیگر بازیکن ایرانی اش وارد زمین کند.

برای ستاره شماره ۱۶ تنها دو دقیقه کافی بود تا با فراری از جناح راست و فریب مدافعان الشارجه، گل نخست تیمش را به ثمر برساند. گلی که نتیجه بازی را مساوی کرد و با خوشحالی ویژه ستارگان شباب الاهلی همراه بود؛ بازیکنی که با حرکات خود محبوبیت قایدی را در تیمشان نشان دادند.

۱۰ دقیقه بعد، کایو ستاره برزیلی شارجه موفق شد گل دوم را بزند تا الاهلی دوباره برای جبران بر بیاید. قایدی که آماده نشان می‌داد، یک بار دیگر برای گذر از مدافعان الشارجه اقدام کرد و در محوطه جریمه از مدافع مستقیم رد شد و روی زمین افتاد اما داور بی اعتنا به این صحنه، بازی را ادامه داد.

با این حال در دقیقه ۶۰ و روی یک خطای داخل محوطه او در سوت خود دمید و برای یاران قایدی پنالتی گرفت. پنالتی ای که توسط ژسوس تبدیل به گل شد.

این پایان کار نبود. یک ارسال از سمت راست روی دروازه شباب الاهلی با ضربه مالانگو ستاره تیم شارجه همراه شد و این بازیکن گل سوم را در این دیدار حساس به ثمر رساند تا تیمش برای سومین بار در آستانه پیروزی قرار بگیرد.

اما داستان این بازی و جادوی مهدی قایدی همچنان ادامه داشت. فرار او از سمت چپ و حرکت عرضی اش با یک ارسال همراه شد و این بار مدافع الشارجه این سانتر مواج را به سمت دروازه خودی هدایت کرد تا گل سوم روی تاثیر مستقیم وینگر ایرانی و اشتباه بازیکن حریف به ثمر برسد.

این گل در دقیقه ۸۱ به ثمر رسید و در شرایطی که هواداران شباب الاهلی از این نتیجه راضی بودند و بازی تمام شده به نظر می‌رسید، مهدی قایدی در محوطه جریمه الشارجه صاحب توپ شد و پس از دو دریبل ریز مدافعان حریف و در مقابل دروازه عادل الحسنی ضربه اش را به زاویه موافق شد تا در اوج ناباوری و در دقیقه ۹۰+۴ گل چهارم وارد دروازه شود.

بازیکنان شباب الاهلی واکنشی جالب به این گل داشت و در همراهی با مهدی قایدی یکی از به یاد ماندنی ترین جشن های خود را در گوشه استادیوم راشد دبی برگزار کردند.

هواداران حاضر در ورزشگاه هم که سر از پا نمی‌شناختند با فریادهای «مهدی مهدی» از ستاره تیم خود قدردانی کردند اما بی تردید بهترین واکنش به این گل به گزارشگر بازی تعلق داشت؛ کسی که در توصیف حرکت تکنیکی قایدی پیش از گل چهارم و ضربه نهایی او از عبارت «ساحر الجدید» به معنای جادوگر تازه استفاده کرد تا دو دهه پس از علی کریمی، یاد و خاطره او را برای هواداران الاهلی زنده کند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied