`
شمانیوز
شما نیوز

آخرین اخبار از بازار نقل و انتقالات فوتبال ایران

شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز): فصل نقل و انتقالات لیگ چهاردهم فوتبال هنوز شروع نشده اما بازار شایعات در مورد لیست ورودی و خروجی تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال از همین الان داغ است

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز)، تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس همواره در فصل نقل و انتقالات نسبت به دیگر تیم‌ها فعالتر هستند بر این اساس گمانه زنی‌هایی در مورد لیست بازیکنان ورودی و خروجی این تیم از همین الان شروع شده که ما به بررسی آن می‌پردازیم. **بازیکنان جوان لیگ در تیررس قلعه‌نویی تیم فوتبال استقلال در لیگ سیزدهم فصلی کابوس وار را پشت سر گذراند و در کسب سه جام ناکام بود. بیشترین انتقادات در لیگ سیزدهم مربوط به پیر بودن این تیم بود، چرا که میانگین سنی این تیم سی سال است. بر این اساس قلعه‌نویی قصد دارد که استقلال 93 را با یکسری از بازیکنان جوان و پر انگیزه قرارداد ببندد و برای این کار باید با تعدادی از نفرات تیمش خداحافظی کند. با اینکه تکلیف قلعه نو‌یی هنوز در تیم استقلال مشخص نیست و از چند باشگاه از جمله ذوب آهن ، پدیده شاندیز و یک تیم قطری پیشنهاد نجومی دارد، اما اگر در تیم استقلال بماند قصد خانه تکانی در استقلال دارد، جوانگرایی و پایین آوردن میانگین سنی بازیکنان از جمله اهداف قلعه‌نویی در تیم استقلال در لیگ چهاردهم است. گفتنی است: از جمع ستاره‌های پا به سن گذاشته این فصل که اکثر‌یت‌شان بالای یک میلیارد قرار داد بسته بودند تنها سه تا 4 نفر آن هم با شرایط مد نظر باشگاه در تیم باقی می‌مانند. آنچه مسلم است بازیکنا‌نی مثل خسرو حیدری، آندر‌انیک تیموریان قطعا در سال آینده در این تیم نخواهند بود و جدایی شان قطعی است تیموریان خداحافظی رسمی هم با بازیکنان استقلال انجام داده است. احمد جمشیدیان‌، سیاوش اکبر‌پور، جی‌لوید ساموئل و علاوه بر این نفرات، باز‌یکنانی همچون نیکبخت واحدی و پژمان نوری سنشان‌ بالا رفته و دیگر توان لازم را ندارند باید آنها را جدا شده نامید، مجید غلام نژاد و مهرداد او‌لادی هم عملکرد مناسبی در تیم استقلال نداشتند و جزو جدا شدهای احتمالی این تیم هستند. دلیل قرار گرفتن نام بوبکر‌ ‌کبه در لیست خروجی‌ها بیشتر از آنکه فنی باشد، به خاطر ناراحتی قلعه ‌نویی از مذاکره مهاجم سیه چهره‌اش با یکی از تیم‌های عربی بعد از شکست استقلال است. امیر حسین صادقی هم با اینکه نامش در فهرست خروجی ها نیست اما خودش دیگر دوست ندارد در تیم استقلال باشد، وی بعد از شکست خانگی تیمش مقابل تراکتورسازی، با انتشار مطلبی در اینساگرام از هواداران خداحافظی کرد. آرش برهانی، هم با اینکه هواداران استقلال دوستش دارند منتهی قلعه‌نویی در فصل سیزدهم به عنوان بازیکن ثابت از وی استفاده نکرد به احتمال زیاد فصل آینده این بازیکن را قلعه‌نویی رد می‌کند تا محبوبیت برهانی روی سکوها حاشیه ای برای تیمش ایجاد نکند.

سید مهدی رحمتی،حنیف‌عمران زاده، هاشم بیگ‌زاده و محمد قاضی نفر‌اتی هستند که به نظر می رسد امیر قلعه نویی آنها برای فصل بعد حفظ کند، به این جمع محمد مهدی نظری و ایمان باصفا که با باشگاه قرارداد دارند هم باید اضافه کرد تا در لیست فصل آینده باقی بمانند. امیر قلعه‌نویی برای پر کردن باقی لیست خریدش چشم به ستاره های جوان لیگ امسال با میانگین سن 21 تا 25 سال دوخته است، از جمله این نفرات،سروش رفیعی و مهراد جماعتی ، مسعود حسن زاده ، میلاد فخرالدین و حبیب گردانی ، امید ابراهیمی، سید محسن حسینی،و ... که اکثریتشان بازیکنان آزاد هستند و مشکلی برای آبی پوش شدن ندارند. گفتنی است: مسئولان تیم فولاد خوزستان خیلی زود نسبت به وضعیت دو بازیکنشان که مد نظر استقلالی‌ها هستند واکنش نشان دادند آنها مخالفت شدید شان با جدایی سروش رفیعی و مهرداد جماعتی را اعلام کردند. علاوه بر 7 بازیکن مد نظر قلعه‌نویی این سرمربی نیم نگاهی همه بازیکنان متعهد لیگ دسته اول دارد که در طول فصل به او معرفی شدند، ضمن اینکه قلعه نویی چند بازیکن خوب خارجی هم مد نظر دارد از جمله همان هافبک بازی ساز برزیلی که در نیم فصل هر چه تلاش کرد تا به جمع شاگردانش اضافه شود برنامه‌هایش به بن بست خورد. ** خانه تکانی اساسی در تیم پرسپولیس تیم فوتبال پرسپولیس در لیگ سیزدهم با بازیکنان جوانش توانست با قرار گرفتن در جایگاه دوم سهمیه آسیا را کسب کند. اگرعلی دایی بامدیران آتی پرسپولیس به توافق برسد و دراین تیم بماند قصد یک خانه تکانی اساسی در ترکیب تیمش دارد. علی دایی در صورت ماندن در پرسپولیس تنها 9 بازیکن شامل محسن بنگر، سید جلال حسینی، محمد رضا خلعتبری، حسین ماهینی، مهردادپولادی، امیدعالیشاه، محدعباس‌نژاد، پیام صادقیان و محسن مسلمان را می‌خواهد. به هر حال با این اوصاف بسیاری از بازیکنان پرسپولیس باید از این تیم بروند. بازیکنانی همچون نیلسون، نورمحمدی، میثم حسینی،‌ محمدنوری، قاسم دهنوی، سیدمهدی سیدصالحی، فرزاد حاتمی و البته همه اینها منوط به ماندن علی دایی درتیم پرسپولیس است.

سید جلال حسینی یکی از بازیکنانی که علی دایی دوست دارد در تیم پرسپولیس بماند اما براساس شنیده‌ها این بازیکن با یک تیم قطری قرارداد داخلی امضا کرده است، باید دید حسینی راضی به ماندن می‌شود یا نه! رضا حقیقی پیشنهاد نجومی یک تیم قطری خیلی وی را وسوسه کرده است اما وی قصد دارد با بازی درجام جهانی راهی یک تیم اروپایی شود. محمدرضا خلعتبری و باشگاه پرسپولیس تا الان نتوانسته اند طلب عجمان امارات باشگاه قبلی خلعتبری را بپردازند. وی قصد بازگشت به تیم عجمان را دارد به شرطی که لیگ جعلی امارات به نام سابقش برگردد. همچنین خلعتبری رویای حضور در یکی از باشگاه‌های اروپایی هم بعد از جام جهانی درسر می‌پروراند. محمدنوری از یک تیم آفریقایی ویک تیم تایلندی پیشنهاد دارد. باید دید باکدامیک ازاین تیمها به توافق می‌رسد، مهردادپولادی هم بعد ازجام جهانی رویای لژیونر شدن را درسرش می‌پروراند. برخی از بازیکنان پرسپولیس از جمله محمدرضا خانزاده، میلاد غریبی، مهرداد کفشگری، امید عالیشاه و عباس‌زاده قرارداد 2 و 3 ساله با پرسپولیس دارند. براین اساس مجبور هستند که در لیگ چهاردهم هم برای پرسپولیس بازی کنند. هادی نوروزی و فرشاد احمد زاده به صورت قرضی به نفت تهران و تراکتورسازی رفتند باید به جمعه سرخپوشان برگردند هر چند احمدزاده خدمت سربازی‌اش مانده است و شاید یک نیم فصل دیگردر تراکتورسازی بماند. ** خریدهای احتمالی سرخپوشان قاسم حدادی فر بازیکن تیم فوتبال ذوب آهن یکی از بازیکنان مدنظر دایی برای لیگ چهاردهم است. با توجه به اینکه حدادی فر بازیکن آزاد است به نظر نمی رسد وی مشکلی برای حضور در تیم پرسپولیس داشته باشد. احسان حاج صفی یکی دیگر از بازیکنان مدنظر دایی برای فصل چهاردهم است. باید دید سپاهانی‌ها حاضرمی شوند حاج صفی را به پرسپولیس بدهند یا نه! محمد غلامی مهاجم سپاهان که کرانچار زیاد ازوی درترکیب سپاهان استفاده نمی کرد یکی از بازیکنان مد نظر علی دایی است. غلامی خودش بیان کرده که 9سال است که پرسپولیس مرا می‌خواهد. باید دید قسمت می شود غلامی بعد از 9 سال سرخپوش شود یا نه! حامد لک دروازه بان تراکتورسازی هم یکی از گزینه‌های دایی در درون دروازه است. گفتنی است، درلیست خرید علی دایی همواره نام چند بازیکن جوان به چشم می خورد. باید دید دایی برای فصل چهاردهم هم چند بازیکن جوان به ترکیب تیم پرسپولیس اضافه می کند یا نه! شایان ذکراست، اینها همه حدس و گمانی بود که در مورد ورودی ها و خروجی‌های سرخابی‌ها زده شد، بر این اساس برای مشخص شدن صحت و سقم این لیست‌ها باید تا فصل نقل و انتقالات صبر کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها