شمانیوز
کد خبر : 838437

حال و روز فوتبال ایران خوب نیست و در این بین شاید بزرگ‌‌ترین دغدغه همین ماجرای سندسازی‌های لورفته اهالی فدراسیون برای دروغ‌نمایی و حرفه‌ای نشان دادن باشگاه‌های ایرانی است.

به گزارش شمانیوز: حال و روز فوتبال ایران خوب نیست و در این بین شاید بزرگ‌‌ترین دغدغه همین ماجرای سندسازی‌های لورفته اهالی فدراسیون برای دروغ‌نمایی و حرفه‌ای نشان دادن باشگاه‌های ایرانی است. ماجرایی كه حالا دیگر برای مسئولان كنفدراسیون فوتبال آسیا محرز شده و فوتبال ایران را به دردسر انداخته است.در سال‌های گذشته مسئولان فوتبال ایران با سندسازی و جعل مدارک توانستند مجوز حضور تیم‌های باشگاهی در لیگ قهرمانان آسیا را بگیرند اما از چند ماه پیش فشار كنفدراسیون فوتبال آسیا برای واقعی سازی مدارک تیم‌های ایرانی بیشتر شده است و به نظر می‌رسد این موضوع این بار به جای خوبی ختم نشود.
چند سال پیش مسئولان فدراسیون فوتبال، با اجاره کردن چند ساختمان و خالی کردن آن‌ها و تبدیل كردن‌شان به مثلا باشگاه، سر ِ کنفدراسیون فوتبال آسیا را کلاه گذاشتند تا بگویند باشگاه‌های ما حرفه‌ای هستند اما هنوز مُهر خروج از کشور بر گذرنامه ماموران کنفدراسیون فوتبال آسیا نخورده بود، تابلوهای ساختگی روی سر در اتاق‌های باشگاه‌های تخیلی کَنده شده و ساختمان دوباره به کاربری قبلی برگشت. حالا دود آن سندسازی ها و جعل باشگاه‌ها به چشم فوتبال ایران رفته است. کنفدراسیون فوتبال آسیا ایستاده تا باشگاه های ایرانی را به سمت حرفه‌ای‌سازی پیش ببرد اما جالب اینکه مسئولان ورزش کشورمان به جای اینکه بیایند و واقعی سازی کنند، دوباره دنبال راه‌حلی برای فریب دادن کنفدراسیون فوتبال آسیا هستند. چهار نماینده ایران می توانستند در فصل آینده رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند اما مشکلات مالی و بدهی‌های کلانی که داشتند، آن‌ها را در خطر حذف قرار داد. کار که بیخ پیدا کرد، همه مسئولان پای کار آمدند، از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ گرفته تا وزیر ورزش. تلاش ها ادامه داشت تا اینکه از سوی همین مسئولان اعلام شد مشکل سه تیم استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی برای حضور در لیگ قهرمانان حل شده است اما نفت تهران حذف شد. اینکه مشکل این همه بدهی چطور در چند روز حل شد، سوال بدون پاسخي است.
گفته شد مشکل حل شده اما طلبکارهای دانه درشت مصاحبه کردند و گفتند که هیچ تماسی با آن‌ها گرفته نشده و حاضر هم نیستند از حق شان بگذرند. حال مشخص نيست كه چگونه مشكلات به گفته مسئولان حل شده اما شاكيان وجود دارند و از مشكلات مي گويند. مسئولان در حالی حضور چهار نماینده در لیگ قهرمانان آسیا را قطعی دانسته‌اند که AFC هنوز هیچ اظهار نظر و یا تایید رسمی در این مورد نداشته است. به نظر می رسد رایزنی در این مورد هنوز ادامه دارد و شاید سفر مهدی تاج به مالزی ارتباط مستقیمی به این موضوع داشته باشد. ريیس فدراسیون فوتبال دوشنبه شب راهی مالزی شد و گفته می‌شود وزیر ورزش و جوانان نیز در اندیشه رفتن به این سفر است. به نظر می‌رسد با وجود اینكه اعلام شده مشكلات حل شده است،در واقعیت سهمیه‌ها در خطر حذف هستند و اگر استقلال و پرسپولیس حذف شوند، فشار روی وزارت ورزش و دولت نيز زیاد خواهد شد.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه